IdeaAkademi e-ticaret eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitim programlarımızda, alanında uzman eğitmenlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

image

IdeaAkademi e-ticaret eğitimleri ile işinizde profesyonellik kazanın

IdeaSoft e-ticaret yazılımını tercih eden tüm partnerlerimize e-ticaretin en ince detayına kadar anlatıldığı eğitimlerimiz ile tam destek veriyoruz. Eğitim takvimimiz aşağıdaki gibidir. Kayıt yaptırdığınız takdirde katılım gösterebilirsiniz.

Tarih Saat Süre Eğitim Adı
21 Mayıs 2022 - Cumartesi 13:00 - 17:00 4 Saat Dijital Dönüşüm Günleri - Antalya Eğitim İçeriği
24 Mayıs 2022 - Salı 11.00 - 13.00 2 Saat SEO İle Organik Trafiğinizi Artırmanın Yolları - 24 Mayıs 2022 Eğitim İçeriği
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 14:00 - 17:00 3 Saat Online Temel Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi - 25 Mayıs 2022 Eğitim İçeriği
26 Mayıs 2022 - Perşembe 14:00 - 17:00 3 Saat Online İleri Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi - 26 Mayıs 2022 Eğitim İçeriği

E-ticaret eğitimleri bilgi bankası

E ticaret eğitimi nedir sorusuna kısa ya da özet bir cevap vermek oldukça zordur. Bu durum, temelde e-ticaretin kapsamlı yapısından ileri gelir. Zira sadece internet üzerinden ürün ya da hizmet satmak şeklinde yapılacak bir e-ticaret tanımı, oldukça eksik kalır. Temel mantığı bu olsa da başarılı bir e-ticaret operasyonu yürütmek için farklı konularda da fikir ve bilgi sahibi olmanız önemlidir. Kullandığınız yazılımın özelliklerine hâkim olmadan ya da sitenizin arama motoru sonuçlarında nasıl öne çıkarılacağına dair sınırlı bilgiyle e-ticaret alanında istediğiniz başarıya ulaşmanız zor olabilir. İşte e ticaret eğitimleri olarak bilinen çalışmaların aslında çok önemli olmasının temel nedeni budur.

E ticaret eğitimleri, internet üzerinden satış yaparken ihtiyacınız olan tüm bilgileri katılımcılara sunan çalışmalar şeklinde tanımlanabilir. Bu eğitimler, farklı seviyelere yönelik olarak düzenlenir. Kimi kullanıcılar temel düzeyde bir eğitime ihtiyaç duyarken diğerleri hâlihazırda internet üzerinden satış yapmaya başlamış ama gelirlerini artırmak için yeni yollar arayışında olabilir. Sunduğu e-ticaret altyapısı hizmetleri ile bu alanın lider kuruluşlarından biri olan IdeaSoft’un kullanıcılarına özel eğitimler de düzenler. Düzenli bir takvime göre gerçekleştirilen IdeaAkademi Eğitimleri ile hangi düzeyde olursanız olun ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri kolaylıkla alabilirsiniz.

IdeaSoft’un düzenlediği e ticaret eğitimleri, bu sayfamızda bir takvim şeklinde duyurulur. Bu takvime bulunduğunuz sayfanın üst kısmından ulaşabilirsiniz. Takvimde gördüğünüz eğitimlerden herhangi birine katılmak istiyorsanız öncelikle kayıt olmanız gerekir. Bunun için eğitimle ilgili detaylı bilgileri bulacağınız sayfadaki “Kayıt Ol” butonuna tıklayıp sizden istenen bilgileri girmeniz yeterlidir. Sonrasında bir katılım e-postası alırsınız; böylece kayıt işleminin sorunsuz şekilde tamamlandığından emin olursunuz. Eğitim tarihi yaklaştığında ise hatırlatma amacı ile tarafınıza SMS ve e-posta gönderilir. Burada yer alan katılım linkine tıklayarak eğitime kolaylıkla katılabilirsiniz.

IdeaSoft’un e ticaret eğitimleri katılımcılarına birbirinden faydalı bilgilerin yanında çeşitli hediyeler de sunar. Ücretsiz SEO analizinden AppStore’da yer alan uygulamalara kadar değişebilen bu hediyeler, e-ticaret operasyonlarınızı daha da etkili hâle getirmek için birebirdir. E ticaret eğitimleri sayesinde hem e-ticaret konusundaki hâkimiyetinizi artırır hem de bu süreçte size çok yardımcı olacak hediyelere ulaşırsınız. Bir bakıma bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

E ticaret eğitimleri, herkese açık ve ücretsizdir. E-ticaret yazılımımızı kullanmasanız bile bu eğitimlere herhangi bir ücret ödemeden katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, katılmak istediğiniz eğitim için kayıt olmak ve size iletilen katılım linkine tıklamaktır. Hem bu eğitimler hem de IdeaSoft’un e-ticaret alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan hizmetleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimlere katılmanız için herhangi bir ön şart aranmaz. Katılmak istediğiniz eğitim programına kayıt olmanız yeterlidir. Örneğin, İleri Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi’ne katılım göstermeniz için öncelikle temel seviye için verilen derse katılmanız gibi bir zorunluluk bulunmaz. Panelin temel özelliklerine hâkim olduğunuzu düşünüyorsanız doğrudan ileri düzey eğitime katılabilirsiniz.

