Antalya’da e-ticaret ve e-ihracat konuşuldu

5 Mayıs 2020
IdeaSoft
Antalya’da e-ticaret ve e-ihracat konuşuldu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları'nın 2020 yılının ilk durağı Antalya oldu. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) himayesiyle gerçekleşen etkinliğin bu yılki ana konusu "KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat" oldu.

13 Şubat 2020'de Antalya Su Otel'de gerçekleşen etkinlik yoğun katılıma sahne olurken dijital dünyanın e-ticaret ile olan bağlantısı alanında uzman kişiler tarafından anlatıldı. Etkinliğin açılış konuşmaları; TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, Vodafone, KOBİ Satış Direktörü Yusuf Aysal ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin tarafından yapıldı.

Açılış konuşmalarında; Türkiye'de kayıtlı iş yerinin 1,9 milyon olduğu vurgulanarak bunların çoğunluğunun KOBİ'lerden oluştuğunun altı çizildi. KOBİ'lere yönelik projelerin ve desteklerin süreceğinin sinyali verilirken dijitalleşme süreçlerinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin varlığını artırması gerektiği vurgulandı.

Dijital dönüşümün olmazsa olmazı e-ticaret

IdeaSoft Satış Direktörü Zekeriya Ateş'in de konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte e-ticaretin dijitalleşme sürecindeki yeri anlatılarak, sınır ötesi ticaret için de e-ihracatın önemi vurgulandı. KOBİ'lerin yaşanan dijital dönüşüme kolaylıkla adapte olma yollarının anlatıldığı etkinlik, KOBİ'lere rehber niteliği taşırken küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-ticaret ve e-ihracatın yol haritası belirlendi.

Etkinlikler tüm yıl boyunca devam edecek

Türkiye Teknoloji Buluşmaları COVİD-19 sonrası Türkiye’nin dört bir yanında e-dönüşümü anlatmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi İçin Arayın