IdeaSoft App Store - E-ticaret Uygulama Mağazası

16 Ağustos 2021
Markethinkers
IdeaSoft App Store - E-ticaret Uygulama Mağazası

E-ticaret dünyasındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için sunduğumuz hizmetlere IdeaSoft App Store’u da ekledik. Sunduğumuz bu e-ticaret uygulama mağazası sayesinde sitenizi yeni bir seviyeye taşıyabilir, müşterilerinize daha üst düzey bir hizmet sunabilirsiniz. Uygulama mağazamızı kullanarak e-ticaret sitenize yeni özellikler ekleyebilir; hem müşteri deneyiminizi hem de satışlarınızı artırabilirsiniz!

IdeaSoft App Store Özellikleri Nelerdir?

IdeaSoft App Store, e-ticaret sitenizin kapsamını genişletebilecek uygulamalar içeren bir e-ticaret uygulama mağazasıdır. IdeaSoft müşterisi olarak ayrıcalıklı bir şekilde yararlanabileceğiniz bu mağazada, pek çok farklı kategoriden onlarca uygulama yer almaktadır.

Basit arayüzü ve kolay kullanımı ile App Store üzerinden e-ticaret sitenize yeni uygulamalar ekleyebilirsiniz. Bu uygulamalar ile yeni hizmetler sunabilir ya da mevcut hizmetlerinizi geliştirebilirsiniz. Web sitenizi hem kendiniz hem de müşterileriniz için daha kullanışlı bir hâle getirerek avantaj sağlayabilirsiniz.

Öncelikle IdeaSoft App Store’da hizmetinize sunulan uygulamalar arasından ihtiyacınıza uygun olan bir ya da birkaç uygulama seçin. Ardından IdeaSoft hesap bilgileriniz ile e-ticaret uygulama mağazasına giriş yapın ve kolayca uygulamanızı yükleyin. Ayrıca satın aldığınız uygulamaları gönül rahatlığıyla deneyebilir, memnun kalmazsanız da iade edebilirsiniz.

Müşteri deneyiminizi iyileştirebilmeniz adına sunduğumuz App Store hizmeti ile birlikte sizin de e-ticaret deneyiminizi artırmayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda, satın aldığınız tüm uygulamalar için 30 günlük ücretsiz iade hakkına da sahip olarak bu deneyimi rahatlıkla tecrübe edebilirsiniz.

IdeaSoft App Store, cep telefonunuza indirebileceğiniz bir mobil uygulama değildir. App Store, e-ticaret sitelerine eklenebilen uygulamaların bulunduğu bir uygulama mağazasıdır. Uygulamalar sadece e-ticaret sitenize özeldir ve yüklendiğinde sitenizde kullanabileceğiniz özellikleri içerir.

IdeaSoft App Store’da Bulunan Uygulamaların Kullanım Alanları Nelerdir?

App Store e-ticaret uygulama mağazasında ihtiyacınıza cevap verebilecek bir uygulama mutlaka vardır. Mağazadaki uygulamalar, nitelikleri itibariyle geniş bir kullanım alanı sunarlar. Bir e-ticaret sitesinde ihtiyaç duyulabilecek tüm uygulamaların satışa sunulduğu IdeaSoft App Store, 6 farklı kategoriden oluşur. Her bir kategori, uygulamaların kullanım alanlarına göre şekillenmiş durumdadır. Kategoriler, yani uygulamaların kullanım alanları şöyledir:

  • Canlı Destek
  • E-İhracat
  • Satış
  • Pazarlama
  • İletişim
  • Muhasebe ve Fatura

IdeaSoft App Store Uygulamaları Ne Tür Kolaylıklar Sağlar?

Markanızı pek çok farklı mecrada aktif tutabilirsiniz. Reklamlarınızı yayınlayabileceğiniz platform sayısı da bir hayli fazladır. Fakat hepsinin merkezinde e-ticaret siteniz vardır. E-ticaret sitenizi her yönden yeterli ve donanımlı bir hâle getirmeniz, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin beklentilerini karşılamak adına atılabilecek en etkili adımdır. İşte IdeaSoft e-ticaret uygulama mağazası, en başta bu konuda kolaylık sağlar.

App Store sayesinde e-ticaret sitenizi daha efektif bir hâle getirebilirsiniz. Web sitenize ekleyeceğiniz bir canlı destek uygulaması sorunları daha hızlı çözebilmeniz, pazarlama ve satış uygulamaları ise daha fazla kişiye ulaşabilmeniz konusunda kolaylık sağlar.

