IdeaSoft Bayi Röportajları | Adanalı Firmalar E-dönüşümde Hız Kazanıyor

9 Temmuz 2019
IdeaSoft
IdeaSoft Bayi Röportajları | Adanalı Firmalar E-dönüşümde Hız Kazanıyor
IdeaSoft olarak 81 ile 150+ bayimizin katkısıyla, tüm Türkiye'de başarılı bir e-ticaret süreci yönetiyoruz. Bu başarıların ardındaki emeği anlatabilmek için, bölgelerimizin başarılı bayileriyle e-ticaret sürecimizi anlatan keyifli röportajlar serimize başladık! Temmuz ayı konuğumuz, Adana bayimiz Mag-net Kurucu Ortaklarından Andaç YAKIN. Andaç Bey, Adanalı firmaların geçmişten bu güne e-ticaret süreçlerindeki gelişimini bizlerle paylaştı. Keyifli okumalar dileriz;

Bölgenizdeki e-ticaret ihtiyacını nasıl belirlediniz?

Mag-Net Web olarak Adana'da web tasarım ve internet hizmetleri konusunda müşterilerimize 17 yıldır hizmet vermekteyiz. 2012 yılından itibaren Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay illerinde kısaca Çukurova bölgesindeki firmaların işlerini e-ticarete taşıması konusunda aktif şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ile bölgemizde e-ticarete girmek isteyen firmalar olduğunu gözlemledik ama nereden başlayacaklarını, nasıl ilerleyeceklerini bilmediklerini ve hep geri çekildiklerini gördük. Bölgemizde perakende satış yapmak kadar e-ihracat yamak isteyen firmaların olduğunu da gözlemlemekteyiz.

IdeaSoft ile çalışmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Kuruluşumuzdan itibaren yaklaşık 10 yıl boyunca kendi geliştirdiğimiz e-ticaret yazılımını sattık. Ancak gelişen hızlı teknoloji ile beraber satışları arz talep olarak dikkate aldığımızda, kendi yazılımımızı geliştirmeyi bırakıp profesyonel çözüm ortaklığına yöneldik. Birçok e-ticaret alt yapısını inceleyip farklı firmalarla çalıştıktan sonra, bizlere ve müşterilerimize her bakımdan en uygun olan firmanın IdeaSoft olduğuna karar verdik.

IdeaSoft’la yola çıktığınızdan beri çalışmalarınızı kolaylaştıran destekleri neler oldu?

Müşterilerimize her zaman fiyat konusunda ve teknik destek konusunda yardımcı olmaları bölgedeki kullanıcılarımızın sayısını da artırdı.Yine IdeaSoft'un bayi yöneticilerinin de bizleri düzenli olarak ziyaret etmeleri, başarılı olmamızda çok büyük destek sağladı.

IdeaSoft’ un en beğendiğiniz 3 yönünü sayar mısınız?

IdeaSoft'un kobilere uygun çözümler sunması, bayilerinin de kazanmasını sağlayan desteklerinin bulunması ve sektörünün lideri olarak ispatlanmış bir marka değerinin olması beğendiğimiz yönleri.

Başarılı olmanızın sırrı sizce nedir?

Mag-Net Web olarak uzun yıllardır bölgede aynı işi yapıyor olmamız ve müşterilerimizin aklında bir marka-güven algısı oturtmuş olmamız, satışlarımızı olumlu bir şekilde etkilemekte. Müşterilerimizi ve bölgemizi iyi tanıdığımızdan dolayı ihtiyaçları ve talepleri tahmin edebiliyoruz. Bu şekilde müşterilere en uygun çözümleri sunarak, satışlarda avantaj sağlamaktayız.

E-ticaret çalışmalarınıza başladığınızdan beri bölgenizdeki firmalarda değişim görüyor musunuz?

17 yıldır sektörde bulunuyoruz ve bölgedeki birçok firmaya web hizmeti verdiğimizden dolayı değişimleri de çok rahat gözlemlemekteyiz. Bizim de çabalarımızla firmaları e-ticarete yönlendirme çalışmalarımız, bölgede gerçekleştirdiğimiz e-ticaret konferansları ve dijital pazarlama eğitimleri ile beraber; müşterilerimizin çoğu gelecekte ticaretin, e-ticaret olduğunu artık anlamaya başladılar. Eskiden tanıtım amaçlı web sitesi yaptırmak isteyen firmalar artık internetten ürün satmayı düşündüklerini dile getirmekteler. Pazar yerlerinin etkisi ile e-ticarete başlayan birçok müşterimizin de artık kendi e-ticaret siteleriüzerinden satış yapmak istemeleri, bölgemizde e-ticaretin gelişmesini sağlıyor ve bizleri mutlu ediyor.

E-ticaret tarafında IdeaSoft ile yaptığınız çalışmalarla elde ettiğiniz kazanç ve fırsatlardan memnun musunuz?

Türkiye'de sadece e-ticaret  yazılımı geliştirmek konusunun, ülkemizde e-ticaretin yayılması konusunda yeterli olmayacağını düşünmekteyim. Doğru bayi alt yapısıyla; her ilde bölgesini tanıyan, ürüne ve sektöre hakim bayilerin saha çalışmaları oldukça önemli. Bu yüzden alt yapı sağlayıcıları için, bayilerin saha çalışmalarını maksimum düzeyde desteklemek, satışları ve e-ticaretin daha hızlı yayılmasına katkı sağlayacaktır. IdeaSoft’un bayilerine sunmuş olduğu imkanlar gayet güzel olmakla beraber ilerleyen zamanda daha güzel gelişmelerin olacağını biliyor ve bekliyoruz.

Andaç YAKIN Mag-Net Web Kurucu Ortak

Detaylı Bilgi İçin Arayın