E ticaret eğitimleri, içeriklerine göre farklı sıklıklarda gerçekleştirilir. IdeaSoft’un kullanıcı paneline yönelik eğitim haftada iki kez düzenlenir. Bu eğitimlerden biri temel, diğeri ise ileri düzeye uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Her hafta düzenleniyor oluşu sayesinde iş modeliniz için çok önemli olan bu eğitimlere katılmanız kolaylaşır. İş yoğunluğunuz ya da diğer nedenlerle katılım gösterememe ihtimaliniz ortadan kalkar. E ticaret eğitimleri takvimi üzerinden programımızı takip edip size uygun olan tarihi rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Toplam 3 saat süren bu dersler, üç oturumda gerçekleştirilir. Oturumlar arasında iki kez mola verilir.

IdeaSoft, kendi sunduğu e-ticaret paneline yönelik olanlar haricinde de pek çok farklı içerikte eğitim düzenleyerek partnerlerinin başarılarını artırmalarına yardımcı olur. Bu eğitimlerin sıklığı ile düzenlendiği gün ve saatler haftadan haftaya değişiklik gösterir. Programı IdeaAkademi takvimi üzerindn kolayca takip edip katılım göstereceğiniz eğitimleri seçebilirsiniz.

E ticaret eğitimleri programı, bu alanda arzu ettiğiniz başarıya ulaşmanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri kapsayan şekilde tasarlanır. Programın temelinde kullanıcı paneli eğitimleri yer alır. Tüm e-ticaret operasyonları genel olarak bu panel üzerinden gerçekleştirilir. IdeaSoft’un kullanıcılarına sunduğu panel, hem kolay kullanımı hem de çok fonksiyonlu yapısı ile öne çıkar. İnternetten satış yapabilmek ve bu alandaki başarınızı artırmak için bu panele hâkimiyetiniz önemlidir. Temel Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi; katalog oluşturmak, ürün listelemek ve ödeme seçeneklerin sisteme tanımlanması gibi bu sürecin ilk adımları olarak tanımlanabilecek işlemleri kapsar. İleri Düzey Kullanıcı Paneli Eğitim ise entegrasyonların ya da SEO çalışmalarının nasıl yapılacağı gibi sonraki adımlara yönelik bilgileri içerir. Bu iki eğitime de katıldığınızda e-ticaret panelini en iyi şekilde kullanabilecek düzeye ulaşmış olursunuz.

E-ticaret işlemleri tabii ki sadece panelin kullanımı ile sınırlı değildir. Buna bağlı olarak bu iş modelinin farklı yön ve boyutlarına odaklanan e ticaret eğitimleri de düzenlenir. E ticaret eğitimleri kapsamında düzenlenen diğer derslerden öne çıkanları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • IdeaSoft’un sunduğu IdeaExport, OtoPilot gibi hizmetlerin kullanımına dair eğitimler
 • Arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlayacak SEO eğitimleri
 • Arama motoru reklamlarına yoğunlaşan SEM eğitimleri
 • Markalaşma ve kurumsal kimlik oluşturma gibi alanlara yönelik eğitimler
 • Yurt dışına satış yapmak için ihtiyacınız olan bilgileri alabileceğiniz e-ihracat eğitimleri
 • Black Friday, yılbaşı, bayram gibi özel dönemlerde satışlarınızı artırmaya yönelik püf noktalarına ulaşabileceğiniz eğitimler

E ticaret eğitimleri programımız sürekli olarak güncellenir ve yeni ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda zenginleştirilir. IdeaSoft altyapı hizmetlerinde olduğu gibi eğitim alanında da her zaman yanınızdadır.

E-ticaretin bir iş kolu olarak her geçen gün daha da önem kazanması doğrultusunda bu alana yönelik eğitim çalışmaları da artmış ve çeşitlenmiştir. Farklı e ticaret eğitimleri arasından sizin beklentilerini en iyi karşılayacak seçeneği tercih ederek satış rakamlarınızda ciddi artışlara imza atabilirsiniz.

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi

IdeaSoft’un sunduğu tekil e ticaret eğitimleri bu başlık altında değerlendirilebilir. Tüm partnerlerimiz için e ticaret eğitimi ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Bu eğitimlerin her biri ayrı bir alana yönelik olarak, farklı gün ve saatlerde düzenlenir.

E-ticaret Uzmanlığı Eğitimi

E-ticaret uzmanlığı, bu alandaki gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan bir meslektir. Kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler, e ticaret uzmanlığı eğitimi alabilir. Bu alanda eğitim veren kurumlar, programın tamamlanmasının ardından katılımcılarına sertifika da verebilir.

