Instagram'da ürün satmak isteyenlere alternatif fikirler

9 Aralık 2018
Sinan Oypan
Instagram'da ürün satmak isteyenlere alternatif fikirler

Instagram’da ürün satmak isteyenlere alternatif fikirleri ele alacağımız bu yazımızın yanında; instagram satış fikirleri, instagramda ne satılır / instagramda ne satabilirim, instagramda satış kargo ve daha fazlasını da ele alacağız. Gelin şimdi instagramdan ürün satmak ile ilgili tüm merak ettiklerinizi hep birlikte inceleyelim..

Instagram'da ürün satmak

Instagram’da ürün satmak, son dönemlerde popülerliği artan iş modellerinden biri olmaya başlıyor. Tabii ki doğrudan Instagram’da satış yapılamadığı için, burada pazarlama çalışmaları yapmak, ödeme sistemlerini yönetmek ve sipariş takibini manuel olarak yapmak gerekebiliyor.

Bir e-ticaret sitesi olmadan Instagram’da ürün satmak çok karlı bir iş olmayabilir. Sadece banka havalesi ya da kapıda ödeme sistemiyle, arkada güvenilir bir marka yaratmadan bu işi sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmek bir hayli zordur. Bu nedenle de Instagram’da ürün satmak isteyenlerin hem güvenilir bir marka yaratmak hem de vergi yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için bir şirket ve e-ticaret sitesi kurması daha etkilidir. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Instagram'da satış yapmak için neler yapmanız gerekiyor? isimli rehberimizi okuyabilirsiniz.

Instagram satış fikirleri

Instagram’da satacak ürün fikirleri bulmak da bu işi yönetmek kadar önemli bir iştir. Bu nedenle de tüketicilerin ilgisini çekebilecek ya da trend ürünlere yönelmek, ulaşacağınız kitleyi ve geri dönüşümlerinizi artırabilir. Bu rehberimizde de Instagram’da ürün satmak isteyenler için 2019’da popüler olabilecek ürün alternatiflerini listeliyoruz.

Instagram’da satacak ürün bulurken nelere dikkat etmelisiniz?

Alternatif ürün fikirlerine geçmeden önce online olarak satacak ürün bulmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğinden de kısaca bahsedelim.

Dikkat çekici ve orijinal ürünler seçin: Seçtiğiniz ürünlerin tüketicilerin dikkatini çekmesi ve orijinal olması önemli. Birçok kişi ya da firma Instagram’da ürün sattığı için bu rekabetten sıyrılabilmek için orijinal ürünlerinizin olması önemli.

Bulması zor olan ürünler seçin: Piyasada çok olmayan ya da bulunmayan ürünlere yönelmeniz de ürünün sadece sizden temin edilmesini sağlayacağı için geri dönüşümlerinizi artırmanızda önemli bir rol oynar.

Fiyatı kolay bulunmayan ürünler seçin: Tüketicilerin, sattığınız ürünlerin toptan alım fiyatlarına kolay bir şekilde ulaşamamaları da önemli. Böylelikle sizin belirlediğiniz satış fiyatının karşılaştırılamamasını sağlarsınız.

“Instagram'da

Ülke içinde satılmayan ürünlere yönelin: Ülke içinde kolay bulunmayan ürünleri tercih etmeniz de tüketicilerin bu ürünü sadece sizde bulmalarını sağlayacağı için satış oranlarınızı artırırken, ürünün tedarikçisi olmanızı da sağlar.

Instagram’da ürün satmak isteyenler için alternatif ürün fikirleri

Kablosuz telefon şarjları

Son dönemlerde popülerliği artan ürünlerden biri de kablosuz telefon şarjları. Daha kolay bir şekilde telefonlarını şarj etmek isteyen kişiler bu ürünlere ilgi göstermekte. Bu ürünler tüketicilerin hayatını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda trend ürünler olduğu için de satışlarınızı artırabilirsiniz.

Telefon lensleri

Akıllı telefonların teknolojileri geliştikçe fotoğraf çekimi konusunda da bu cihazlar daha fazla kullanılıyor. Akıllı telefonlara monte edilen lens çözümleri de son dönemlerde tüketicilerin ilgisini çekmeye başladı. Telefonlarıyla sürekli olarak fotoğraf çeken kitlelere özel olarak bu telefon lenslerinin satışını yapabilirsiniz.

