IdeaSoft App Store - E-ticaret Uygulama Mağazası

16 Ağustos 2021
Markethinkers
IdeaSoft App Store - E-ticaret Uygulama Mağazası

E-ticaret dünyasındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için sunduğumuz hizmetlere IdeaSoft App Store’u da ekledik. Sunduğumuz bu e-ticaret uygulama mağazası sayesinde sitenizi yeni bir seviyeye taşıyabilir, müşterilerinize daha üst düzey bir hizmet sunabilirsiniz. Uygulama mağazamızı kullanarak e-ticaret sitenize yeni özellikler ekleyebilir; hem müşteri deneyiminizi hem de satışlarınızı artırabilirsiniz!

IdeaSoft App Store Özellikleri Nelerdir?

IdeaSoft App Store, e-ticaret sitenizin kapsamını genişletebilecek uygulamalar içeren bir e-ticaret uygulama mağazasıdır. IdeaSoft müşterisi olarak ayrıcalıklı bir şekilde yararlanabileceğiniz bu mağazada, pek çok farklı kategoriden onlarca uygulama yer almaktadır.

Basit arayüzü ve kolay kullanımı ile App Store üzerinden e-ticaret sitenize yeni uygulamalar ekleyebilirsiniz. Bu uygulamalar ile yeni hizmetler sunabilir ya da mevcut hizmetlerinizi geliştirebilirsiniz. Web sitenizi hem kendiniz hem de müşterileriniz için daha kullanışlı bir hâle getirerek avantaj sağlayabilirsiniz.

Öncelikle IdeaSoft App Store’da hizmetinize sunulan uygulamalar arasından ihtiyacınıza uygun olan bir ya da birkaç uygulama seçin. Ardından IdeaSoft hesap bilgileriniz ile e-ticaret uygulama mağazasına giriş yapın ve kolayca uygulamanızı yükleyin. Ayrıca satın aldığınız uygulamaları gönül rahatlığıyla deneyebilir, memnun kalmazsanız da iade edebilirsiniz.

Müşteri deneyiminizi iyileştirebilmeniz adına sunduğumuz App Store hizmeti ile birlikte sizin de e-ticaret deneyiminizi artırmayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda, satın aldığınız tüm uygulamalar için 30 günlük ücretsiz iade hakkına da sahip olarak bu deneyimi rahatlıkla tecrübe edebilirsiniz.

IdeaSoft App Store, cep telefonunuza indirebileceğiniz bir mobil uygulama değildir. App Store, e-ticaret sitelerine eklenebilen uygulamaların bulunduğu bir uygulama mağazasıdır. Uygulamalar sadece e-ticaret sitenize özeldir ve yüklendiğinde sitenizde kullanabileceğiniz özellikleri içerir.

IdeaSoft App Store’da Bulunan Uygulamaların Kullanım Alanları Nelerdir?

App Store e-ticaret uygulama mağazasında ihtiyacınıza cevap verebilecek bir uygulama mutlaka vardır. Mağazadaki uygulamalar, nitelikleri itibariyle geniş bir kullanım alanı sunarlar. Bir e-ticaret sitesinde ihtiyaç duyulabilecek tüm uygulamaların satışa sunulduğu IdeaSoft App Store, 6 farklı kategoriden oluşur. Her bir kategori, uygulamaların kullanım alanlarına göre şekillenmiş durumdadır. Kategoriler, yani uygulamaların kullanım alanları şöyledir:

  • Canlı Destek
  • E-İhracat
  • Satış
  • Pazarlama
  • İletişim
  • Muhasebe ve Fatura

IdeaSoft App Store Uygulamaları Ne Tür Kolaylıklar Sağlar?

Markanızı pek çok farklı mecrada aktif tutabilirsiniz. Reklamlarınızı yayınlayabileceğiniz platform sayısı da bir hayli fazladır. Fakat hepsinin merkezinde e-ticaret siteniz vardır. E-ticaret sitenizi her yönden yeterli ve donanımlı bir hâle getirmeniz, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin beklentilerini karşılamak adına atılabilecek en etkili adımdır. İşte IdeaSoft e-ticaret uygulama mağazası, en başta bu konuda kolaylık sağlar.

App Store sayesinde e-ticaret sitenizi daha efektif bir hâle getirebilirsiniz. Web sitenize ekleyeceğiniz bir canlı destek uygulaması sorunları daha hızlı çözebilmeniz, pazarlama ve satış uygulamaları ise daha fazla kişiye ulaşabilmeniz konusunda kolaylık sağlar.

