"E-ticaret olarak KOBİ'lerin yanındayız" lansman toplantısı gerçekleşti

12 Mayıs 2020
IdeaSoft
E-ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği "E-ticaret olarak KOBİ'lerin yanındayız" kampanyasının dijital lansman toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve kampanyaya destek veren e-ticaret sitelerinin yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleşti. Genel Müdürümüz Seyhun Özkara da IdeaSoft adına kampanya destekçisi olarak toplantıdaki yerini aldı.

Bakan'dan dijital dönüşüme vurgu

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın konuşmalarıyla start aldı. Bakan Pekcan, "E-ticaret olarak KOBİ’lerin yanındayız" kampanyasına destek veren işletmelere teşekkür etti. Pekcan, kampanyanın daha fazla KOBİ’yi e-ticaretle tanıştırmanın yanı sıra internet ve e-ticaretin daha nitelikli kullanılmasını teşvik etmeyi amaçladığını belirterek, "Kampanya sayesinde pazarlama sıkıntısı çeken küçük işletmelerimize çözüm getirmeyi hedefliyoruz" dedi. COVİD-19 salgınının, dijital ekonomiye uyum sağlayabilmenin önemini bir kez daha gösterdiğini ifade eden Bakan Pekcan, ülke ekonomisinin dijital bir ekonomi olma yolundaki ilerleyişine katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Kampanya detayları Bakan’a aktarıldı

Kampanyaya destek veren işletmelerin tek tek konuşma yaptığı toplantıda konuşma yapan Seyhun Özkara, IdeaSoft'un kampanyaya destek olarak hazırladığı KOBİ E-ticaret Çözüm Paketi'nin ayrıntılarını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ve tüm katılımcılara anlattı. Özkara, Bakan Pekcan'a KOBİ’lere sağladıkları katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti. Kampanyaya 16 elektronik ticaret sitesi, 3 elektronik ticaret altyapı sağlayıcısı, 2 sanal market, 1 sanal yemek servisi, 2 ödeme kuruluşu ve 1 sivil toplum kuruluşu destek veriyor.
Detaylı Bilgi İçin Arayın