Konu anlatımları

Müşteri Menüsü
Konu anlatımları

Otopilot Sık Sorulan Sorular

  1. Otopilot Akıllı Reklam Otomasyonu Hangi Reklam Modellerini Desteklemekte? Google ile birlikte geliştirmiş olduğumuz bir akıllı reklam otomasyonudur. Şu an için sadece Google Alışveriş Reklamları’nı desteklemektedir.
  2. Otopilot için herhangi bir ücret ödeyecek miyim? İlk ay modül kullanımı ücretsizdir. Herhangi bir komisyon bedeli alınmayacaktır. Sonrasında ise, ödediğiniz paranın %10’u kadar IdeaSoft Hizmet Bedeli tarafımızdan alınmaktadır.
  3. Paket ödemesini taksitli olarak yapabilir miyim? Taksitli olarak ödeme yapılabilmektedir.
  4. Paket aldıktan sonra ne yapmalıyım? En geç 48 saat içerisinde uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek reklamlar ile ilgili bilgi sağlayacaklardır.
  5. 3000 TL’lik reklam paketi satın aldığımda neden 4519 TL ödemek zorundayım? Bu ödenecek tutar; KDV (%18), Stopaj Vergisi(%15)ve tarafımızdan alınan%10IdeaSoft Hizmet Bedelini içerdiğinden4519 TL ödemektesiniz. Bunun dışında ekstra hiçbir ücret ödenmeyecektir.
NOT: Stopaj Vergisi, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle devlet tarafından internet üzerinden yapılan reklam ödemelerine getirilen vergi türüdür.
  1. Bakiye Yükle butonu ne işe yaramaktadır? Paketi satın aldıktan sonra (Örn: 3000 TL’lik paket alımından sonra) bakiye yüklemesi yapabilir miyim? Panelinizdeki Bakiye Yükle butonu ile paketinizdeki bakiye dışında, ekstra para yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu tutar minimum 250 TL’dir.
NOT: Bakiye Yükleme kısmında yükleyeceğiniz tutarın içerisine, bir paket satın alıyormuş gibi KDV, Stopaj ve Hizmet Bedeli dahil olacaktır. Yani 250 TL’lik bir yükleme yaptığınızda reklam için kullanacağınız kredi 166 TL olacaktır.
 1. Hazır paketler dışında daha fazla bütçe ayırarak reklam verebilir miyim? Bakiye yükle butonundan en az 250TL olmak üzere bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Örneğin; 3800 TL’lik reklam yapmak isteyen bir müşteri 3000 TL’lik paketimizi satın alıp KDV, Stopaj ve Hizmet Bedeli Dahil 4519 TL ödedikten sonra, Bakiye Yükle butonundan yine KDV, Stopaj ve Hizmet Bedeli Dahil 1205 TL para yükleyip 800 TL kredi alarak reklam kredisini 3800 TL’ye tamamlayabilir. Bu durumda tüm masraflar dahil 5724 TL harcama yapılması gerekmektedir.
 2. Otopilot’ta rakip analizi her pakette bulunmakta mıdır? Yoksa sadece 3000 TL’lik pakette mi yer almaktadır? Farklı olarak Detaylı Rakip Analizi sadece 3000 TL’lik pakette yer almaktadır. Fakat uzmanlarımız diğer paketlerde de genel bir analiz yapmaktadır.
 3. Benim bir Google Adshesabım ve mevcut kampanyalarım var, silinsin istemiyorum. Neler yapmalıyım? Alışveriş Reklamları dışındaki reklam ve kampanyalarınız devam edebilir. Ancak tek bir platform üzerinden devam etmenizi tavsiye ederiz. Otomasyon modülünde sadece akıllı alışveriş reklamlarınızı yönetebilirsiniz. Uzmanlarımız diğer reklamlarınızın etkilenmemesi için yönlendirme yapacaklardır.
 4. Halihazırda bir Merchant Center ve Google Ads hesabım ve reklamlarım bulunmaktadır. Neden Otopilot’u tercih etmeyelim? Otomatik olarak 10 dakikada bir ürün XML feed’leri güncellendiğinden yeni eklenen ürünlerin reklama dahil olması ve yönetimi daha kolaydır. Diğer reklam modellerine göre Akıllı Alışveriş Reklam modeli ürünlerin en ön planda Google aramasında görünmesini sağlamaktadır. Bu durum site trafiğinin yoğunlaşmasına, satışların artmasına ve alternatif ürün satışına katkı sağlayacaktır. Tekli ve çoklu bir şekilde ürünler, tek bir tıklama ile reklama dahil edebilir veya reklamdan çıkarılabilmektedir.
 5. Otopilot kullanımını şuan için bir süreliğine durdurmak istiyorum, mümkün müdür? Dijital Performans Uzmanı arkadaşlarımızla görüşerek veya kendiniz sistem üzerinden durdurma işlemi yapabilirsiniz.
NOT: Teknik Anlamda daha fazla bilgi almak için Otopilot Akıllı Reklam Uygulaması yardım sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

 • Otopilot Sık Sorulan Sorular

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular