Sektörün Profesyonelleri, Kayseri E-Ticaret Farkındalık Zirvesi'nde Buluştu

29 Temmuz 2017
Savaş Çetinkaya
Sektörün Profesyonelleri, Kayseri E-Ticaret Farkındalık Zirvesi'nde Buluştu

IdeaSoft Yazılım, Kayseri Ticaret Odası ve n11.com işbirliğince gerçekleştirilen E-Ticaret Farkındalık Zirvesi, 27 Temmuz 2017 tarihinde Kayseri Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Kayseri bölgesinde e-ticarete adım atmak isteyen firmalar, seminere yoğun ilgi gösterdi.

E-ticaret bilgilendirmeleri IdeaSoft sunumlarıyla gerçekleşirken, e-ticarette ödeme sistemleri başlığı Ideasoft iş ortaklarından iyzico tarafından, e-ticarette hukuksal boyut başlığı ise IdeaSoft’un hukuk müşaviri tarafından dinleyicilerle paylaşıldı.

İlk olarak konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Ticaret Odası Başkanı, dijitalleşen dünyada e-ticarete adım atmanın öneminden bahsetti ve KTO olarak bu gelişim sürecini desteklediklerini ifade etti. Programın devamında IdeaSoft Yazılım İş Ortaklıları Yöneticisi Eray Cemal Şentürk; E-ticaret Alt Yapısı ve Gereksinimleri, E-ticarette Yapılan Hatalar başlığındaki sunumunu gerçekleştirdi. Şentürk, e-ticaret sektöründe başarılı olmak için yapılması gereken adımları tüm aşamalarıyla dinleyicilere aktardı.

Ardından, E-ticarette ödeme sistemleri konusunda sahnede yerini alan iyzico Ödeme Sistemleri Satış Uzmanı Erhan Duman; sanal pos kullanımı, ödeme sistemlerinde yasal yükümlülükler gibi ayrıntıları ele aldı. IdeaSoft Hukuk Müşaviri Avukat Aytaç Yavuz ise E-ticarette hukuksal boyut konusunda tüm merak edilenleri aktardı. N11.com Güney Anadolu Bölge Müdürü Fethi Dalkılınç ve Lojistik Müdürü Ramazan Altınay da e-ticaret sektöründe pazar yerlerinin nasıl işleyiş gösterdiğine dair sunumlarını gerçekleştirdi.

IdeaSoft’ un Kayseri bölgesindeki başarılı müşterilerinden olan Metaş Hırdavat Genel Müdürü Koray Şapçı ile Gipaş Tekstil Genel Müdürü Mehmet Yıldırım da e-ticarete başlama hikayeleri hakkında bilgi verdi. Soru cevap şeklinde ilerleyen kısımda, başarıya nasıl ilerleneceği konusundaki sorulara yanıt bulundu.

Program esnasında yapılan çekilişlerle, hem IdeaSoft hem n11.com şanslı misafirlere hediyelerini takdim etti. Ayrıca IdeaSoft’ un uzman ekibince kurulan bilgilendirme standında, konferans molaları boyunca davetlilere e-ticaretle ilgili bilgiler aktarıldı.

2016 yılından bu yana gerçekleştirilen IdeaSoft E-ticaret Farkındalık Zirveleri ile Türkiye genelinde e-ticaret ekosistemi genişlemekte ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. IdeaSoft 2017 yılı içerisinde farklı illerde gerçekleştireceği seminerlerle ekosistemi büyütmeye devam edecek.
Detaylı Bilgi İçin Arayın