Samsun E-Ticaret Farkındalık Zirvesi, Profesyonellerin Yoğun İlgisiyle Gerçekleştirildi

5 Mayıs 2017
Savaş Çetinkaya
Samsun E-Ticaret Farkındalık Zirvesi, Profesyonellerin Yoğun İlgisiyle Gerçekleştirildi

IdeaSoft Yazılım tarafından düzenlenen ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğini yaptığı ’E-ticaret Farkındalık Zirvesi’’, sektörün profesyonellerini bir araya getirdi. Mayıs ayında düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Misafirler, Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda ağırlandı.

E-ticarete olan büyük ilginin ele alındığı toplantıda, IdeaSoft İş Ortaklıkları Yöneticisi Eray Cemal Şentürk ile Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, gelişen dijital dünya hakkındaki deneyimlerini misafirlerle paylaştı. Etkinlik; E-ticaret yazılımı, ödeme sistemleri ve internet reklamı olmak üzere üç ana konu üzerinden devam etti.

IdeaSoft İş Ortaklıkları Yöneticisi Eray Cemal Şentürk, ‘’E-Ticarette Gelir Elde Etmenin Yolları ve Hukuksal Boyut’’ başlığında e-ticarete adım attıktan sonra sürdürülmesi gereken işleyişten ve dijital dünyadaki hukuki gerekliliklerden bahsetti. IdeaSoft iş ortaklarından iPara ve EG Bilişim de zirvenin destekleyicileri arasında yer aldı. iPara Satış ve Müşteri Hizmetleri Müdür Yardımcısı Ufuk Yüksel, “E-ticarette Ödeme Sistemleri”, EG Bilişim (Google Türkiye’nin ilk SMB Partner’ı) Yöneticisi Gökhan Bülbül, “E-ticarette İnternet Reklamcılığı” başlıkları ile sunumlarını gerçekleştirdi.

Programın devamında TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, Türkiye’ de e-ticaretin ivme kazandığına değindi. Hem Türkiye’de hem dünyada tüketici tercihlerinin sınır tanımadığından bahsederek, fiziksel alışverişten online mağazalara hızlı bir geçişin yaşandığı dijital dünyanın önemini anlattı. Ayrıca dünyadaki perakende oranının %8.5’ nin e-ticaret üzerinden kazanıldığına vurgu yapan Bülbüloğlu, ekonominin itici gücünün artık e-ticaret olduğunu belirtti. Bülbüloğlu, Samsun’un lojistik ve teknolojide hızlı gelişen bir il olduğundan bahsederek, Türkiye nüfusunun %15’ini oluşturan e-ticaret müşterilerine dokunabilmek için dijitalleşme sürecinde emin adımlarla ilerleyeceklerini söyledi.

Ardından, Samsun’da IdeaSoft’un e-ticaret paketlerini kullanarak e-ticarete başlayan, www.oto724.com’ un Kurucu Ortağı ve E-ticaret Yöneticisi Sadık Köse ile www.dogudeko.com Firma Sahibi Recep Başaloğlu da dijital sektördeki başarı hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

Detaylı Bilgi İçin Arayın