Haberler

E-Bültene Kayıt Olun

IdeaSoft - Alve iş ortaklığı

IdeaSoft, Türkiye’nin hızla gelişen ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve ile iş ortaklığı gerçekleştirerek, IdeaSoft alt yapısını kullanan müşterilere yeni bir alternatif pazarlama yöntemi sunuyor.

E-ticaret sektöründe birçok tüketicinin ziyaret ettiği ürün ve fiyat karşılaştırma motorları, online mağazalar için hem trafik hem de satış kaynağı oluyor. Alve 2013 yılında kurulmasına karşın, 2015 verilerine göre yüzde 270 büyümüş durumda. Teknosa, Media Markt, Lidyana, Misspera, D&R gibi 400’e yakın online mağazaya hizmet veren Alve diğer taraftan, 350 bin tekil ziyaretçinin alışverişlerini gerçekleştirmek için giriş yaptıkları bir platform.

Alve’de her gün elektronik, moda, anne-bebek, yedek parça, hırdavat, outdoor, oyuncak, tekstil, kozmetik ve bunların dışında 600’den fazla kategoride 1 milyondan fazla ürün listeleniyor ve yüzde 0,5 ile yüzde 1,5 gibi yüksek bir dönüşüm oranıyla e-ticaret sitelerine dönüşüm odaklı bir pazarlama imkanı sunuyor. Alve’yi diğer pazarlama yöntemlerinden farklı kılan ve e-ticaret yapan KOBİ’lerin dikkatini çeken en önemli özelliği ise tıklama başı maliyetlerin ortalama 0.10 TL olması.

Avantajları nelerdir?

Akıllı E-ticaret Paketleri’ni kullanan KOBİ’lerin düşük maliyetlerle, yüksek dönüşüm yakalaması için IdeaSoft’un 6.2.1 güncellemesinde yer verdiği Alve entegrasyonu ile;

– Alve.com’a XML yoluyla kolayca ürünlerinizi aktarabilir

– Birçok marka ile birlikte sergilenerek site trafiğinizi artırabilir

– Düşük maliyetlerle, daha çok ziyaretçi kazanarak satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Nasıl entegre olurum?

IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile XML alt yapısı bulunan (Entegre-Enterprise-Platinium) e-ticaret firmaları, IdeaSoft kullanıcı paneli içerisinde entegrasyonlar seçeneğine girerek hazır halde sunulan AlveXML’ini karşı tarafa iletmeleri yeterlidir.

Siz de IdeaSoft müşterisi iseniz ve ürünlerinizi AlvePlatform’da sergileyerek satışlarınızı artırmak istiyorsanız, bir an önce E-Ticaret Çözüm Mekrezi'ne gelin ve hemen başvurunuzu oluşturun.