Kahramanmaraş E-Ticaret Farkındalık Zirvesi Kobilerin Yoğun İlgisiyle Gerçekleştirildi

20 Eylül 2017
IdeaSoft
Kahramanmaraş E-Ticaret Farkındalık Zirvesi Kobilerin Yoğun İlgisiyle Gerçekleştirildi

IdeaSoft ve iş ortaklarının katkısıyla, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası E-Ticaret Farkındalık Zirvesi gerçekleştirildi. 19 Eylül 2017 Salı günü gerçekleştirilen seminerde açılış ve selamlama konuşmalarını, Ticaret İlk Müdürü Ahmet Uçar ve Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M.Akif Pakdil gerçekleştirdi.Açılış konuşmalarında, büyüyen dijital dünya ve kobilerin bu sektöre geçiş yapmasının öneminden bahsedildi.

E-ticaret konulu sunumların açılışını ise IdeaSoft İş Ortaklıkları Müdürü Eray Cemal Şentürk yaparak; e-ticarete giriş, e-ticarette dikkat edilmesi gerekenler, sıkça yapılan ve kaçınılması gereken hatalar, Türkiye ve dünyadaki e-ticaret hacmi ve sektörün ilerlediği nokta hakkında bilgilendirme yaptı.

Ardından Tek Kılavuz İş Geliştirme Yöneticisi Kerem Aktaş, dijital pazarlama konulu sunumunda, e-ticaret firmalarının web sitelerinin dijital ortamda nasıl tanıtılması gerektiğine dair ayrıntıları anlattı.

Program, ödeme sistemleri konusunda iyzico Satış Uzmanı Erhan Duman’ ın sunumuyla devam etti. Kobilerin ödeme sistemleri hakkındaki tüm sorularına yanıt bulduğu sunumda, çeşitli yöntemler ve süreci basitleştiren yollar anlatıldı.

E-ticarette Hukuksal Boyut konulu sunumu ise sektörün önde gelen isimlerinden Avukat Gökhan Ahi anlatarak, e-ticaret sektöründe uyulması gereken hukuki kuralların aşamalarını açıkladı.

Program, Kahramanmaraş ve çevresindeki illerden pek çok kobinin katılımıyla soru-cevap şeklinde ilerledi. Ayrıca seminer bitiminde IdeaSoft yöneticileri tarafından katılımcılara bireysel bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca çevredeki illerden de seminere ilgi yoğun oldu.

2016 yılından bu yana, IdeaSoft tarafından gerçekleştirilen E-ticaret Farkındalık Zirveleri ile Türkiye genelinde e-ticaret ekosistemi genişlemekte ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. IdeaSoft 2017 yılı içerisinde farklı illerde gerçekleştireceği seminerlerle ekosistemi büyütmeye devam edecek.

Detaylı Bilgi İçin Arayın