Bebek taşıyıcıları

Bebeklerle ilgili ürünler de internet üzerinde satışı fazla olan ürünler. Özellikle gün içerisinde hem çalışan hem de çocuğu ile ilgilenen annemler için bebek taşıyıcı ürünleri de ailelerin tercihleri arasında yer alıyor. Küçük bebekler için üretilen bu ürünlerde Instagram’da satmak isteyeceğiniz ürünler arasında yer alabilir.

Araba telefon tutucular

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın bir parçası olduğu gibi arabada da GPS olarak kullanılabiliyor. Bunun için araba telefon tutucu ürünler de tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Drone kameralar

Drone kameralar, Instagram’da ürün satmak isteyenler için uygun ürünler arasında. Birçok farklı kalitede drone kameralar bulunuyor. Ulaşmak istediğiniz hedef kitlelere göre bu drone kameraları da tercih edebilirsiniz.

El yapımı takı ve aksesuarlar

Takı ve aksesuar ürünleri Instagram’da sıklıkla satılan ürün grupları arasında yer alıyor. Bu ürünler arasından sıyrılabilmek için el yapımı aksesuar ve takılara yönelmek iyi bir fikir olarak düşünülebilir. Kendi ürünlerinizi yapabileceğiniz gibi el yapımı üretim yapan kişi ya da firmalardan ürünlerini toptan olarak da alabilirsiniz.

Evcil hayvan ürünleri

Evcil hayvanlarla ilgili aksesuar ve ürünler de son dönemlerde popülerliği artan ürünler arasında yer alıyor. Birçok kişinin evcil hayvan sahiplenmesiyle beraber bu pazar da hızla büyüyor. Evcil hayvanlar için oyuncaklar, giyim aksesuarları, tasmalar, kafes ya da taşıma kafesleri, mama ve takviye besin ürünleri Instagram’da ürün satmak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir.

Sakal bakım ürünleri

Özellikle 2018 başından itibaren erkeklere yönelik kişisel bakım ürünlerine de bir ilgi başlamış durumda. Erkeklerde sakal modasının yaygınlaşmasıyla beraber sakal bakım ürünleri de tercih edilmeye başlandı. Instagram’da satmayı düşündüğünüz ürün grupları arasında bu ürünleri de ekleyebilirsiniz.

Parti malzemeleri

Parti malzemeleri de tüketicilerin tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Doğum günü, özel günler ya da babyshower günlerine özel, parti malzemelerinin satışlarını yapmanız farklı bir hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olur. Özellikle bu ürünleri farklı paketler halinde sunmanız ve toplu bir çözüm sağlamanız oldukça etkili olur.

Bluetooth hoparlörler

Özellikle kablosuz ve dış mekanlarda da kullanılabilen Bluetooth hoparlörler de popülerliği artan ürünler arasında yer alıyor. Dış mekanda vakit geçirmeyi seven özellikle genç hedef kitleler için bu tür ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Benzer yazılar

