PHP Conference 2018, IdeaSoft'un altın sponsorluğunda Nişantası Üniversitesi'nde gerçekleştirildi

28 Mayıs 2018
IdeaSoft
PHP Conference 2018, IdeaSoft'un altın sponsorluğunda Nişantası Üniversitesi'nde gerçekleştirildi

Yazılım dünyasının büyük ilgi gösterdiği konferanslardan PHP Conference 2018, 20-21 Mayıs tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi’de gerçekleştirildi. IdeaSoft’ un altın sponsorları arasında yer aldığı konferansa yurtdışı ve Türkiye’den önemli konuşmacılar katıldı. Konferans, sektörden pek çok konuğa ev sahipliği yaptı.

Bu yıl 5. si düzenlenen konferans, PHP Women tarafıyla farklı bir konsept ekleyerek katılımcıların ilgisini çekti. Dünya genelinde yapılan teknoloji anketlerine göre web sitelerinin %80’i PHP programlama dilini kullanıyor. Bu kadar ilgi görme nedenlerinden biri ise program dilinin basitliği.

Konferansta bu yıl yine yurtdışından gelen, önemli yazılım uzmanları, web geliştirme üzerine en güncel teknolojiler, yazılım güvenliği, geliştirme araçları ve süreçleri ile ilgili tecrübelerini paylaştı. Pek çok soru konferansta yanıt bulurken, katılımcılar dünya çapında isim yapmış konuşmacıların tecrübelerini dinleme fırsatı oluştu.

1995 yılında Rasmus Lerdorf tarafından hayata geçirilen PHP yazılımı, kullanım kolaylığı ile tüm dünyaya hitap eden bir yazılım olmayı başardı. Günümüzde hala en çok tercih edilenler arasında bulunan PHP, ilerlemesini sürdürmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Arayın