Müşteri deneyimini iyileştirmek için de App Store uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi iyileştikçe satışlarınız da olumlu etkilenir ve dolayısıyla daha fazla kazanç elde edersiniz.

Uygulamalar sadece müşterilerinizin değil, sizin de işlerinizi kolaylaştırır. Örneğin IdeaSoft pazaryeri entegrasyonu uygulamaları sayesinde e-ticaret sitenizdeki ürünleri, pazaryerlerinde açtığınız dükkânlara kolay ve hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

IdeaSoft App Store’da Ücretsiz Uygulama Var mıdır?

IdeaSoft e-ticaret uygulama mağazasında her bütçeye hitap edebilen uygulamalar vardır. IdeaSoft müşterisi olmanın ayrıcalığı sayesinde son derece makul fiyatlarla gelişmiş uygulamalara sahip olabilirsiniz. Bu uygulamaların bir kısmı için tek seferlik satın alım yapmanız yeterli iken bazılarına yıllık periyotlarla ödeme yapmanız gerekir. Fakat bunlarla birlikte, App Store üzerinden onlarca ücretsiz uygulamaya da ulaşabilmeniz mümkündür.

IdeaSoft App Store’da Hangi Uygulamalar Bulunur?

IdeaSoft App Store, oldukça geniş kapsamlı bir uygulama mağazası olarak e-ticaret sitelerinin farklı alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Mağazadaki uygulamalarla e-ticaret sitenizi, üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan, her yönden geliştirebilirsiniz.

Canlı Destek Uygulamaları

Canlı destek uygulamaları; e-ticaret sitenizde gezinen, alışveriş yapmayı planlayan ve daha önce alışveriş yapmış olan müşterilerin tamamı için kullanışlıdır. Bu uygulamalar ile müşterilerinize anlık destek sunabilir, müşteri hizmetleri konusunda sitenizi geliştirebilir, tüm iletişim kanallarını tek bir uygulamada toplayabilir ya da mesajlaşma uygulamaları üzerinden sipariş alabilirsiniz.

App Store’daki çeşitli canlı destek uygulamalarından biri olan IdeaSoft Facebook Messenger, mağazanızı ziyaret eden müşterilerinizin satın almadan önceki soru sorma ihtiyaçlarını doğrudan karşılayan bir uygulamadır. E-ticaret sitenizde bir sohbet balonu belirir ve bu sayede müşterileriniz, Facebook Messenger üzerinden sizinle iletişim kurabilir.

Aynı şekilde e-ticaret sitenize kurabileceğiniz Whatsapp uygulaması sayesinde müşterileriniz direkt olarak Whatsapp üzerinden sizinle iletişime geçebilir, sipariş vermek istedikleri ürünler ile alakalı merak ettiklerini sorabilirler.

E-İhracat Uygulamaları

E-ticaret markanızı yurt dışına açtıysanız ya da açmayı düşünüyorsanız, işlerinizi e-ihracat uygulamaları ile kolaylaştırabilirsiniz. Bu uygulamalardan biri olan IdeaExport Çoklu Dil Paketi, sitenizi dünyanın her yerinden erişilebilir hâle getirir. Sitenizi birden fazla yabancı dile kolayca çevirebilir ve hizmet verdiğiniz diğer ülkelerdeki müşterileriniz tarafından da anlaşılabilir olursunuz. Siteyi %100 oranında yabancı dile çevirebilen bu uygulama, otomatik ve manuel çeviri özelliklerine de sahiptir.

Satış Uygulamaları

Satış uygulamalarından faydalanarak satışlarınızı önemli oranda artırabilirsinz. IdeaSoft WhatsApp uygulaması ile pratik bir şekilde sipariş alabilir; entegrasyon uygulamaları ile de ürünlerinizi diğer pazaryerlerine aktarabilirsiniz. Tüm ürünlerinizi tek seferde, kısa sürede ve oldukça basit bir işlemler pazar yerlerine aktararak potansiyel müşterileriniz tarafından daha ulaşılabilir bir hâle gelebilirsiniz. Entegrasyon temelli bazı satış uygulamaları ise şöyledir:

  • IdeaSoft Trendyol Entegrasyonu
  • IdeaSoft N11 Entegrasyonu
  • IdeaSoft Hepsiburada Entegrasyonu

