7 farklı Instagram bağlantı paylaşma yöntemi

29 Haziran 2019
Ferad Osman Sali
7 farklı Instagram bağlantı paylaşma yöntemi

Instagram bağlantı paylaşma yöntemleri, e-ticaret sitenize yönlendirme trafiği çekmenizi sağladr. Böylece geri dönüşümlerinize olumlu etki eder. Bu arada Instagram üzerinde doğrudan link paylaşma olanakları daha azdır. Buna rağmen farklı yöntemlerden yararlanarak link bağlantıları ile trafik oluşturulabilmektedir.

Bağlantı paylaşma yöntemleri ile takipçiler web siteSine ya da ilgili ürün sayfalarına yönlendirilebilmektedir. Böylece Instagram üzerinde yapılan çalışmalardan fazla verim alınabilmektedir. Bu rehberimizde de Instagram bağlantı paylaşma yöntemlerini örneklerle ele alacağız.

İlgili rehber: Örneklerle Instagram paylaşımlarında kullanabileceğiniz içerik fikirleri

7 farklı Instagram bağlantı paylaşma yöntemi

Instagram Hakkımızda (Bio) Bölümü üzerinde link paylaşımı

Instagram’ın hakkımızda bölümü üzerindeki link alanı en rahat kullanabileceğiniz alandır. Bu alanda e-ticaret sitesinin ana sayfasının doğrudan bağlantısı paylaşılabilmektedir. Ürün veya kampanya gönderi paylaşımları yapıldığında hakkımızda bölümündeki link değiştirilebilmektedir. Bu yöntemle paylaşımlar altında kullanıcılar profil linkine tıklamaya yönlendirilebilmektedir..

İlgili rehber: Instagram profil bilgilerinizi en iyi nasıl düzenleyebilirsiniz?

Çoklu link gösterme araçlarını kullanın

Sosyal ağlarda link paylaşımı yapmak için çoklu link gösterim araçlarını da kullanılabilmektedir. Böylece tek bir platform üzerinden ilgili tüm linkler tek bir sayfada gösterilebilmektedir. Bu sayede linke tıklayan kullanıcılar ilgisini çeken, sizin yönlendirdiğiniz linklere gidebilmektedir.

Linktree gibi hizmetler aracılığıyla bir sayfa üzerinden birden fazla bağlantı paylaşımı yapılabilmektedir. Bu servisin size sunduğu bağlantıyı da Instagram profilinizde hakkımızda bölümü üzerinden paylaşılabilmektedir.

Gönderilerin altında link kısaltma servisleriyle bağlantı paylaşımı yapın

Instagram üzerinde gönderim yaparken, bu gönderilerin altına doğrudan link paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak yine de metin olarak buraya sitenin URL’sini yazılabilmektedir. Tabii ki bu noktada e-ticaret sitenizin linki çok uzun olabileceği için hatırda kalmayacaktır. ya da kopyalaması zor olacaktır. Bu durumda da link kısaltma servisleri kullanılmaktadır. Kullanıcıların daha rahat hatırlayabilecekleri ya da kopyalayabilecekleri bağlantılar paylaşmış olursunuz.

İlgili rehber: Link kısaltma servisi kullanmak e-ticaret şirketiniz için neden önemli?

Instagram Hikayelere yukarı kaydırma linkleri

Instagram bağlantı paylaşma seçeneklerinden biri de hikaye paylaşımlarıdır. Story ekranına eklenerek yapılan yönlendirmelerdir. Hikaye paylaşımlarının popülerliğinin çok artmıştır. Kullanıcıların da çoğunlukla bu içeriklere bakmaları nedeniyle hikaye paylaşımlarınızda link paylaşımları yapılabilmektedir.

Instagram reklamları ile yönlendirme trafikleri paylaşın

Instagram bağlantı paylaşma yöntemleri arasında reklam kampanyaları da bulunuyor. Gönderilerinizin altında e-ticaret sitenize, ürünlerinize, kampanya sayfalarına yapmanız mümkün. Ayrıca mobil uygulamalara yönlendirmeler de yapılabilmektedir. Takipçilerinizi belli eylemlere yönlendirilebilmektedir.

