Moka

Moka Hakkında

Moka, %100’ü Türkiye İş Bankası A.Ş. ortaklığıyla faaliyet gösteren ödeme kuruluşudur. Visa ve Mastercard gibi tüm küresel kartlı ödeme şirketleri tarafından onaylı ve en yüksek güvenlik standartlarına uygun geliştirilmiş ödeme çözümleri sunar. 6493 numaralı kanununa istinaden BDDK’dan ödeme kuruluşu lisansını 12 Nisan 2016 tarihi itibariyle almıştır. 1/1/2020 tarihinden itibaren de ödeme kuruluşları Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yetki ve denetimine geçmiştir.

Moka Fayda ve Avantajları


 • Moka sizlere kredi kartı tahsilatlarınız için tek bir entegrasyonla tüm kart sistemlerini açar.
 • Böylece bankalarla ayrı ayrı anlaşmaksızın sadece Moka ile anlaşarak tüm kart programlarına 12 taksit imkanı sağlayabilirsiniz. Moka’ya özel güncel taksit kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
 • Hangi kart olursa olsun yapacağınız tahsilatlar tek bir banka hesabına yönlendirilir, tahsilatlarınızı tek bir bankada kontrol altına alabilirsiniz.
 • Yine ayrı ayrı sistemlere girmeden sadece Moka Panel üzerinden tahsilatlarınızı yönetebilirsiniz.
 • Farklı programlarınıza entegrasyon yapabilir, tahsilatlarınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 • Moka ile Tahsilat

  Sadece Moka Sanal POS sistemini kullanarak tüm kredi kartı tahsilatlarınızı dilerseniz Moka Panel üzerinden, dilerseniz sitenize veya mobil uygulamanıza entegre ederek yapabilirsiniz.

  Tahsilatlarınız 3D Güvenliği ile birlikte sağlanır, ayrıca arka planda çalışan yüksek güvenlikli fraud sistemimiz yanlış bir işlem durumunda direkt uyarı verir.

 • E-ticaret Sistesi Üzerinden Ödeme Alma
 • Iframe Ekranları ile Ödeme Alma
 • Moka Panel ile Ödeme Alma
 • Pazaryeri

 • E-ticaret Sitesi Üzerinden Ödeme Alma

  Moka Sanal POS sistemini E-ticaret sitenize entegre ederek müşterilerinizin veya bayilerinizin kredi kartı ödemelerini alabilirsiniz.

  E-ticaret sitenize Moka POS’unu kolayca entegre edebilir, tüm kartlara 12 taksit avantajıyla kredi kartı tahsilatlarınızı yapabilirsiniz.

  Böylece Moka’nın sunmuş olduğu cazip oranlardan faydalanır, tüm banka oranlarını tek bir sistem üzerinden yönetirsiniz.

  Iframe Ekranı ile Ödeme Alma

  Kendi bayilerinizden yapacağınız kredi kartı tahsilatlarınız için Bayi Portalınıza Moka POS entegrasyonunu yapabilir ve üründen bağımsız sadece tutar girişi yaparak ödeme alabilirsiniz.

  Bayileriniz ister kendi kartından, ister müşteri kartından ödesin tutarlar sizlere bayi adıyla gelir.

  Böylece Bayileriniz cari hesap ödemelerini kredi kartıyla yapabilir ayrıca sağlayacağınız tüm kredi kartlarına taksit avantajından yararlanır.

  Moka Panel ile Ödeme Alma

  Herhangi bir entegrasyon yapmadan sadece Kullanıcı Adı ve Şifre ile Moka Panel’i kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar kullanıcı açabilir, tüm raporlamaları ve takibi tek bir ekrandan yapabilirsiniz.

  Panel üzerinden 2 şekilde ödeme alabilirsiniz,

  1. Müşterilerinizin kart bilgilerini sisteme girer, tutar ve taksit bilgisini belirledikten sonra tahsilatı yapabilirsiniz.

  2. Müşteriniz kart bilgisini paylaşmıyor veya farklı bir lokasyondaysa müşterinizin cep telefonuna ya da mailine tutar ve taksit bilgisini belirleyerek ödeme linki gönderir, tahsilatınızı yapabilirsiniz.