Pazarlama Uygulamaları

Pazarlama, e-ticarette en temel ihtiyaçtır. App Store’da yer alan pazarlama uygulamaları da bu ihtiyaca yöneliktir. Dijital pazarlama çalışmalarınıza destek olacak uygulamalar sayesinde doğru hedef kitleye, doğru zamanda ulaşarak yüksek oranda geri dönüş alabilirsiniz. Örneğin e-mail pazarlama çalışmalarınız için e-posta hazırlama ve toplu gönderme uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

İletişim Araçları

E-ticaret uygulama mağazasından edinebileceğiniz iletişim araçları, müşterileriniz ile doğru ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Bu doğru iletişim de etkili pazarlama yapabilmenize destek olur. İYS entegrasyonu, toplu SMS, toplu hediye çeki yükleme, e-izin toplama, cookiebar gibi çeşitli iletişim araçları ile e-ticaret sitenizi zenginleştirebilirsiniz.

Muhasebe ve Fatura Uygulamaları

Aktif bir gelir gider akışının bulunduğu e-ticaret ortamında muhasebe, dikkat edilmesi gereken bir alandır. Ayrıca e-fatura işlemlerini gerçekleştirmek de yasal bir yükümlülük olarak sizin sorumluluğunuzdadır. Muhasebe ve fatura uygulamalarını sitenize eklediğiniz takdirde, önemli bir iş yükünden kurtulmuş olursunuz. App Store’da Turkcell, Uyumsoft, Paraşüt, Logo, Digital Planet gibi popüler muhasebe ve e-fatura uygulamalarını bulabilirsiniz.

IdeaSoft App Store Uygulamaları E-ticaret Sitesine Nasıl Entegre Edilir?

App Store’dan e-ticaret sitesine uygulama eklemek son derece basit ve kolaydır. Her uygulamanın kendine ait bir sayfası vardır ve ilgilendiğiniz uygulamanın sayfasına girerek detaylı bir açıklama görebilir, geliştirici hakkında da bilgiler bulabilirsiniz. Söz konusu uygulamanın ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorsanız, “Satın Al” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Site adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra uygulamanın ücretini kredi kartınızla online olarak ödeyebilirsiniz.

Uygulama sizin IdeaSoft kullanıcısı olduğunu anlar ve gerekli optimizasyonu bu doğrultuda yapar. Size de uygulamadan faydalanmak kalır.

Ayrıca kullanmak istediğiniz uygulama ücretsiz ise sadece “Yükle” butonuna basmanız yeterlidir.

IdeaSoft App Store’a Uygulama Ekleyebilir Miyiz?

Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz, sizin de uygulamanız IdeaSoft App Store’da yer alabilir. IdeaSoft partnerlik programı ile geliştirdiğiniz uygulamayı, 12.000’den fazla aktif e-ticaret sitesinin hizmetine sunabilirsiniz. Yarattığınız çözümlerle e-ticaret sitelerinin büyümesine destek olarak kendi firmanızı da büyütme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Servislerinizi ve geliştirdiğiniz uygulamaları IdeaSoft API’leri ile entegre edebilirsiniz. Bu sayede IdeaSoft kullanıcıları App Store’da sizin geliştirdiğiniz uygulamaları görebilir ve tek tıkla kullanmaya başlayabilirler.

Ayrıca partnerlik programı ile resmî iş ortağımız olma konusunda firmanızın ölçeği bir engel değil. Start-up ya da holding fark etmeksizin kapılarımız her ölçekten firmalara açıktır. Yeni projeleri hayata geçirme, küçük ölçekli girişimleri büyütme ve büyük ölçekli ekosistemleri geliştirme konusunda gerekli tüm desteği sunmaktayız.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

