Konu anlatımları

Müşteri Menüsü
Konu anlatımları
N11 Entegrasyonu
Ürünlerinizi n11.com üzerinde satışa sunmak için bu entegrasyonu kullanabilirsiniz. N11 entegrasyonu Platinium pakete dahil bir modüldür. Farklı bir paket kullanıyorsanız paketinize eklenmesi için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan satış yetkiliniz ile görüşebilirsiniz.

N11.com'a aktardığınız ürünlerde GTIN (barkod numarası) eklenmesi zorunlu tutmaktadır. GTIN ticari ürünleri tanımlmak için kullanılan 8 ila 13 haneden oluşan kodlardır. Ürünlerinize eklediğiniz barkod kodları GTIN olarak gönderilmektedir. N11 Barkod kodu olmayan bazı kategorilerdeki ürünleri satışa açılmayacağını bildirmektedir. Konuyla ilgili olarak n11.comda yayınlanan GTIN bilgilendirme sayfasını inceleyebilirsiniz.

N11 Erişim Bilgileri

Entegrasyonlar >> N11 Entegrasyonu bölümüne geldiğimizde N11 Erişim Bilgileri bölümünde yer alan App Key ve App Secret bilgileri N11 tarafından alacağınız bilgilerdir. Bilgilari yazarak kaydet butonuna tıklamalıyız.
n11

N11 Şablonları

N11 şablonları bölümünden ürün gönderimleri için bir şablon belirlemeliyiz. N11 Şablonları bölümünden ekle butonuna tıklayarak şablon oluşturabiliriz.

n11-3

Şablon içinde ki detayları inceleyelim;

n11-4

 • Şablon İsmi: Belirleyeceğimiz şablon ismi müşterilerimiz tarafından görünmeyecektir bu bölüme kolay anlayabilceiniz bir isim belirleyebilirsiniz. Örneğin telefon kategorimiz için şablon ismini telefonlar gibi belirleyebiliriz.
 • Kargo Süresi: 1 ila 6 gün arasında ürünü kargolayacağınız süreyi belirleyebilirsiniz. Bu şablon üzerinden gönderilen ürünlerde bu süre geçerli olacaktır.
 • Teslimat Şablonu: Teslimat şablonu n11.com üzerinden daha önce hazırladığınız bir şablondur.
 • Satış Fiyatı: Fiyat1 ile Fiyat5 arasaında istediğiniz bir fiyatı seçip dilerseniz seçtiğpiniz fiyatı bir oran yada +/- seçenekleriyle değiştirerek de iletebilirsiniz. Eğer fiyat1 değerini seçtiyseniz ve sitenizde fiyat1 üzerinden bir indirim tanımlıytsa fiyat1 yerine sitenizdeki indirimli fiyat aktarılacaktır.
 • %İndirim Oranı: Seçtiğiniz fiyat üzerinden bir indirim tanımlamak için indirim oranı yazabilirsiniz.
 • Satış Başlangıç: Ürünün n11 de satışa çıkacağı tarihi belirler.
 • Satış Bitiş: Ürünün n11 de satıştan kalacağı taihi belirler.
 • Alt Başlık: Ürün n11 sayfasında ürün adının heman altında eklemek istediğiniz başlık alanıdır.

 • Kategori Eşleştirme

  Sitenizdeki kategorilerle n11 sitesindeki kategorileri eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleştirme yapılmayan ürünler aktarılmayacaktır. Kategori eşleştirme bölümünden kategori eşleştirme sihirbazı butonuna tıklayarak başlayabiliriz.

  n11-5

  Kategori eşleştirme sihirbasına giriş yaptığımızda ekle butonuna tıklayarak her kategori için eşleştirme yapabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken en alt kategoriye göre eşleştirme yapmalıyız.

  n11-6

  Üst bölümündeki kategoriler sitemizde yer alan kategorilerdir. Bu kategori için hazırladığımız şablonlardan birini seçmeliyiz ve alt bölümünden de seçtiğimiz kategoriye en uygun n11 kategorisini seçerek kaydedebiliriz.

  Hangi ürünlerin aktarılacağını belirleme

  Sitedeki ürünlerin hangilerinin n11 mağazasına aktarılacağını belirlemek için ürün bazlı olarak, ürün detaylı düzenleme bölümüne giriş yaparak diğer sekmesinde yer alan n11 entegrasyonu butonunu işaetlemeliyiz. Sadece işaretlenen ürünler aktarıma dahil olacaktır.

  n11-7

  Çoklu ürün güncelleme ile ürünlerin belirlenmesi

  Ürünler >> Çoklu Ürün Güncelleme >> Kategori Tabanlı Güncelleme Bölümünden istenilen kategori marka seçimi yapıldıktan sonra (tüm ürünleri göndermek için katgeori ->Tümü , Marka-> Tümü olarak seçilebilir) n11 entegrasyonu kullanımı seçeneğinin başındaki kutucuk işaretlenerek evet seçip kaydedebilrsiniz. Seçtiğiniz kategori ve markadaki tüm ürünlerde n11 entegrasyon seçimi aktif olacaktır.

  n11-8

  Ürün Özellik Eşleştirme

  "Kategori Eşleştirme Sihirbazı" butonuna tekrar tıklayarak eşleştirilmiş kategorilerin yanında yer alan "özellik eşleştirme" butonuna tıkladığınızda N11 entegrasyonu aktif edilmiş ürünler listelenecektir.

  Açılan sayfada bu kategori içinde yer alan ve N11 entegrasyonu evet seçilmiş olan ürünler yer almaktadır. Her bir ürünün yanında yer alan düzenle butonuna tıklandığında o ürün için N11 tarafından beklenen özelliklerin listesi açılacaktır. Buradan ürün özelliklerinin seçilmesi gerekecektir.

  Ürünlerin aktarımı ve Güncelleme İşlemleri

  Entegrasyonlar >> N11 Entegrasyonu menüsü altında N11 aktarımı bölümünde aktarımı başlat butonuna tıkladığınızda kategori eşleştirmesi yapılmış, N11 entegrasyon kullanımı evet olarak işaretlenmiş ve özellik eşleştirmesi yapılmış ürünler n11 mağzanıza aktarılacaktır. Aktarım tamamlandığında mail olarak bilgilendirme yapılacaktır. Mail Ayralar >> tanımlamalar bölümndeki mail adresinize gelecektir.
  n11-9

  Ürünlerinizin fiyat ve stoklarının güncellenmesi içinde aktarımı balat butonuna tıklayarak güncel bilgilerinizin aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Son güncelleme tarihi blümünden de en son ne zaman aktarım yaptığınızı takip edebilirsiniz. Son işlem kaydı butonuna tıklayarak yapılan son aktarımda aktarılmayan ürünler varsa neden aktarılmadığı ile ilgili bilgileri görebilrisiniz.
  N11 kategorisi eşleştirmesi yaptığınız ve daha önce aktardığınız ürünlerin yer aldığı kategorilerde, kategori eşleştirmesini silerseniz, tekrar güncelleme yaptığınızda bu kategoride yer alan ürünler N11 sayfanızdan silenecektir. Ayrıca önceden ideasoft n11 entegrasyonunu kullanmadan eklediğiniz ürünler varsa aynı stok kodlu, bu ürünler silinerek yeni ürün olarak eklenecektir. Yani bu eski ürünler üzerinde yorum vb. bilgiler silinmiş olacaktır.

  Şu anda okuduğunuz makale

  • N11 Entegrasyonu

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular