IdeaSoft ve Bizbizze Derneği, kadın girişimcileri destekleme programlarına başlayacak

9 Mayıs 2018
IdeaSoft
IdeaSoft ve Bizbizze Derneği, kadın girişimcileri destekleme programlarına başlayacak

IdeaSoft’ un 2018 yılı itibariyle başlattığı kadın girişimcileri destekleme projesi, kapsamını genişletiyor. Ocak ayında Yalova Ticaret ve Sanayi Odası beraberinde gerçekleştirilen ilk seminerin ardından, IdeaSoft Genel Merkezi’nde 2 ayda bir düzenli eğitimler verilmeye başlandı.

Nisan ayında ise Bursa Yıldırım Belediyesi ile 250 kadın girişimciye eğitim verildi. Hem Türkiye genelinde hem de İstanbul’ da talebi karşılamaya devam eden Ideasoft, uzun zamandır kadın girişimcilere eğitim veren Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği ile anlaşma sağladı.

Anlaşma kapsamında e-ticarete girmek isteyen kadın girişimciler, IdeaSoft Genel Merkez konferans salonunda kapsamlı eğitime alınacak. E-ticaretin tüm detaylarıyla ele alınacağı programın ilki 6-7 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek. Ilk gün IdeSoft yöneticileri; dünyada ve ülkemizde e-ticaretin durumu, teknik alt yapı gereksinimleri ve e-ticarette tasarım eğitimlerini verecek. İkinci gün ise IdeaSoft iş ortakları tarafından dijital pazarlama ve internet reklamcılığı, ödeme sistemleri ile kargolama ve lojistik eğitimleri verilecek.

IdeaSoft, Bizbizze ve Türkiye’nin önde gelen şirketleri tarafından verilecek olan e-ticaret uzmanlık eğitiminin ardından katılımcılara sertifikaları takdim edilecek. Program; devamlı büyüyen bir sektör olan e-ticarete, daha çok kadın girişimciyi kazandırmayı hedefliyor.

Detaylı Bilgi İçin Arayın