IdeaSoft ve Beykent Üniversitesi dijital dünyanın profesyonellerini yetiştirecek

18 Eylül 2017
IdeaSoft
IdeaSoft ve Beykent Üniversitesi dijital dünyanın profesyonellerini yetiştirecek

Türkiye’de ilk kez üniversite ve e-ticaret şirketi beraberliğinde yapılacak olan e-ticaret uzmanlığı programı, eylül ayından itibaren başlıyor. IdeaSoft ve Beykent Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan sertifika programında; e ticaret alanında tüm teknik detaylar, sektörün profesyonellerince anlatılacak.

Türkiye genelinde e-ticaret ekosisteminin büyümesi ve e-ticaret sitesi sayısının gün geçtikçe artması, sektörde e ticaret uzmanı açığını da artıyor. Bu konuda işverenlerin en dikkat etmesi gereken nokta ise web sitelerini, alanında bilgi sahibi uzmanlara teslim etmelerinden geçiyor.

Ülkemizin genelinde, yönetimi uzmanlar tarafından yapılmayan pek çok e ticaret sitesi bulunmakta. Bu durum hem e-ticaret hacminin genişlemesini engellemekte hem de sektörde çok başarılı olabilecek firmaların yolunu kapatmakta. Ancak dijital dünyanın gereksinimleri, şirketlerin e-ticaret uzmanı ihtiyaçlarını artırdı ve bu alanda bir departman kurulmasını gerekli kılmaya başladı.

IdeaSoft’ un üniversite öğrencilerine ve mezunlarına yönelik yapacağı e ticaret eğitimi de, sektör için kalifiye personeller yetiştirmeyi amaçlıyor.

IdeaSoft ve iş ortaklarının uzman kadrosunun katılımıyla gerçekleştirilecek olan 6 haftalık e ticaret eğitiminin başlıca konuları;

Uygulamalı teknik alt yapı gereksinimleri

Uygulamalı e ticarette UX

Pazar seçimi, tedarik, ürün

Dijital pazarlama (Google, sosyal medya, SEO)

Ödeme sistemleri ve lojistik

E ticarette hukuki boyut

Detaylı Bilgi İçin Arayın