IdeaSoft Bayi Röportajları | Başarılı Referanslar Bursa'da E-ticaret Hacmini Büyütüyor

26 Kasım 2019
IdeaSoft
IdeaSoft Bayi Röportajları | Başarılı Referanslar Bursa'da E-ticaret Hacmini Büyütüyor
Bayilerimizin başarılarını ele aldığımız röportaj serimizde bu ayki konuğumuz, Bursa bölge bayimiz Espro Interactive Kurucusu Seyhan Güler. Keyifli okumalar dileriz.

Bölgenizdeki e-ticaret ihtiyacını nasıl belirlediniz?

  Birçok sektörle uzun süredir çalışıyoruz. Bursa’da tekstilden otomotive pek çok köklü şirket faaliyet göstermekte. Daha çok ana sanayiye üretim yapan bir şehirde, e-ticaret şirketler için ikinci plandaydı. Buna rağmen Espro Interactive olarak, üretim yapabilen her müşterimizden e-ticaret yapmalarını istedik ve kendilerine bu yolda yardımcı olduk.  

IdeaSoft ile çalışmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

  Yazılım şirketi olduğumuz için yıllar önce kendi e-ticaret alt yapımızı yazmıştık ve amatörce de olsa satış yapmaktaydık. Ancak 7/24 çalışacak bir alt yapımız olmadığı için ve son olarak bir müşterimizin bitmek bilmeyen talepleri karşısında pes edip, IdeaSoft ile çalışma kararı aldım.  

Bu yola bizimle çıktığınızdan beri IdeaSoft’un size verdiği ve çalışmalarınızı kolaylaştıran destekler neler oldu?

  Aslında benim de yüzeysel bildiğim bir yolmuş E-Ticaret. Bu yolda yürürken, nasıl ki bir büyüğünüz yanınızda olduğunda cesaretli ve güvende olduğunuzu düşünürseniz, bende IdeaSoft ile birlikte yürürken beri bu duygulara sahibim. Bölgemdeki fırsatları her toplantıda dile getirirken, aynı zamanda bana her ihtiyaç duyduğumda ister telefonla istersem de toplantılarıma dahil olarak satış süre hızlandırmaları konusunda sonsuz destekleri bulunuyor. Eğitim konusunda ise sektörümüzle alakalı ihtiyaç duyduğumuz tüm eğitimleri Ideasoft yetkililerinden ve partnerlerinden alabiliyoruz. IdeaSoft’tan ihtiyaçlarımızla ilgili sürekli destek görüyoruz.  

IdeaSoft’un en beğendiğiniz 3 yönünü sayar mısınız?

  Kendimi aileden biri gibi hissettirmesi Yazılım alt yapımızın çok güçlü olması Her konuda destek alabilmem  

Başarılı olmanızın sırrı sizce nedir?

  Çalışacağımız şirketin sektörünü ve rakiplerini toplantılarım öncesi araştırıyor ve müşterilerime dijitaldeki yerlerini anlatmaya özen gösteriyorum. Aynı sektörde başarıyı yakalamış diğer şirketlerin bu noktaya gelmelerinde, iyi bir e-ticaret alt yapısının önemini olduğunu vurguluyorum. Yeni bir e-ticaret projesi yönetirken IdeaSoft ile başarıları yakalamış müşterilerimizin deneyimlerini referans alıyor ve gerçek başarı hikayelerini örnek gösteriyorum.     Şirketin büyümesinde e-ticarette sektör lideri ile çalışmanın da avantajları var. Zaman kaybı yaşamadan ve hata yapmadan sürecinizi en etkin biçimde yürütebiliyorsunuz.  

E-ticaret çalışmalarınıza başladığınızdan beri bölgenizdeki firmalarda değişim görüyor musunuz?

  E-Ticarette güzel başarılara imza atan şirketleri her zaman müşterilerime örnek gösterdiğimden dolayı, son 2 yıldır 100 ‘ün üzerinde müşterim ürünlerini e-ticaretten satmaya başladı. Söktördeki dinamikleri her geçen gün daha iyi anladıkları için de, kurumsallaşmaya ve dijitalleşmeye daha fazla yatırım yapmaya başladılar.  

E-ticaret tarafında bizlerle yaptığınız çalışmalarla elde ettiğiniz kazanç ve fırsatlardan memnun musunuz?

  Oldukça memnunum. Bu konuda bize her desteği sunduğunuz için teşekkür ediyorum.   Seyhan Bey’e deneyimlerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ederiz.
Detaylı Bilgi İçin Arayın