İstanbul Ticaret Odası ve IdeaSoft E-ticaret Seminerlerine Başladı

14 Ekim 2019
Savaş Çetinkaya
İstanbul Ticaret Odası ve IdeaSoft E-ticaret Seminerlerine Başladı

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği etkinlik ve seminerlerle e-ticaret ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan IdeaSoft, İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliğiyle yeni bir e-ticaret seminer serisine başladı. Alanında uzman konuşmacılar, e-ticaret altyapılarından kargolamaya, ödeme sistemlerinden hukuki süreçlere kadar tüm konuları detaylı olarak ele alacak.

İlki 7 Ekim 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve 300’den fazla davetlinin ağırlandığı seminerde IdeaSoft İş Ortakları Müdürü Eray Şentürk, e-ticarette gelir elde etmenin yollarını katılımcılara aktarırken, Tek Kılavuz İş Geliştirme Müdürü Kerem Aktaş ise arama motoru pazarlamasıyla ilgili merak edilenleri anlattı. Seminerler 21 Ekim, 11 Kasım ve 29 Kasım’da da devam edecek.

Türkiye’de her yıl ortalama %30 büyüyen ve 60 milyar dolara ulaşan e-ticaretin, işletmeler tarafından kullanım oranı yalnızca %2,5. Özellikle KOBİ’lerin finansal ayakta kalmak ve büyümek için işlerini e-ticarete taşımaları oldukça kritik bir hale geldi. E-ticarete adım atacak firmaları cesaretlendirmek ve halihazırda e-ticaret yapan firmaların önündeki engelleri en aza indirmeyi hedefleyen İTO ve IdeaSoft, her bir e-ticaret semineriyle İstanbul’daki 300’den fazla ticaret insanına ulaşıyor.

IdeaSoft İstanbul Ticaret Odası Semineri Eray Cemal Şentürk Konuşma

E-ticaret Seminerleri Devam Ediyor

21 Ekim 2019 Pazartesi günü ikincisi düzenlenecek seminerde onuşmacı olarak katıcak olan İyzico Pazarlama Uzmanı Pamir Yanık, e-ticarette sanal pos ve yeni nesil ödeme sistemleriyle ilgili detayları aktaracak. Foriba Satış Müdürü Ali Bulut ise e-ticaret siteleri için fatura süreçlerini kolaylaştıracak e-fatura uygulamalarından bahsedecek.

11 Kasım 2019 ’da gerçekleştirilecek üçüncü seminerde yurtiçi ve yurtdışı kargolama süreçleriyle ilgili tüm detayları anlatacak olan UPS Kargo Segment Marketing sorumlusu Kazım Utangan’ın yanı sıra, e-ticaret süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hukuki süreçlerle ilgili IdeaSoft Hukuk Müşaviri Aytaç Yavuz bilgilendirme yapacak.

29 Kasım Cuma 2019 Cuma günü ele alınacak son seminerde ise Entegra Proje Yöneticisi Murat Dişkıran e-pazar yerlerinden satış yapma konusunu detaylandırırken, başarılı e-ticaret girişimlerinden Kahve.com'un Kurucusu Levend Aktaş “E-ticarette Başarıya Giden Yol” konulu söyleşide örnek bir başarı hikayesi üzerinden deneyimlerini aktaracak.

Detaylı Bilgi İçin Arayın