Perfist

Firma Bilgileri
perfist.com
3.000 TL
Aylık
İstanbul
Screenshots

Perfist Hakkında

Kendi alanında donanımlı bir ekipten oluşan Perfist yenilikçi ve gelişime zemin hazırlayan çözümler sunar. Sektöründe 10 yılı aşkın tecrübeye sahip olan İhsan Çandır tarafından kurulmuş olan Perfist Dijital Performans Ajansı, internet sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğü için etkili çalışmalar yapar. Bugüne kadar güçlü ve bilinir referansları ile büyümeye devam eden ajansın SEO hizmeti ile markaların satışlarını artırmasını hedefler. Bununla birlikte marka bilinirliği ve rekabet gücü için de startejiler oluşturur.

SEO Fayda ve Avantajları

Arama motorları hedef kitleniz ile markanızın kesişmesini sağlar. Yalnızca belli bir çoğunluğa değil, ürün ya da hizmetleriniz ile ilgilenen ve satın alma oranı yüksek olan hedef kitleye ulaşmanıza olanak tanır. Bu bakımdan arama motorlarında üst sıralarda yer almak markanız için son derece önem taşır.

Arama motorlarının, markanızı üst sıralara taşıması için yerine getirilmesi gereken kriterler bulunur. Bu kriterleri karşılamanız durumunda e-ticaret siteniz arama motorları tarafından daha fazla artı puan alır. SEO, e-ticaret sitenizin arama motorlarının istediği kriterleri taşıması için düzenlenmesi, geliştirilmesi ve güncellenmesi için gereken hizmetler bütünüdür.

Arama motorları içinde Türkiye’de en çok Google tercih edilir. Bu sebeple de SEO çalışmaları başta Google olmak üzere optimize edilir. Bu optimizasyon işlemi gerektiğinde Yandex, Yahoo, Bing gibi farklı arama motorları için de genişletilir. Ancak Google’ın Türkiye’de sahip olduğu yaklaşık %90’lık pazar payı nedeniyle öncelikli olarak Google esas alınır.

Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında e-ticaret sitenizde satışa sunulmuş ürün ve hizmetler spesifik kelimeler kullanılarak aratılır. Arama, kullanıcılar tarafından yapılır. Ürün ve hizmetlerinizi arayan kullanıcılar aynı zamanda markanızın da potansiyel müşterisidir.

Kullanıcıların yaptıkları aramalar için kullandıkları arama terimleri “anahtar kelime” olarak geçmektedir. SEO hizmeti ile bu anahtar kelimelerin aylık aranma hacimleri analiz edilir. Bu sayede satış potansiyeli ve aranma hacmi yüksek olan (çok aratılan) kelimeler üzerinden kurgulanacak bir starteji ile SEO hizmetinin kapsamı belirlenir.

SEO çalışması web sitenizin bilirnirliğinin ve trafiğinin artması için sürekli yapılması gereken bir çalışmadır. Bu çalışma ile kısa vadede dönüş alınmasa bile uzun vadede trafik ve dönüşüm istikrarlı bir artış gösterir. Bununla birlikte arama motorlarında gerçekleşen algoritma değişikliklerine bağlı olarak siteniz için de gereken güncellemelerin yapılmasını sağlar. Bu çalışmanın esas başarısı istikrarın korunması ile doğru orantılıdır.

Perfist Dijital Performans Ajansı, e-ticaret markanızın ihtiyacı olan tüm SEO çalışmalarını sunar. Perfist; marka, ürün ya da hizmetlerinizle alakalı arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmeniz için:

 • On-page (site içi) ve off-page (site dışı) SEO hizmeti verir,
 • Web sitesi için içerik üretir ve mevcut içerikleri günceller,
 • Ahrefs, Screaming Frog, Unamo, Semrush, Search Console, Lighthouse, Structured Data Testing Tool vb. ücretli ve ücretsiz birçok tool ile sitenizin SEO performansını analiz eder,
 • Rakiplerinizin SEO performansını takip eder,
 • Arama motorlarının güncellemelerine göre sitenizi optimize eder.
 • Perfist SEO Ajans Hizmetleri ve Fiyatlandırma

  Markanın ihtiyaçlarına göre SEO hizmetinin kapsamı da değişir. Bununla birlikte Perfist Dijital Performans Ajansı tarafından belirlenmiş olan minimum proje başlangıç bedeli 3.000 TL'dir ve aşağıdaki çalışmaların bir kısmını içerir:

  On-page SEO Hizmeti

 • Search Console hesap yönetimi,
 • Google Analytics hesaplarının kontrolü,
 • E-ticaret sitenizin ana sayfa, kategori ve marka sayfa için anahtar kelime analizinin yapılması ve bu analiz doğrultusunda içeriklerin hazırlanması,
 • Algoritma değişiklikleri doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılması.
 • Site Dışı SEO Çalışmaları

 • Rakip backlink analizi ve kendi siteniz için backlink analizinin yapılması,
 • Analizler doğrultusunda Link bulding (bilinirlik) çalışmalarının yapılması,
 • Kullanılan toollar ile backlink çalışmalarının takibinin yapılarak olası bir anti-SEO çalışmasının geç kalınmadan tespitinin yapılması ve e-ticaret siteniz zarar görmeden müdahale edilmesi.
 • Nasıl Başvururum?

  E-ticaret siteniz için verimli bir SEO çalışması yaptırmak, rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçmek ve satışlarınızı arttırarak gelecekte daha karlı bir konuma kavuşmak istiyorsanız Perfist'e yukarıda yer alan “Hemen Başvur” butonundan başvurabilirsiniz. Başvurunuzdan kısa süre sonra ajans temsilcileri sizinle irtibata geçecektir.