Instagram Feed & Shop

Instagram Shop ile, instagram sayfamızda yer alan fotoğraf paylaşımlarınızı sitenizde yayınlayabilirsiniz. Daha önce paylaştığınız fotoğraflar instagram hesabınızdan çekilerek aktif ettikleriniz sitenizde yayınlanacaktır. Yeni ekleyeceğiniz paylaşımlarınızda dilerseniz otomatik olarak sitenizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Tüm instgaram paylaşımlarının yayınlanacağı adres www.siteadresiniz.com/instashop adresinde görüntülenecektir.
Instagram Shop ek modül olarak eklenmektedir. Sitenizde kullanmak için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan talebinizi iletebilirsiniz.

Instagram Ayarları

Instagram erişim bilgilerini ekledikten sonra paylaşım ayarlarını belirleyeceğiniz bölümdür.

Detayları inceleyelim;
 • Kullanıcı Adı: Instagram profilinizdeki kullanıcı adıdır. Erişim anahtarını eklediğinizde otomatik olarak gelecektir ve buradan müdahale edilmemektedir. Instagram profilinizde göründüğü şekilde yansımaktadır.
 • Erişim Anahtarı: http://instagram.pixelunion.net adresi üzerinden alacağınız erişim anahtarıdır.
 • Her Satırdaki İçerik Adedi: Her satırda gösterilecek görsel adedidir. 3 ila 6 arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Her Sayfadaki İçerik Adedi: Her sayfada gösterilecek olan görsel sayısıdır. Bir sayfada maksimum 48 görsel gösterilebilir. Bu sayının üstündekiler 2. sayfada gösterilecektir.
 • Instagram Feed & Shop Sayfası Durumu: Bu seçeneği pasif yaptığınızda Instagram Feed & Shop sayfanız aktifleşmeyecektir. Tüm ayarları yaptıktan sonra aktif etmenizi öneririz.
 • Instagram Açıklamalarını Göster: Instagram'da fotoğraf paylaşırken yazdığınız açıklamaların da sitenizde görünmesi için aktif yapabilirsiniz.
 • Yeni Eklenen Fotoğraflar Otomatik Paylaşılsın: Bu seçeneği aktif ettiğinizde Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğraflar sitenizdeki instagram shop sayfanızda da paylaşılacaktır.
 • Gönderileri Instagram Üzerinde Aç: Bu seçeneği aktif ettiğinizde Instagram Feed & Shop sayfanızda görsellere tıklandığında doğrudan instagram sayfanızda açılacaktır.
 • Sayfa Üst Bilgisi: Instagram Feed & Shop sayfanızda üst bölümde ziyaretçilerinize gösterilecek açıklama alanıdır.
 • Erişim Anahtarının alınması

  1. http://instagram.pixelunion.net adresine giriş yapın,
  2. İlk adımda Generate Access Token butonuna tıklamalısınız.
  3. Açılan sayfada erişim anahtarı görüntülenecektir. Bu anahtarı kopyalayarak, sitenizdeki erişim anahtarı bölümüne ekleyebilirsiniz.

  Instagram gönderilerinin düzenlenmesi

  Gönderilerin durumlarını tek tek yada seçim yaparak toplu olarak aktif / pasif yapılabilmektedir.


  Bir gönderinin düzenleme bölümüne giriş yaptığınızda yer alan bölümleri inceleyelim;
 • Sıra No: Default olarak 999 olarak gelmektedir ve son paylaşım en üstte olacak şekilde sıralanmaktadır. Öne çıkarmak istediğiniz gönderilere sıra numarası vererek daha önce gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hedef: Hedef olarak gönderi tıklanarak bir yada birden çok ürün ekleyerek doğrudan ürün sayfasına yönlendirebilir yada URL ekleyerek belirlediğiniz bir sayfanın URL adresini ekleyebilirsiniz.
 • Açıklama: Instagram'da gönderinizi paylaşırken yazdığınız gönderi açıklamalarıdır. Dilerseniz bu bölümde sitenizde gösterilecek açıklamaları değiştirebilirsiniz.
 • Gönderiye ürün ekleme

  Hedef bölümünde ürün ekle seçeneği seçtikten sonra yeşil artı işaretine tıklayarak sitenizdeki ürünlerde arama yapabilir ve seçim yapabilirsiniz.

  Açılan pencerede ürün adı, stok kodu veya id numarasını yazarak arama yaptığınızda ilgili ürünler listelenecektir eklemek istediğiniz ürünün yanında yer alan yeşil artı işaretini tıklayarak ürünleri seç butonuna tıklamalısınız.

  Gönderiye URL ekleme

  Hedef bölümünde URL ekle seçtiğinizde URL satırına gönderinin tıklandığında yönlendirileceği adresi yazmalısınız. Herhangi bir ürün, sayfa, kategori vb. adresler ekleyebileceğiniz gibi hızlı satın al yada paket oluşturucu URL adresleri de ekleyebilirsiniz. Örnekte hızlı satın al ile oluşturulan hazır sepet URL'si eklenmiştir. Bu modülleri daha önce kullanmadıysanız detayları için Hızlı Satın Al ve Paket Oluşturucu yardım sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

  Site üzerinden instagram Feed & Shop görüntüleme

  www.siteadresi.com/instashop adresine giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi gönderileriniz gürüntülenecektir.

  Gönderinize bir ürün yada URL eklediyseniz görsel üzerinde ikonu görüntülenecektir. Görsel üzerine tıklandığında eğer ürün eklediyseniz aşağıdaki örnekteki gibi eklediğiniz ürünler ve satın al bağlantısı görüntülenerek tıklandığında ilgili ürünün sayfasına yönlendirilecektir.

  Gönderinize URL eklediğinizde ise satın al butonu görüntülenerek tıklandığında yönlendirdiğiniz URL sayfasına gidilecektir.

  Kullanıcı Menüsü  Konu Anlatımları