Online E-ticaret Eğitimi

Bu alandaki eğitimler fiziksel alanlarda yapılabildiği gibi internet üzerinden de gerçekleştirilebilir. Hem pandemi koşulları hem de zamandan avantaj sağlanması nedeniyle e ticaret online eğitim programları katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

E-ticaret Akademisi

E-ticaret akademisi olarak tanımlanabilecek yapılar, bu alanla ilişkili bir çok konuya dair dersleri katılımcılarına sunarak daha bütünlüklü bir eğitim verir. Söz konusu hizmet, bir tür e ticaret eğitim kursu olarak da nitelenebilir. IdeaAkademi de çeşitli başlıklardaki e ticaret eğitimlerini bir araya getirir ve çok boyutlu bir kapsam sunar.

E ticaret eğitimleri, temel seviyeden uzmanlaşmaya doğru kademe kademe ilerler. Öncelikle IdeaSoft kullanıcı panelinin detaylarını öğrenmenizle başlayan süreç, farklı dersler vasıtasıyla e-ticaret hakkında kapsamlı bakış kazanmanıza kadar devam eder. Temelden başlayarak ilerleyen e ticaret eğitimleri, katıldığınız her bir yeni oturum ile sahip olduğunuz bilgileri pratiğe dökmenize de yardımcı olur. Böylece çalışmalarınızda elde ettiğiniz başarılar da gözle görünür ölçüde artar.

Pandemi kuralları gereği e ticaret eğitimlerimiz online ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sağlığınıza gereken özeni gösterdiğiniz gibi eğitimin gerçekleştirileceği fiziksel alana ulaşmak için vakit ve efor da harcamamış olursunuz. Ayrıca sadece büyük şehirlerden değil, Türkiye’nin her yerinden bu eğitimlerine katılma şansını yakalayabilirsiniz. İnternet bağlantısının olduğu her ortamdan size iletilecek linke tıklayarak e ticaret eğitimlerine katılabilirsiniz.

E ticaret eğitimleri, ihtiyacınız olan tüm bilgileri en küçük detayına kadar kapsayacak şekilde düzenlenir. Bu detaylar, o eğitimin konusuna göre farklılık gösterir. En önemli e ticaret eğitimleri içinde başı çeken Temel Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi’inde odaklanılan detaylar şunlardır:

 • Ürün ve marka ekleme ile bu konularda dikkat edilmesi gerekenler
 • Kategori ekleme ve kategori yapısı oluşturma
 • Stok yönetimi tanımlamaları
 • İçerik yönetimi hakkında dikkat edilmesi gerekenler
 • Banner, logo gibi görsellerin yüklenmesi
 • Temel tasarım özellikleri ve bunlarda yapılabilecek değişiklikler
 • Sipariş ve iade süreci takibi
 • Kargo ve teslimat süreçlerinin takibi
 • Kargo bölgeledirme ve fiyatlandırma işlemleri
 • Ödeme seçeneklerini tanımlanması
 • Taksit ve vade seçeneklerinin tanımlanması

E ticaret eğitimleri için bir sonraki aşama olan İleri Düzey Kullanıcı Paneli Eğitimi ise şu detaylara odaklanır:

 • Toplu ürün güncelleme işlemleri
 • Entegrasyon süreçlerinin kullanımı ve entegrasyon sonrası yapılması gerekebilecek güncellemeler
 • Özel POS kampanyalarının tanımlanması
 • Puan sisteminin kullanımı
 • Mail ayarları ve gönderimi
 • Üye bayi yönetimi ile yapılabilecekler
 • Bayi fiyatlandırması
 • Kullanıcı yönetimi ve yetkilendirme ayarları
 • Genel SEO çalışmaları
 • Ürün, marka, başlık ve etiketlere yönelik SEO çalışmaları

Diğer eğitimlerin detaylarına yönelik bilgilere, o eğitimlerin sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 • Çalışmalarınızı gerçekleştirdiğiniz panelin özellik ve fonksiyonlarını daha yakından tanırsınız. Yapmak istediğiniz düzenlemeler konusunda dışardan destek alma ihtiyacı hissetmezsiniz.
 • IdeaSoft’un ücretsiz eğitimleri sayesinde bu alanda masraf yapmanıza gerek kalmaz. E ticaret eğitim seti ve benzeri ürün ya da hizmetlere yüksek meblağlar ödemezsiniz.
 • Son derece kapsamlı bir konu olan e-ticaret hakkında çok boyutlu ve detaylı bilgiler edinirsiniz.
 • Öğrendikleriniz doğrultusunda yapacağınız hamlelerle gelirlerinizi ciddi ölçüde artırabilirsiniz.
 • Alanlarında uzman olan eğitmenlerin bilgilerinden faydalanırsınız.
 • E-ticaret konusunda ortaya çıkabilecek yeni gelişmelere daha hazırlıklı olursunuz.
 • İş modellerinizi zenginleşme yolları keşfedebilirsiniz.
Detaylı Bilgi İçin Arayın