Müşteri deneyimini iyileştirmek için de App Store uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi iyileştikçe satışlarınız da olumlu etkilenir ve dolayısıyla daha fazla kazanç elde edersiniz.

Uygulamalar sadece müşterilerinizin değil, sizin de işlerinizi kolaylaştırır. Örneğin IdeaSoft pazaryeri entegrasyonu uygulamaları sayesinde e-ticaret sitenizdeki ürünleri, pazaryerlerinde açtığınız dükkânlara kolay ve hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

IdeaSoft App Store’da Ücretsiz Uygulama Var mıdır?

IdeaSoft e-ticaret uygulama mağazasında her bütçeye hitap edebilen uygulamalar vardır. IdeaSoft müşterisi olmanın ayrıcalığı sayesinde son derece makul fiyatlarla gelişmiş uygulamalara sahip olabilirsiniz. Bu uygulamaların bir kısmı için tek seferlik satın alım yapmanız yeterli iken bazılarına yıllık periyotlarla ödeme yapmanız gerekir. Fakat bunlarla birlikte, App Store üzerinden onlarca ücretsiz uygulamaya da ulaşabilmeniz mümkündür.

IdeaSoft App Store’da Hangi Uygulamalar Bulunur?

IdeaSoft App Store, oldukça geniş kapsamlı bir uygulama mağazası olarak e-ticaret sitelerinin farklı alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Mağazadaki uygulamalarla e-ticaret sitenizi, üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan, her yönden geliştirebilirsiniz.

Canlı Destek Uygulamaları

Canlı destek uygulamaları; e-ticaret sitenizde gezinen, alışveriş yapmayı planlayan ve daha önce alışveriş yapmış olan müşterilerin tamamı için kullanışlıdır. Bu uygulamalar ile müşterilerinize anlık destek sunabilir, müşteri hizmetleri konusunda sitenizi geliştirebilir, tüm iletişim kanallarını tek bir uygulamada toplayabilir ya da mesajlaşma uygulamaları üzerinden sipariş alabilirsiniz.

App Store’daki çeşitli canlı destek uygulamalarından biri olan IdeaSoft Facebook Messenger, mağazanızı ziyaret eden müşterilerinizin satın almadan önceki soru sorma ihtiyaçlarını doğrudan karşılayan bir uygulamadır. E-ticaret sitenizde bir sohbet balonu belirir ve bu sayede müşterileriniz, Facebook Messenger üzerinden sizinle iletişim kurabilir.

Aynı şekilde e-ticaret sitenize kurabileceğiniz Whatsapp uygulaması sayesinde müşterileriniz direkt olarak Whatsapp üzerinden sizinle iletişime geçebilir, sipariş vermek istedikleri ürünler ile alakalı merak ettiklerini sorabilirler.

E-İhracat Uygulamaları

E-ticaret markanızı yurt dışına açtıysanız ya da açmayı düşünüyorsanız, işlerinizi e-ihracat uygulamaları ile kolaylaştırabilirsiniz. Bu uygulamalardan biri olan IdeaExport Çoklu Dil Paketi, sitenizi dünyanın her yerinden erişilebilir hâle getirir. Sitenizi birden fazla yabancı dile kolayca çevirebilir ve hizmet verdiğiniz diğer ülkelerdeki müşterileriniz tarafından da anlaşılabilir olursunuz. Siteyi %100 oranında yabancı dile çevirebilen bu uygulama, otomatik ve manuel çeviri özelliklerine de sahiptir.

Satış Uygulamaları

Satış uygulamalarından faydalanarak satışlarınızı önemli oranda artırabilirsinz. IdeaSoft WhatsApp uygulaması ile pratik bir şekilde sipariş alabilir; entegrasyon uygulamaları ile de ürünlerinizi diğer pazaryerlerine aktarabilirsiniz. Tüm ürünlerinizi tek seferde, kısa sürede ve oldukça basit bir işlemler pazar yerlerine aktararak potansiyel müşterileriniz tarafından daha ulaşılabilir bir hâle gelebilirsiniz. Entegrasyon temelli bazı satış uygulamaları ise şöyledir:

  • IdeaSoft Trendyol Entegrasyonu
  • IdeaSoft N11 Entegrasyonu
  • IdeaSoft Hepsiburada Entegrasyonu

Pazarlama Uygulamaları

Pazarlama, e-ticarette en temel ihtiyaçtır. App Store’da yer alan pazarlama uygulamaları da bu ihtiyaca yöneliktir. Dijital pazarlama çalışmalarınıza destek olacak uygulamalar sayesinde doğru hedef kitleye, doğru zamanda ulaşarak yüksek oranda geri dönüş alabilirsiniz. Örneğin e-mail pazarlama çalışmalarınız için e-posta hazırlama ve toplu gönderme uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

İletişim Araçları

E-ticaret uygulama mağazasından edinebileceğiniz iletişim araçları, müşterileriniz ile doğru ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Bu doğru iletişim de etkili pazarlama yapabilmenize destek olur. İYS entegrasyonu, toplu SMS, toplu hediye çeki yükleme, e-izin toplama, cookiebar gibi çeşitli iletişim araçları ile e-ticaret sitenizi zenginleştirebilirsiniz.

