E-ticarette Engel Yok Projesi Haziran Ayında Down Sendromuna Dikkat Çekti

24 Haziran 2019
IdeaSoft
E-ticarette Engel Yok Projesi Haziran Ayında Down Sendromuna Dikkat Çekti
IdeaSoft ve Down Sendromu Derneği beraberliğinde düzenlenen Down Sendromu Farkındalık Semineri ile IdeaSoft çalışanları bilgilendirildi. 18 Haziran 2019 tarihinde IdeaAkademi Salonu’nda E-ticarette Engel Yok Projesi kapsamında gerçekleşen eğitimde; down sendromlu bireylerin yetişkinliğe giden süreçlerinde eğitim, destek, sağlık, sosyal alan ve başarıları anlatıldı.

Down sendromu çalışmaya engel değil

Dernek çalışanlarından Psikolog İş Koçu Büşra Ragıpoğlu’nun gerçekleştirdiği detaylı farkındalık sunumu, bir genetik farklılık olan down sendromunun gençlerin çalışması önünde bir engel olmadığını vurgulayarak gerçek hayattan kesitler gösterdi. Ardından Öz Savunucu gençlerden Senem Tatlıtürk ise down sendromlu bir birey olmanın sosyal hayata, eğitime ve başarılara engel olmadığını kendi hayatından örneklerle açıkladı. IdeaSoft çalışanları merak ettiklerini Büşra Ragıpoğlu ve Senem Tatlıtürk ile paylaşarak sorularına cevap buldu.

Hayata +1 değer kat

Bilgilendirme seminerinin ardından genel merkezde stand kurularak çalışanlar birebir bilgilendirilmeye devam edilirken, derneğe katkı sağlamak isteyen çalışanlar da yetkililer ile iletişim kurdu. Çalışmalarda down sendromunun kromozomlardaki +1 değer olduğunun altı çizilerek, bu durumun bir hastalık değil genetik farklılık olduğunun üzerinde duruldu. 2018 yılında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ilk etkinliğine başlayan IdeaSoft’un ‘’E-ticarette Engel Yok Projesi’’ farkındalık oluşturmaya ve dikkat çekmeye bu yıl da tüm enerjisiyle devam edecek.
Detaylı Bilgi İçin Arayın