E-ticaret Farkındalık Zirvesi'nin Yeni Adresi Konya Oldu

8 Şubat 2017
Savaş Çetinkaya
E-ticaret Farkındalık Zirvesi'nin Yeni Adresi Konya Oldu

İlk ikisi İzmir’de ve Düzce’de gerçekleştirilen E-ticaret Farkındalık Zirvesi’nin 3.durağı Konya oldu. IdeaSoft Yazılım önderliğinde, iyzico Ödeme Hizmetleri ve EG Bilişim işbirliği ile 7 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen etkinliğin ev sahipliğini Konya Ticaret Odası yaptı.

E-ticaret hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Konya firmaları ile yeni girişim fikriyle bu sektöre atılmak isteyen kişilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin açılış konuşması Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cihangir Mıhoğlu tarafından yapıldı. Cihangir konuşmasında “Bilgisayar ve iletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte hayatımızda önemli bir yer tutmaya başlayan e-ticaret bugün tüm dünyanın büyük ilgi gösterdiği önemli bir alan haline gelmiştir. E-ticaret ekonomik anlamda da ülkelerin dış ticaretine büyük katkılar sağlamaktadır. Ülkemizde 100 binin üzerinde istihdam sağlayan e-ticaret her yıl yüzde 30’luk bir büyüme performansı gösteren bir sektördür. 2015 yılında 25 milyar TL civarında olan e-ticaret hacminin 2017 yılı sonunda 50 milyar TL’ye ulaşacağının öngörülmesi aslında ülke olarak turizm ve diğer alanlardaki kaybımızın belki bir bölümünü e-ticaret’e ağırlık vererek karşılayabilmemizi mümkün kılmaktadır. Artık dünya e-ticarette hızla yol alıyor. Bizim de bu yarışta Türkiye ve Konya olarak geride kalmamamız gerekir.” dedi.

Ardından Google’ın Tükiye’deki ilk SMB Premier Partner Ajansı olan EG Bilişim’in Yöneticilerinden Gökhan Bülbül “E-ticarette İnternet Reklamcılığı” konulu sunumunu yaptı. Bülbül sunumunda internet reklamcılığının önemi, nereden başlamak gerektiği, hedefleme yapma yöntemleri ve reklamı kanalları hakkında katılımcıları bilgilendirildi.

İkinci sunumu yapan IdeaSoft Stratejik Pazarlama Yöneticisi Yasemin Nur Yüce ise e-ticaretin gelişimini destekleyen mobil kullanım, ülkemizdeki banka kartı ve kredi kartı sayısı, sosyal medya kullanımı gibi verilerin yanı sıra dünyada ve Türkiye’de e-ticaret rakamları ve sektörlere göre satınalma alışkanlıkları üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sonrasında IdeaSoft İş Ortaklıkları Yöneticisi Eray Cemal Şentürk’ün sunumu ile devam eden etkinlikte online satışın sağladığı faydalar, yeni bir e-ticaret girişimi için nelere ihtiyaç olduğu ve e-ticaretle nasil gelir elde edildiği konuları katılımcılarla paylaşıldı.

Son olarak Konya ilinden başarılı bir e-ticaret girişimcisi olan ambalajstore.com’un sahibi Ali Nail Demirci’nin kendi e-ticaret deneyimlerini paylaştığı başarı hikayesi oturumuyla program sona erdi. Demirci katılımcılara “E-ticarete yeni başladığınızda birçok sorunuz olacak, bu sebeple karşınızda her zaman bir muhatap bulacağınıza emin olduğunuz altyapı sağlayıcısını seçin.” tavsiyesinde bulundu.

İlki İzmir’de ve Düzce’de başlayan E-ticaret Farkındalık Zirvesi etkinlikleri Konya’nın ardından 22 Şubat 2017 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenecek.

Detaylı bilgi için: eticaretgunleri.com

Detaylı Bilgi İçin Arayın