Shopio, KOBİ’lere Kolay E-İhracat Fırsatı Sunuyor

4 Ağustos 2017
Savaş Çetinkaya
Shopio, KOBİ’lere Kolay E-İhracat Fırsatı Sunuyor

Türkiye’ de 2005 yılından bu yana küçük ve orta ölçekli işletmelere yurt içinde e-ticaret yazılımları sağlayan IdeaSoft, 2014 yılında üretmiş olduğu e-ihracat yazılımı Shopio ile işletmelerin dünya pazarına hızlı bir şekilde açılmalarını ve yeni fırsatlar keşfetmelerini sağladı. Türkiye ekonomisine katkı sağlamak ve kobilerin önünü açmak için İş Bankası ve DHL Express ile hayata geçirilen e-ihracat iş birliği sayesinde yurt dışına ticaret yapmanın zorluğu ortadan kalkıyor.

Shopio, İş Bankası ve DHL Express E-İhracat Birlikteliği ile Ülkeler Arası Sınırlar Kalkıyor

Kobiler için e-ihracatta en zorlu süreçler; ödeme sistemleri, gümrük politikası ve lojistik aşamalardan geçiyor. Ancak IdeaSoft, İş Bankası ve DHL Express ile gerçekleştirilen iş birliğiyle; ürünlerini e-ticaret yoluyla yurtdışına satmak isteyen işletmeler için bu aşamalar kolaylaşıyor. Shopio ile istedikleri 30+ ülkede e-ihracat yapabilen firmalar, İş Bankası Sanal Pos Uygulamasıyla 15 farklı para birimiyle satış yapılabiliyor. Ayrıca yurt dışında geçerli alternatif ödeme sistemleriyle güvenli ödeme alabilme imkanına sahip oluyorlar. Yakın zamanda çıkarılan Mikro İhracat Yasası ile birlikte DHL Express, e-ihracat kapsamında gerçekleşecek 7.500 € ve altındaki gönderiler için EGBT ( Elektronik Gümrük Beyannamesi )düzenlenmesi ve ürünlerin ülkeden çıkışında gümrüğe takılmaması gibi karmaşık tüm süreçleri anlaşmaya dahil firmalar için yürütüyor.

IdeaSoft, İş Bankası ve DHL Express işbirliği ile hayata geçen E-ihracat Projesi ile KOBİ’lerin ülke dışındaki tüketici kitlesine ulaşmalarını sağlıyor. Yerel işletmeler, dünya çapında kolaylıkla e-ticaret yaparak, çok daha karlı pazarlarda ürünlerini satabilme ve daha hızlı büyüyerek global bir marka haline gelebilme imkanına kavuşuyor.

Shopio E-İhracat Paketleri ve e-ihracat projesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.
Detaylı Bilgi İçin Arayın