IdeaSoft Etkin Bayi Eğitimi Ankara’da Düzenlendi

30 Ocak 2017
Savaş Çetinkaya
IdeaSoft Etkin Bayi Eğitimi Ankara’da Düzenlendi

IdeaSoft Yazılım tarafından Türkiye’nin dört bir yanındaki bayilerinin teknik bilgi ihtiyaçlarını gidermek ve e-ticaret ile ilgili güncel bilgileri paylaşmak üzere başlatılan Etkin Bayi Eğitimleri İstanbul ve İzmir’in ardından 19 Ocak’ta Ankara’da da düzenlendi. Eğitime Ankara başta olmak üzere Kayseri, Kırşehir, Konya, Şanlıurfa ve Trabzon’dan bayiler katılım gösterdi.

Programın başlangıcında Webrazzi Girişim Ofisleri dizisi kapsamında IdeaSoft’un Libadiye/İstanbul’da bulunan yeni ofisinin, şirketin Genel Müdürü Seyhun Recep Özkara tarafından tanıtıldığı video katılımcılarla paylaşıldı.

Video gösteriminin ardından sunumuna dünyada ve Türkiye’de e-ticaret sektörünün konumunu anlatarak başlayan İş Ortaklıkları Yöneticisi Eray Cemal Şentürk “2005 yılında kurulan IdeaSoft’tan günümüze geldiğimizde, %50 Pazar payına hakim olmamızın arkasında hiç şüphesiz bayilerimizin de büyük payı bulunuyor. Sürdürülebilir büyümemize yaptığınız bu katkı neticesinde 2016 yılında sizlere özel kampanyalar yürütüldü. Bu kapsamda belirli seviyelerin üzerinde paket satışı gerçekleştiren bayilerimiz araba, motor, tatil gibi hediyelere sahip oldular. 2017 yılında da bu performansın artacağını ve birlikte büyümeye devam edeceğimizi düşünüyoruz.” dedi. Sunumunda E-ticaret Çözüm Merkezi’ne de değinen Şentürk, bu merkez sayesinde IdeaSoft müşterilerinin e-ticaret sektöründe ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmetleri, konusunda uzman iş ortakları sayesinde piyasa koşullarının altındaki ücretlerle karşılayabildiğini belirtti.

İkinci sunumu yapan Bayi Satış Yöneticisi Meltem Tombak, satış süreçlerinde IdeaSoft’un Bayi Panelinin kullanımının önemine değinerek, “Bu panel bayilerimizin müşterilerinin yanı sıra, müşteri fırsatlarının takibi için de bir araç. IdeaSoft’un Bayi Satış Yöneticileri olarak her ay birçok ili ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler kapsamında bizim de katılımımızla panele girişini yaptığınız müşteri fırsatları ile toplantılar yapma şansınız oluyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz birebir toplantıların geri dönüşlerinin çok daha yüksek olduğunu gördük.” dedi.

Üçüncüsü gerçekleştirilen Etkin Bayi Eğitimi’ne en yeni bayilerden uzun yıllardır IdeaSoft ile çalışan bayilere kadar geniş bir portföyde katılım sağlandı. Özellikle yeni bayilere ışık tutması amacıyla, Ankara bayisi Markam Medya’nın kurucu ortaklarından Caner Güler, kendi bayilik süreçleri, başarıya giden yolda hangi konulara dikkat edilmesi ve ne tür bir strateji ile ilerlenmesi gerektiği konusunda katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

Son olarak Teknik Destek Uzmanı Cem Akkuş, yazılım altyapısı, entegrasyonlar ve gelişmiş tasarım çözümleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. IdeaSoft müşterilerinin sipariş ekranlarında yapılacak değişiklik ilk olarak eğitime katılan bayiler ile paylaşıldı.

Türkiye’nin bütün illerinde bayilik yapılanması bulunan IdeaSoft’un bayisi ve satış ortağı olmak için gerekli başvuru Bayi başvurusu sayfamızdan yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Arayın