E-ticarette kargo maliyetlerini nasıl düşürebilirsiniz?
E-ticarette kargo maliyetlerini nasıl düşürebilirsiniz?
E-ticarette firmaların maliyetlerini artıran durumlardan biri de kargo süreçleridir. Tedarikçilerden gelen kargoların yanı sıra siparişler sonrasında müşterilere gönderilen kargolar, e-ticaret firmalarının maliyetlerini artırmakta....
12 Şubat 2018
Sinan Oypan
İleri seviye Google Adwords reklam ipuçları
İleri seviye Google Adwords reklam ipuçları
Google Adwords reklam kampanyaları, Google üzerindeki arama sorguları üzerinden trafik çekmenize yardımcı olur. Adwords kampanyalarında dikkat edilmesi gereken farklı konular bulunmakta. Bunların yanı sıra da reklam performansını...
29 Mayıs 2020
Sinan Oypan
E-ticarette işletme yönetimi nasıl yapılır?
E-ticarette işletme yönetimi nasıl yapılır?
İşletme yönetimi, e-ticarette önemli bir yere sahip olduğu gibi şirketlerin de özellikle üzerinde durmaları gereken konulardan biri. Özellikle işlerini büyütmek isteyen küçük işletmelerin bu konu üzerinde çalışmaları...
18 Haziran 2020
Sinan Oypan
PR ajansları ile çalışırken dikkat etmeniz gerekenler
PR ajansları ile çalışırken dikkat etmeniz gerekenler
PR ajansları ile çalışmak, e-ticaret firmanızı büyütmek, yeni kitlelere ulaşmak, internetteki görünürlüğünüzü ve marka gücünüzü artırmak için önemlidir. Doğru tanıtım çalışmalarını yapmak, markanızın ön plana...
1 Eylül 2020
Sinan Oypan
Sitenizde ürünlerinizin faydalarını öne çıkartmanızı sağlayacak 4 yöntem
Sitenizde ürünlerinizin faydalarını öne çıkartmanızı sağlayacak 4 yöntem
E-ticaret sitenizde ürünlerinizi satmak ve tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyerek onları satın almaya yönlendirmek için ürün açıklamaları bölümünde bir takım konuları öne çıkartmanız gerekiyor. Ürün açıklama...
9 Temmuz 2018
Sinan Oypan
Mobil uygulama tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler 1. Bölüm
Mobil uygulama tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler 1. Bölüm
Geçtiğimiz günlerde mobile uyumlu site tasarımlarına neden önem vermeniz gerektiğine ve mobil uygulamaya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı konuları üzerinde bazı bilgiler paylaşmıştık. Aşağıdaki bağlantılardan bu...
15 Mart 2017
Sinan Oypan
Paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz Instagram fikirleri
Paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz Instagram fikirleri
Sosyal medya pazarlama çalışmalarınızda farklı Instagram fikirleri kullanmanız, bu platform üzerindeki etkileşim ve geri dönüşümlerinizi artırabilir. Sürekli aynı tip içerikler paylaştığınızda kullanıcıların ilgisini...
30 Ekim 2019
Sinan Oypan
Tüketicilerin internetten satın alma alışkanlığını etkileyen faktörler
Tüketicilerin internetten satın alma alışkanlığını etkileyen faktörler
Tüketicilerin internetten satın alma alışkanlıklarını etkileyen birçok farklı etken bulunmaktadır ve bu etkenler firmaların yaptıkları satışları etkilemekte. Tüketicilerin online olarak yaptıkları alışverişlerde dikkat...
2 Mart 2020
Sinan Oypan
İşinizi geliştirmek için rekabetten nasıl faydalanabilirsiniz?
İşinizi geliştirmek için rekabetten nasıl faydalanabilirsiniz?
İşi geliştirip, daha iyi bir yere getirmek, daha fazla müşteriye sahip olmak ve karlılığı artırmak tüm şirketlerin öncelikli amaçları arasındadır. Tüm bunları yapabilmek için birçok strateji belirlenebilir, farklı yöntemlere...
8 Eylül 2016
Sinan Oypan
Link Kısaltma Nedir?
Link Kısaltma Nedir?
Bir siteye gitmek için sitenin bilinen adını adres çubuğuna yazmak yeterlidir. Fakat söz konusu sitenin spesifik bir sayfasına gidebilmek için uzunca bir linke ihtiyaç duyulur. Karakter sayısı 2000’in üzerine kadar çıkabilen bu...
5 Eylül 2021
Markethinkers
Alternatif Ödeme Sistemi Nedir?
Alternatif Ödeme Sistemi Nedir?
Alışveriş ve ticaretin hiçbir zaman değişmeyen en temel unsuru paradır. Para unsuru değişmez fakat paranın kendisi değişir. Öyle ki günümüzde para yerine geçen çok sayıda ödeme aracı var ve nakit paranın yakın gelecekte...
9 Eylül 2021
Markethinkers
YouTube SEO nasıl yapılır?
YouTube SEO nasıl yapılır?
YouTube SEO nasıl yapılır? YouTube Keywords SEO nasıl yapılır? YouTube video başlığı, açıklaması, etiketler, thumbnail ve daha fazlası bu yazımızda. YouTube SEO nasıl yapılır? Web sitesi, blog yazıları ve sosyal ağlar...
2 Kasım 2017
Sinan Oypan
Detaylı Bilgi İçin Arayın