URL nedir? Ne İşe Yarar?
URL nedir? Ne İşe Yarar?
İnternet insan hayatına ilk girdiğinde günümüzdeki kadar derin ve kapsamlı değildi. Fakat yine de her bir sayfanın kendine özgü özellikleri vardı. Bu durum günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Tarayıcınızdan girdiğiniz bir...
6 Ağustos 2021
Markethinkers
E-ticaret firmaları için site yönetimi ipuçları
E-ticaret firmaları için site yönetimi ipuçları
Site yönetim çalışmaları ve web siteyi geliştirerek, pazarlama çalışmalarıyla bunları desteklemek e-ticaret firmaları için önemli konulardan biri. Site yönetiminizi geliştirerek, çalışmalarınızın performansını artırabilir...
9 Haziran 2020
Sinan Oypan
Tüketici davranışları nelerdir? Etkileyen faktörler nedir?
Tüketici davranışları nelerdir? Etkileyen faktörler nedir?
Tüketici davranışları, e-ticaret şirketlerinin özellikle üzerinde durmaları, analiz ederek öğrenmeleri gereken konulardan biri. Tüketicilerin, satın alma ve bir ürüne ilgi duyma sürecini en iyi şekilde anlamak, pazarlama ve satış...
3 Ocak 2020
Sinan Oypan
Blog içeriklerinizin değerini artırmak için neler yapabilirsiniz?
Blog içeriklerinizin değerini artırmak için neler yapabilirsiniz?
E-ticaret sitenizde blog içerikleriyle hem SEO çalışmaları yapabilir hem de tüketicilerle bir etkileşim yaratarak, onları bilgilendirebilir ya da eğlendirebilirsiniz. Tabii ki bunları yaparken, bir yandan da blog içeriklerinizin...
26 Kasım 2016
Sinan Oypan
Arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması arasındaki farklar
Arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması arasındaki farklar
Arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlama, e-ticaret firmalarının sitelerine trafik çekmek ve geri dönüşüm sağlamak için kullandıkları yöntemlerdendir. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarını, arama motoru pazarlama...
4 Mayıs 2019
Sinan Oypan
Instagram video paylaşım yaparken dikkat etmeniz gerekenler
Instagram video paylaşım yaparken dikkat etmeniz gerekenler
Instagram video paylaşım yaparken, bazı konulara ve unsulara dikkat etmeniz, alacağınız etkileşimleri de artırmanıza yardımcı olur. Daha fazla izlenme, erişim ve etkileşim için kullanıcıların beklentisini karşılamanız...
25 Temmuz 2020
Sinan Oypan
Rekabetten sıyrılabilmek için girişiminizin cevaplaması gereken 23 soru
Rekabetten sıyrılabilmek için girişiminizin cevaplaması gereken 23 soru
Türkiye’deki girişimcilik sektörünün her gün giderek büyümesi ve özellikle e-ticaret sektörüne yeni oyuncuların girmesi, bu alandaki rekabetin de giderek artmasına neden oluyor. Bir de e-ticaret sektörüne adım atmak isteyen...
11 Ekim 2016
Sinan Oypan
İnternette satış yaparken özellikle dikkat etmeniz gerekenler
İnternette satış yaparken özellikle dikkat etmeniz gerekenler
İnternette satış yapmak, günümüzde yaygınlaşmaya başladı ve böylelikle e-ticaret sektörü de Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Tabii ki bir e-ticaret sitesi kurmak ve satacak ürünler bulmak tek başına bu süreçte yeterli...
11 Mayıs 2020
Sinan Oypan
E-ticaret siteniz için nasıl logo yapabilirsiniz?
E-ticaret siteniz için nasıl logo yapabilirsiniz?
E-ticaret siteniz için gerekli olanlardan biri de iyi bir logodur. Logonuzun dikkat çekici ve akılda kalıcı olması, markanızın bilinirliğini artırmada ve kurumsallaşma yolunda önemli bir adımdır. Tabii ki iyi bir logo yapmanın...
18 Ocak 2017
Sinan Oypan
Buffer’ın müşteri hizmetlerinden alınacak 3 önemli ders
Buffer’ın müşteri hizmetlerinden alınacak 3 önemli ders
E-ticarette müşteri memnuniyeti, işin devamlılığı için oldukça önemli faktörlerden biridir. Mutlu müşterilerinizin olması, daha uzun süre ayakta durmanızı sağlayacağı gibi şirketinizin büyüyerek karlı bir hale gelmesine de...
28 Temmuz 2016
Sinan Oypan
Kötü müşterilerin işletmenize zarar verdiğini gösteren 4 işaret
Kötü müşterilerin işletmenize zarar verdiğini gösteren 4 işaret
Genellikle e-ticaret sitenizi ve işinizi geliştirmekle ilgili bilgileri paylaştık sizinle; ancak bir de işletmenize zarar verebilecek kötü müşteriler olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz ve uzun...
16 Aralık 2016
Sinan Oypan
Anahtar kelime analizi ile geri dönüşümlerinizi nasıl artırabilirsiniz?
Anahtar kelime analizi ile geri dönüşümlerinizi nasıl artırabilirsiniz?
Anahtar kelime analizi ve anahtar kelimelerin seçimi, arama motorları üzerindeki görünürlüğünüzü artırarak, organik trafik edinmek için önemli konulardan biri. Anahtar kelime analizi ile hedef kitlenizin yaptığı arama sorgularına...
20 Haziran 2019
Sinan Oypan