Bilecik Ticaret Odası’nda E-ticarete Yoğun İlgi

13 Kasım 2019
IdeaSoft
Bilecik Ticaret Odası’nda E-ticarete Yoğun İlgi

IdeaSoft ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle 17 Ekim’de gerçekleşen e-ticaret seminerine bölge firmaları ve üniversitelilerden ilgi yoğun oldu. Firma sahiplerinin işini e-ticarete taşımak konusunda, üniversitelilerin ise kariyer ve girişimcilik hedeflerine dair pek çok sorusu yetkililerce yanıtlandı.

E-ticaret ekosistemi birçok sektörü olumlu etkilemeye ve hızla geliştirmeye başladı. Buna karşılık büyüyen pazarda nitelikle personel ihtiyacı artarken; e-ticaret, öğrenciler ve yeni mezunlar için kariyerlerini ilerletebilecekleri bir alan haline geldi.

Bilecik’te gerçekleşen ve bir ürünün internetten nasıl ve neden satılacağı, internet reklamlarının önemi ve kurulumdaki püf noktalarına kadar birçok konuyu kapsayan program oldukça verimli geçti. IdeaSoft Stratejik Pazarlama Yöneticisi Gizem Aksoy, Türkiye ve Dünya’daki E-ticaret Ekosistemi başlıklı sunumu ile pazarın potansiyelini, istihdam olanaklarını ve fırsatları dinleyenlere aktardı. Bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken ödeme, muhasebe, kargo gibi entegrasyonların IdeaSoft Çözüm Merkezi’nde sektörün uzmanları ile çözülebileceğini anlattı. Aksoy, başarılı e-ticaret yapmak ve 24 saat açık sanal bir mağazaya sahip olmak için kendini her daim güncelleyen bir alt yapı sağlayıcısı ile çalışmanın en önemli noktalardan biri olduğunu belirtti.

Seminerin ikinci bölümünde ise IdeaSoft’un bölge bayilerinden Duru Creative kurucusu ve CEO’su Hüseyin Yıldırım, firmaların rekabet gücünü ve pazardaki payını arttırmak için en güvenli ve doğru yolun internet reklamcılığı olduğunu dile getirdi. Örneklerle dijital pazarlamanın açabileceği kapıları katılımcılarla paylaşan Yıldırım, bu gelişen sektörde hem firmalar hem de kariyer sahibi olmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlar için bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Detaylı Bilgi İçin Arayın