TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’ndan E-ticaret Kadınları Projesine Büyük İlgi

2 Eylül 2019
IdeaSoft
TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’ndan E-ticaret Kadınları Projesine Büyük İlgi

E-ticaret sektörü, ev hanımlarını ve kadın girişimcileri ekonomiye kazandırma konusunda en hızlı gelişen sektörlerden biri haline geldi. Bu gelişmeden yola çıkarak e-ticarette kadın girişimci desteklerini artıran IdeaSoft, yeni bir projeyle imkanları geliştiriyor.

2017 yılında temelleri atılan ve hız kesmeden devam eden E-Ticaret Kadınları Projesi’nde sektörün öncü isimleri, IdeaSoft’la beraber il il gezerek e-ticareti ve e-ticaret ekosisteminin bileşenlerini kadın girişimciler ve ev hanımlarına anlatıyor. Etkinlikler ve proje kapsamındaki destek ise 2019 yılında da devam edecek.

Vergi muafiyeti büyük avantaj sağlıyor

Bu yılın seminerlerinde en çok merak edilenlerden biri de, 15 Mart 2019 itibariyle kadınların evlerinde ürettikleri ürünleri internetten satarak, yıllık toplam 30.000 TL'ye kadar esnaf muafiyetinden yararlanmaları konusu oldu.Şirket kurulumu yapma zorunluluğu olmaksızın, evde imal edilen her türlü ürün satışının vergilendirilmiyor oluşu, kadınların sektöre girişini kolaylaştıran avantajların başında geliyor.

5-8 Temmuz 2019 tarihlerinde E-ticaret Kadınları Proje kapsamında TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu ve IdeaSoft iş birliğiyle düzenlenen kadın girişimciler e-ticaret eğitiminde de kadınların sektöre girişi ve adapte oluşunu kolaylaştıracak unsurlar konuşuldu ve uzmanlar tarafından tüyolar verildi. 2 eğitim gününün ardından katılımcılara sertifikaları da takdim edildi. IdeaSoft’un E-ticaret Kadınları projesinin de ele alındığı etkinlikte, pek çok girişimci adayı avantajları değerlendirme fırsatı buldu.

Türkiye’nin lider alt yapı sağlayıcısı IdeaSoft teknik gereksinimleri, satışı arttıracak tasarım dokunuşlarını ve Türkiye’deki e-ticaret ekosistemini anlattı. Kazandıran ve yatırıma açık sektörlerin konuşulduğu seminerde Digital Fikirler, Digid, iyzico, UPS ve EG Bilişim’den uzman konuşmacılar konularında katılımcılara danışmanlık sağladı.

E-ticaret Kadınları Projesi hakkında daha fazla bilgi almak için; https://www.ideasoft.com.tr/sayfa/e-ticaret-kadinlari/

Vergi muafiyeti hakkında daha fazla bilgi almak için;https://www.ideasoft.com.tr/ev-hanimlarina-internetten-satista-vergi-muafiyeti-geldi/

Detaylı Bilgi İçin Arayın