IdeaSoft’ un Destek Verdiği ‘’Dijital Ekonomi Antalya’’ Etkinliği Büyük İlgi Gördü

29 Nisan 2017
Savaş Çetinkaya
IdeaSoft’ un Destek Verdiği ‘’Dijital Ekonomi Antalya’’ Etkinliği Büyük İlgi Gördü

IdeaSoft, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen ‘’Dijital Ekonomi Antalya’’ etkinliğine destek verdi. 27 Nisan’ da gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören etkinlikte, teknolojik gelişmelerle beraber, sektörlerdeki dijitalleşme konusu ele alındı. IdeaSoft A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Seyhun Özkara, Teknoloji ve Trend Editörü, Gazeteci Serdar Kuzuloğlu, Dijital Pazarlama Danışmanı İlyas Teker, Dijital İletişim Danışmanı Funda Güleç ve E-ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel etkinliğin önemli konuşmacıları arasındaydı.

IdeaSoft A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Seyhun Özkara, ilerleyen teknoloji ile beraber sektörlerin fiziksel ticaretten, e-ticarete geçişi hakkında bilgilendirme yaptı. Özkara, E-ticaretin giderek yaygınlaştığı Türkiye’ de sektörel durumdan söz etti. Online mağazalara neden ihtiyaç olduğu, daha çok kitleye ulaşabilme konularında dijitalde neler yapmak gerektiği gibi önemli başlıkları katılımcılarla paylaştı. Ardından Dijital Pazarlama Danışmanı İlyas Teker “Mobil Ticaret” konusunda gelişmelere değinirken, Dijital İletişim Danışmanı Funda Güleç de “Sosyal Medya” konusunda deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğin ikinci oturumunda ise gazeteci, teknoloji ve trend editörü Serdar Kuzuloğlu ‘Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket’ başlığındaki konuşmasını gerçekleştirdi.

Programın açılışında ilk konuşmasını gerçekleştiren Atso Başkanı Davut Çetin; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2017 yılını “İnovasyon Yılı” ilan ettiklerini belirterek, bu yıl tüm düzenlemelerini buna göre yapacaklarından bahsetti. Sektörel sıkıntıların büyük bir hacme eriştiği günümüzde, inovasyon konusunun bu noktadaki en etkili çözüm olduğunu belirtti.

Geleneksel ticaretin eski önemini yitirmeye başladığını ifade eden Çetin; “Geleneksel ticaret küçülüyor, e-ticaret büyümeye devam ediyor. Bir e-ticaret sitesi 1 günde Türkiye’nin 1 ayda yaptığı ihracattan daha fazla ciro yapabiliyor.’’ dedi. Antalya Ticaret ve Sanayi odası olarak dijitalleşmeye verdikleri önemi konuşmasında sıkça tekrarlayarak, e-ATSO ve mobil-ATSO olarak iş süreçlerini dijitale taşıdıklarını ifade etti. Çağın ve teknolojinin ilerlediğini ve bu gelişmelere uyum sağlamayan her sektörün çağın gerisinde kalarak kaybolmaya mahkum olduğunu belirten Çetin, Antalya şehri olarak turizmde, ticarette, sanayide ve tüm sektörlerde dijitalleşmeye olan yatırımı desteklediklerini ifade etti.

Detaylı Bilgi İçin Arayın