IdeaSoft’tan Türkiye’de bir ilk: canli.ideasoft.com.tr

5 Mayıs 2020
IdeaSoft
IdeaSoft’tan Türkiye’de bir ilk: canli.ideasoft.com.tr

Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft, e-ticaretteki anlık satış verilerinin gösterildiği canlı haritayı yayına alarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Temassız alışverişe yönelimin doğal bir sonucu olarak e-ticaretten satın alınan ürünleri gösteren canli.ideasoft.com.tr ilgiyle takip ediliyor.

50 farklı sektörden, 9000+ müşterisi ile e-ticaret denilince ilk akla gelen IdeaSoft, canlı satış haritası ile Türkiye’de e-ticaretin nabzını ölçmeye başladı. E-ticaretteki anlık satış verilerini, fiyatlarını ve satın alınan illeri anlık olarak gösteren harita KOBİ ve girişimcilerin izleyeceği yollar konusunda da bir kılavuz görevi görüyor.

Corona virüs salgınında tüketici davranışlarını analiz etmeye yarayan site, pandemi sonrasında da alışveriş alışkanlıklarının nasıl seyredeceğini en şeffaf haliyle gösteren bir araç olacak.

Veriler üzerinde moderasyon uygulanmıyor

Satış verileri müdahalesiz ve şeffaflığa dayanıyor. Herhangi bir moderasyon uygulanmadan aktarılan canlı haritada, 2020 yılından bu yana satın alınan ürün toplamı da anlık güncelleniyor. Satışı gösterilen ürünler, anlık satış verilerinin rastgele örneklenmesi ile oluşturuluyor. 1 saniye içerisinde 100'den fazla ürün satıldığından haritaya yalnızca bir tanesi yansıtılıyor.

Kobi’lerin e-ticaretteki varlığını kanıtlıyor

13 Nisan’da yayına alınan sitede gösterilen veriler, IdeaSoft altyapısını kullanarak kendi e-ticaret sitesini açan ve satış yapan, büyük çoğunluğu KOBİ'lere ait olan verilerden oluşuyor. Satış verileri arasında; Hepsiburada, Gittigidiyor vb. e-ticaret yapılarının verileri yer almaması küçük ve orta ölçekli işletmelerin de büyük şirketler gibi e-ticaretten sağladığı avantajları gösteriyor.

Ideasoft e-ticarete değer katmayı sürdürecek

canli.ideasoft.com.tr adresinden ulaşılabilen siteden internetten nelerin satıldığını, ürünlerin en çok talep gördüğü illeri, hangi ürünün hangi fiyata satıldığı anlık olarak takip edilebiliyor. Geliştirdiği yenilikler ile e-ticaret dünyasına değer katan IdeaSoft bundan sonra da ilklere imza atmayı sürdürecek.

E-ticareti Ücretsiz Deneyin