İş Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

 
İşbankası sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu iletilecektir. Bu güvenlik numarasını bankanızın size bilgileri gönderdiği mailde belirttiği destek hattı numarasını arayarak banka yetkililerine iletin ve bir şifre talep edin.
 
Artık mağaza numarası, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz mevcut olacaktır.

https://spos.isbank.com.tr/isbank/report/user.login?opr=pw&language=tr adresine tıklayarak banka yönetim ekranından elinizdeki bilgiler ile giriş yapın.
 

Üst menüde yeralan Yönetim alanına ardından sol tarafta bulunan Kullanıcı ekle butonuna tıklayınız.
 
 

Bu alanda kullanıcı adı, şifre oluşturun, mail adresi girin ve Rol alanında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından açık veya kapalı olduğunu teyid etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına tıklayın.

 
Dikkat etmeniz gereken 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Farklı bir 3D tipi var ise bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekir. 3D sisteminiz açık olduğu için hemen Güncelle butonuna basarak bir şifre tanımlayın. Son olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekiyor.

Admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve Mavi butona tıklayarak İşbankası sanal posunuzu aktif hale getirin. Ardından iş bankası için sağ tarafındaki düzenleme butonuna basın.
 
 

Mağaza numarasını girdikten sonra, api kullanıcı alanına bankanın panelinden oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adını ve ona ait şifresini yazınız.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise, 3D Secure Kullanma opsiyonunu seçmelisiniz. Bu sizin tercihinizde olan bir alan değildir. Bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş ise açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı olmalıdır.
 
Mağaza numaranız 12 haneliyse YENİ ADRES kutucuğunu işaretleyiniz. Farklı bir şekilde ise işaretlemeyiniz. Posunuza ait taksit seçeneklerini de girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Pos yönetimi ekranındaki tüm alanların ayrıntılı açıklamasının yapıldığı yardım dökümanı için buraya tıklayınız.

Kullanıcı MenüsüKonu Anlatımları