Bu linklerle aynı zamanda kendi Instagram profilinize de yönlendirmeler yapılabilmektedir. Reklam bütçe ayarlamaları yaparak, gönderilerinizi öne çıkartarak bu gönderilerden trafik kazanılabilmektedir.

Direkt mesajlar üzerinde link paylaşımları

Instagram paylaşımları ve profil sayfası haricinde link paylaşabileceğiniz bölümlerden biri de direkt mesajlardır. Takipçileri belli bir sayfaya yönlendirmek ve onlardan bir geri dönüşüm alabilmek için bu alanlarda link paylaşımları yapılabilmektedir.

Instagram bağlantı paylaşma yöntemleri arasında direkt mesajlar ile hızlı cevap seçenekleri de bulunuyor. Hızlı cevaplarınızda da sık paylaştığınız linkleri de koyarak, mesajlaşmalar daha hızlı yapılabilmektedir.

IGTV üzerinde açıklamalarda link paylaşımı

Instagram bağlantı paylaşım yöntemlerinden biri IGTV üzerindeki paylaşmaların açıklama bölümleridir. IGTV üzerinde video paylaşımları yaptığınızda takipçileri belli sayfalara yönlendirmek için bu link paylaşımlarını yapabilirsiniz. Hikayelerin aksine, IGTV üzerinde link paylaşabilmek için belli bir takipçi sayınızın olması gerekiyor. Tüm hesaplar IGTV üzerinde link paylaşımları yapabiliyorlar.

İlgili rehber: Markalar için Instagram TV (IGTV) kullanım rehberi

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

Son 10 Yılda En Çok İthalat Yapan 10 Ülke
Son 10 Yılda En Çok İthalat Yapan 10 Ülke
İthalat, serbest piyasa ekonomisinin önemli bir unsurudur. Üretimde kullanılan maddelerin ve günlük kullanıma hitap eden metaların temini ithalat ile sağlanır. Ülkeler arasındaki alışveriş, kamu kurumları ya da özel şirketler...
12 Ağustos 2022
Savaş Çetinkaya
E-Ticaret Hukuku Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E-Ticaret Hukuku Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E ticaret hukuku / e-ticaret hukuku diğer isimlendirmeleriyle elektronik ticaret kanunu, yeni e ticaret kanunu, e ticaret mevzuatı, e ticaret yönetmeliği, e ticaret kanunu yönetmeliği vb; özetle eticaret hukuku hakkında her şey bu mini e...
4 Temmuz 2022
Savaş Çetinkaya
E-ticarette promosyon kodu kullanım ipuçları
E-ticarette promosyon kodu kullanım ipuçları
E-ticarette gelirleri artırma, satış hedeflerini tutturma, yeni kitlelere ulaşma gibi farklı hedefleri tutturmak için promosyon kodu kullanımı oldukça yaygın. Tabii ki promosyon kodu kullanırken de bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken...
15 Temmuz 2019
Ferad Osman Sali
Facebook reklam hataları ve kaçınma yöntemleri
Facebook reklam hataları ve kaçınma yöntemleri
Facebook reklamları, günümüzde sosyal medya pazarlama çalışmalarında en sık kullanılan reklam türleri arasında yer alıyor. Geniş kitlelere ulaşma fırsatının yanı sıra birçok farklı reklam modelinin olması, Facebook...
12 Mart 2019
Ferad Osman Sali
E-Ticaret Siteniz İçin Mobil Optimizasyon Önerileri
E-Ticaret Siteniz İçin Mobil Optimizasyon Önerileri
Mobil cihazların ve internetin hızlı gelişimi, insanların günlük hayatta mobil cihazları daha fazla tercih etmelerine neden olmaktadır. Bu durum da özellikle e-ticaret siteleri için mobil optimizasyonun önemini artırmaktadır. Mobil...
25 Ağustos 2023
Ferad Osman Sali
Kampanyalı ürünler ile satışları nasıl artırabilirsiniz?
Kampanyalı ürünler ile satışları nasıl artırabilirsiniz?
Kampanyalı ürünler ile satışları artırmak, uzun süredir hem e-ticaret hem de fiziki mağazalar tarafından sıklıkla kullanılmakta. İnternette satış yaparken de kampanyalardan farklı şekillerde farklı amaçlar için...
11 Haziran 2020
Ferad Osman Sali