Konu anlatımları

Müşteri Menüsü
Konu anlatımları

Yeni Haber Eklemek

 
Sitenizde ki haberler bölümünü bir blog tarzında kullanabilir, bu alana belli aralıklarla içerikler ekleyerek sitenizi güncel tutabilirsiniz. Haber eklemek için İçerik Yönetimi >> Sayfalar bölümünden ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

 
Açılan sayfada sayfa tipi olarak  "haber" seçmelisiniz.

Sayfa adı bölümü ekleyeceğiniz haberin başlığı olacaktır. Sayfa  adına yazdığınız haber başlığı  Sayfa URL bölümünde bu sayfanın URL adresi olarak eklenecektir. URL her zaman www.siteadresi.com/sayfa/ ile başlayacaktır ve sonrası eklediğiniz sayfanın isminden oluşacaktır. Örnek olarak haberin başlığını "Ideasoft ile Eticarete Hoşgeldiniz" olsun, bu durumda bu sayfanın URL adresi http://www.siteadresi.com/sayfa/ideasoft-ile-eticarete-hosgeldiniz olacaktır. Otomatik olarak sayfa başlığından olşan bu  URL adresi manuel olarak da müdahale edilebilir durumdadır. www.siteadresi.com/sayfa/  bölümü sabit kalarak sonrasını değiştirerek farklı bir URL adresi de oluşturabilmektesiniz.
 
Oluşturduğunuz sayfanın kaydettiğiniz zaman aktif hale gelsin isterseniz durumunu aktif olarak tercih etmelisiniz. Haberiniz için dikkat çekici bir içeriğiden bahsedebileceğiniz bir özet yazmalısınız. Yazılan özetler tüm haberlerin listelendiği sayfada ziyaretçiler tarafından görülebilecektir.

Sitenizdeki haberler sayfasına http://www.site.com/haberler.html bağlantı adresinden ulaşılır. Adres üzerindeki site.com yazan alana kendi sitenizin adresini yazarak bakabilirsiniz. 
 
Ardından haberinizin tamamını ekleyin, bu alanda haber içeriğine resim, video ekleyebilir, html kodları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
Yazı editörünü nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili yardım sayfamız için buraya tıklayınız.
 
Haberinize isterseniz bir sıra numarası verebilirsiniz. Haberler sitenizde sıra numarasına göre küçükten büyüğe doğru sıralanacaktır.
 
Oluşturduğunuz haberin  arama motorlarından da rahatlıkla ulaşılabilmesi için SEO tanımlamalarını da yapabilirsiniz.
 
 

Etiket Başlığı: Eklediğiniz içeriğin arama motorlarında görünecek başlığıdır.

Anahtar Kelime: Eklediğiniz içeriğe özel anahtar kelimeler yazacağınız alandır. Anahtar kelimeler bir virgül ve boşluk ile ayrılırlar, örnek: garanti şartları, garanti sözleşmesi, sözleşme sayfası, garanti özellikleri

Açıklama: Eklediğiniz içeriğin arama motorlarında gözükmesini istediğini açıklamasını yazacağınız alandır. Buraya sayfanızı tanımlayan maksimum 2 cümlelik bir açıklama girebilirsiniz.

Bu alanlarda girmiş olduğunuz S.E.O. bilgilerinin geçerli olması için Sayfa Seo Ayarlarınız yapılmış olması gereklidir. Sayfa S.E.O. ayarları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için konuyla ilgili hazırladığımız yardım sayfamız için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yeni Haber Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi İçin Arayın