Muhasebe ve Fatura Uygulamaları

Aktif bir gelir gider akışının bulunduğu e-ticaret ortamında muhasebe, dikkat edilmesi gereken bir alandır. Ayrıca e-fatura işlemlerini gerçekleştirmek de yasal bir yükümlülük olarak sizin sorumluluğunuzdadır. Muhasebe ve fatura uygulamalarını sitenize eklediğiniz takdirde, önemli bir iş yükünden kurtulmuş olursunuz. App Store’da Turkcell, Uyumsoft, Paraşüt, Logo, Digital Planet gibi popüler muhasebe ve e-fatura uygulamalarını bulabilirsiniz.

IdeaSoft App Store Uygulamaları E-ticaret Sitesine Nasıl Entegre Edilir?

App Store’dan e-ticaret sitesine uygulama eklemek son derece basit ve kolaydır. Her uygulamanın kendine ait bir sayfası vardır ve ilgilendiğiniz uygulamanın sayfasına girerek detaylı bir açıklama görebilir, geliştirici hakkında da bilgiler bulabilirsiniz. Söz konusu uygulamanın ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorsanız, “Satın Al” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Site adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra uygulamanın ücretini kredi kartınızla online olarak ödeyebilirsiniz.

Uygulama sizin IdeaSoft kullanıcısı olduğunu anlar ve gerekli optimizasyonu bu doğrultuda yapar. Size de uygulamadan faydalanmak kalır.

Ayrıca kullanmak istediğiniz uygulama ücretsiz ise sadece “Yükle” butonuna basmanız yeterlidir.

IdeaSoft App Store’a Uygulama Ekleyebilir Miyiz?

Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz, sizin de uygulamanız IdeaSoft App Store’da yer alabilir. IdeaSoft partnerlik programı ile geliştirdiğiniz uygulamayı, 12.000’den fazla aktif e-ticaret sitesinin hizmetine sunabilirsiniz. Yarattığınız çözümlerle e-ticaret sitelerinin büyümesine destek olarak kendi firmanızı da büyütme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Servislerinizi ve geliştirdiğiniz uygulamaları IdeaSoft API’leri ile entegre edebilirsiniz. Bu sayede IdeaSoft kullanıcıları App Store’da sizin geliştirdiğiniz uygulamaları görebilir ve tek tıkla kullanmaya başlayabilirler.