  Kart Saklama

  Sistem üzerinde sınırsız sayıda kart saklayabilir, tahsilatlarınızı yeniden kart bilgisi girmeden tek tıkla yapabilirsiniz.

  PCI-DSS sertifikası güvencesiyle bu hizmetten ücretsiz yararlanabilirsiniz.

  Ön Provizyon

  Hizmetiniz sonuçlanana kadar müşterinizden yaptığınız tahsilatı ön provizyonda bekletebilir, sonuçlandığında tahsilatı yapabilir veya iptal edebilirsiniz.

  Tekrar Eden Ödeme

  Düzenli tahsilat yaptığınız müşterileriniz için; günlük, haftalık veya aylık planlamalar yaparak saklı kartlar üzerinden gününde tahsilat yapabilirsiniz.

  Tek bir müşterinize ait birden fazla kart tanımlayarak tahsilatınızı garanti altına alabilirsiniz.

  Böylece tahsilatlarınızı tek bir planlamayla yönetir,otomatik bir hale getirebilirsiniz.

  E-ticaret Sitesi Üzerinden Tahsilat

  Siteniz üzerinden satış yapmak istediğinizde sadece Moka ile anlaşarak kolay kurulum sağlar ve tüm kartlara taksit imkanı yaratırsınız. Böylece hem Moka’nın hem rekabetçi oranlarından yararlanır hem de tahsilatlarınızı güven içinde yapabilirsiniz.

  Link veya SMS Göndererek Tahsilat

  Herhangi bir kurulum yapmadan Moka Panelini kullanarak müşterilerinize tahsil edeceğiniz tutar kadar Ödeme İsteği gönderir, kredi kartı tahsilatlarınızı yapabilirsiniz.

  Panel Üzerinden Yeni Ödeme ile Tahsilat

  Müşterinizin sizinle kart bilgisi paylaşması durumunda Moka Panel üzerinden Yeni Ödeme butonuna basarak müşterinizin kart bilgilerini girer ve ödemenizi kolayca alabilirsiniz.

  Bayilerden Tahsilat

  Iframe sistemimiz ile bayi portallarınıza Moka POS’unu entegre ederek cari hesaba istinaden bayilerinizden ödeme alabilirsiniz.

  Pazaryeri Çözümü

  Pazaryeri özelliği taşıyan sitenize Moka entegrasyonunu yaparak Satıcılar, Müşteriler ve sizin aranızda oluşacak kredi kartı tahsilatı problemini kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.

  Sınırsız Kart Saklama

  Sürekli tahsilat yaptığınız müşterilerinizin kartlarını güvenli bir şekilde saklayabilir, tahsilatlarınızı düzenli hale getirebilirsiniz.

  Tekrarlayan Ödeme

  Sistemde tanımladığınız belli aralıklara göre bir program oluşturabilir, abone veya düzenli tahsilat yaptığınız müşterilerinizden belirttiğiniz günlerde otomatik olarak ödeme alabilirsiniz.

  Detaylı Raporlama

  Moka Panel üzerinden tüm işlemlerinize ait detayları sistem üzerinden inceleyebilir, anlık olarak Excel formatında rapor alabilirsiniz.

  Kullanıcı İşlemleri

  Panel üzerinde istediğiniz kadar kullanıcı ekleyebilir, istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

  Kısmi ve Tam İade

  Moka Panel üzerinden yaptığınız tahsilatlara istinaden kısmi veya tam iade talebinde bulunabilir, ilgili işlem sonucuna kolayca ulaşırsınız.

  Nasıl Başvururum?

  Moka'ya başvurmak ve size özel sunulan avantajlardan yararlanmak için "Hemen Başvur" butonuna tıklamanız yeterlidir. Moka Müşteri Temsilcileri en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

  Firma bilgileri
  • Şehir: İstanbul
  • Hizmet: Sanal POS
  • Fiyat: Kampanyalı
  Ekran görüntüleri
  E-ticareti Ücretsiz Deneyin