E-Ticaret Farkındalık Zirvesinin 2.Rotası Düzce oldu

17 Aralık 2016
Savaş Çetinkaya
E-Ticaret Farkındalık Zirvesinin 2.Rotası Düzce oldu

IdeaSoft Yazılım tarafından, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, iPara Ödeme Kuruluşu, Serbay Interactive, Düzce Genç Girişimciler Kurulu, Genç MÜSİAD ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliği ile 15 Aralık tarihinde “Düzce E-Ticaret Farkındalık Zirvesi” gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Düzce TSO, Genç MÜSİAD Düzce Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce Şubesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Düzce Genç Girişimciler Kurulu (GGK) üyelerinin yanı sıra e-ticaret sektörüne geçiş yapmak ve yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler katılım sağladı.

IdeaSoft Stratejik Pazarlama Yöneticisi Yasemin Nur Yüce moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını GGK Başkanı Cemal Aksan yaptı. Aksan, önceki dönemde de benzer bir E-Ticaret semineri gerçekleştirdiklerini ve geri dönüşlerin çok olumlu olması nedeniyle yeniden düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, globalleşen dünyada elektronik ticaret yöntemlerinin gün geçtikçe popülaritesinin arttığını, yerel firmaların da bu gelişime seyirci kalmayarak trendleri yakalaması gerektiğini söyledi.

Aksan’ın ardından IdeaSoft Satış Direktörü Taner Önen, büyüyen ve gelişen E-Ticaret pazarı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Başarılı bir e-ticaret sitesinde olması gerekenleri detaylı olarak katılımcılarla paylaşan Önen, önümüzdeki dönemde ticaretini online ortamlara taşımayan şirketlerin pazarda tutunmalarının daha da zor olacağını belirtti.

IdeaSoft’un Düzce Bayisi Serbay Interactive firmasının kurucu ortağı Görkem Özdemir de e-ticarette internet reklamcılığı konusunda katılımcıları bilgilendirerek, “Düzce'de e-ticaret atılımı yapan firmaların büyük çoğunluğunun başarıya ulaşıyor. IdeaSoft altyapısı ile yönetimini üstlendiğimiz e-ticaret sitelerinin online satışları her geçen ay ivmeli bir şekilde artıyor.” dedi. IdeaSoft Bölge Bayi Yöneticisi İbrahim Özer ise, etkinlik arasında ve sonrasında, IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketlerinin detaylarını merak eden katılımcıları birebir bilgilendirdi.

Etkinliğin son konuşmacısı iPara Satış ve Müşteri İlişkileri Müdür Yardımcısı Ufuk Yüksel ise e-ticarete geçiş yapacak firmalar için ilk ihtiyaçlardan biri olan online ödeme konusunun önemine değindi. Bütün bankaları bünyesinde bulunduran ödeme sistemleri kuruluşlarıyla çalışmanın hem daha kolay hem de daha güvenli olduğunu belirten Yüksel, Türkiye’de Ödeme Sistemleri konulu sunumunu katılımcılara aktardı.

Soru – Cevap oturumuyla devam eden etkinlik, Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu’nun konuşmacılara günün anısına hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

İlki İzmir’de başlayan E-ticaret Frakındalık Zirvesi etkinlikleri Düzce’nin ardından Türkiye’nin diğer illerinde de devam edecek.