Ayrıca partnerlik programı ile resmî iş ortağımız olma konusunda firmanızın ölçeği bir engel değil. Start-up ya da holding fark etmeksizin kapılarımız her ölçekten firmalara açıktır. Yeni projeleri hayata geçirme, küçük ölçekli girişimleri büyütme ve büyük ölçekli ekosistemleri geliştirme konusunda gerekli tüm desteği sunmaktayız.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Markalar Instagram profili açarken nelere dikkat etmeli?
Markalar Instagram profili açarken nelere dikkat etmeli?
Markalar, Instagram profili açmadan önce bazı ön çalışmaları yaparak, bu mecra üzerinde yapacakları çalışmaların verimini artırabilirler. Henüz Instagram’da yer almıyorsanız, öncesinde hedef kitle araştırması yaparak...
18 Temmuz 2020
Sinan Oypan
Sizin için hazırladığımız Google Analytics Gösterge Tablosu ile analizlerinizi kolaylaştırın
Sizin için hazırladığımız Google Analytics Gösterge Tablosu ile analizlerinizi kolaylaştırın
Google Analytics üzerinde kendi özel dashboard’larınızı hazırlayarak, ölçümlemelerinizi daha da detaylandırabilir ve giriş ekranınızda takip etmek istediğiniz öncelikli verileri doğrudan görebilirsiniz. Bu yazımızda...
7 Kasım 2016
Sinan Oypan
Pazarlamacıların bilmesi gereken hikaye anlatımı ipuçları
Pazarlamacıların bilmesi gereken hikaye anlatımı ipuçları
Hikaye anlatımı ya da bir diğer adıyla hikayecilik, pazarlama ve reklam çalışmalarında geri dönüşümleri artırmada önemli rol oynayan taktiklerden biri. Hikaye anlatımı ile tüketicilerin dikkatini belli bir konu ya da ürüne...
23 Mart 2020
Sinan Oypan
Instagram Anket özelliğini pazarlama çalışmalarınızda nasıl kullanabilirsiniz?
Instagram Anket özelliğini pazarlama çalışmalarınızda nasıl kullanabilirsiniz?
Instagram geçtiğimiz günlerde yeni Anket özelliğini Instagram Hikayeler üzerinde kullanıma açtı. Bu özellik ile markaların takipçileriyle daha fazla etkileşime girmesi için de yeni kapılar açılmış oldu. Etkileşim ve erişim...
7 Kasım 2017
Sinan Oypan
Dönüşüm Hunisi Nedir?
Dönüşüm Hunisi Nedir?
Dönüşüm Hunisi Nedir? Bir satın alma işleminin başından sonuna kadar olan süreçte izlenen yolların tamamı “conversion funnel” ya da Türkçe ismiyle “dönüşüm hunisi” olarak adlandırılır. Tanımlamanın huni olarak...
14 Ağustos 2021
Markethinkers
E-ticarette kargo ücreti nasıl düşürülür?
E-ticarette kargo ücreti nasıl düşürülür?
Kargo ücreti, e-ticarette hem firmaların hem de tüketicilerin özellikle üzerinde durdukları konular arasında yer alıyor. E-ticaret firmaları kargo ücretini düşürmek için çalışmalar yaparken, tüketiciler de düşük ücretli ya da...
29 Temmuz 2019
Sinan Oypan
Instgram'da takipçi almak neden faydalı değil?
Instgram'da takipçi almak neden faydalı değil?
Instagram’da takipçi almak birçok markanın izlediği yöntemlerden biri olsa da aslında bu çalışmalar faydadan çok zarar getirebilir. Özellikle takipçi satın alma işlemlerinden sonra kullanıcılar da sahte takipçileri...
4 Aralık 2020
Sinan Oypan
Tüketiciler e-ticaret sitelerinden ne bekler?
Tüketiciler e-ticaret sitelerinden ne bekler?
Online alışverişlerde tüketicilerin e-ticaret firmalarından bir takım beklentileri vardır. Bu beklentilerin karşılanması, tüketicilerin satın alma kararlarına olumlu bir şekilde etki ettiği için firmaların geri dönüşüm...
7 Şubat 2018
Sinan Oypan
İşletmeler için Instagram hesap yönetimi için ipuçları
İşletmeler için Instagram hesap yönetimi için ipuçları
Instagram hesap yönetimi için bir strateji ve içerik planınızı oluşturmanız; uzun vadede bu platform üzerinden daha fazla geri dönüşüm almanızı sağlar. Instagram hesap yönetimi yaparken bazı kurallara dikkat etmeniz ve bazı...
2 Kasım 2020
Sinan Oypan
Email Marketing Hataları | En Çok Yapılan 6 Hata
Email Marketing Hataları | En Çok Yapılan 6 Hata
Email marketing hataları arasından en çok yapılan 6 hatayı bu yazımızda ele alacağız. Geri dönüşüm ve cirosal olarak önemli bir yere sahip olan email marketing'de bu 6 hatayı bir daha yapmamak için gelin hep beraber yazımızı...
20 Mart 2018
Sinan Oypan
Dijital pazarlama çalışmalarının 4 temel taşı
Dijital pazarlama çalışmalarının 4 temel taşı
Dijital pazarlama çalışmaları için bir strateji oluştururken ana temel taşlar üzerinde durmak ve stratejilerinizi bu temel taşları üzerine koymak alınacak geri dönüşümleri artırır. Tabii ki bu temel taşları oluşturabilmek...
2 Mayıs 2019
Sinan Oypan
E-ticarette satışlarınızı artırmak için bundle ürünleri nasıl kullanabilirsiniz?
E-ticarette satışlarınızı artırmak için bundle ürünleri nasıl kullanabilirsiniz?
E-ticarette satışlarınızı artırmak için farklı stratejilerden yararlanabilirsiniz. Bu stratejilerden biri de bundle ürünlerdir. Uzun süredir e-ticaret sitelerinde kullanılan bu yöntem kullanıcıların satın alma kararlarını...
23 Mayıs 2018
Sinan Oypan
E-ticareti Ücretsiz Deneyin