Özel Form Alanları

Ayarlar Menüsü altında yer alan Özel Form Alanları bölümünden Üyelik formuna ek yapılabilmektedir. Standart üye formunda yer alan bilgilere ek olarak üyelik sırasında almak istediğiniz bilgiler varsa formu özelleştirerek bu sayede alabilirsiniz.

ozelform1

Bu alanda sadece yeni üye formuna ek sorular eklenmektedir ve bir adet ek form oluşturulabilmektedir.

Ekle butonuna tıkladığımızda form yönetiminde olduğu gibi bir form oluşturma alanı açılacaktır ve ihtiyaca göre form elemanları seçilerek oluşturulabilir.

ozelform2

Sol tarafta yer alan form seçeneklerinden kısa bilgi alanı, şıklı seçim, çoklu seçim vb. form seçeneklerinden istenilenler eklenebilir. Oluşturulan forma en fazla 10 adet özel alan eklenebilmektedir. Formu oluşturduğumuzda yeni üyelik formunda standart soruların alt bölümünde eklediğimiz ek bilgiler formundaki sorular gösterilecektir.
ozelform3

Özel form alanlarının üye bilgilerinde görüntülenmesi

Üye Bayi Yönetimi bölümünde bir üyenin detaylı düzenleme bölümüne giriş yaptığınızda özel form ile alınan bilgiler bu alanda görüntülenebilecektir. Aynı zamanda üyeler de hesabım bölümünde üye bilgileri alanında özel form ile alınan bilgileri görüntüleyebilir ve düzenleyebilirler.
ozelform4

Daha önce eklenen özel form pasif yapılmışsa, üye bilgileri bölümünde artık bu alanlar görüntülenmeyecektir. Tekrar aktif edildiğinde ise bu bilgiler tekrar görüntülenebilecektir.

Kullanıcı MenüsüKonu Anlatımları