Trendyol

Trendyol Hakkında

trendyol.com, en çok aranan marka ve tasarımcıları herkes için ulaşılabilir yapma hedefiyle Mart 2010’da yola çıktı ve günümüzün en önemli pazar yerleri arasında yer alıyor. Kurulduğu günden itibaren modaya öncülük ederek, bu doğrultuda Türk Tasarımcılara destek olma misyonu ile bir çok Türk Tasarımcının ürünlerini internette satışa sunan ilk site oldu. 2019 yılının ilk yarısında 25 milyon kullanıcıya ulaşan Trendyol'un 16 milyon aktif üyesi bulunuyor. 2000 kişinin üstünde genç bir ekip ile hizmet veren trendyol.com, kurduğu dev operasyon merkezinden her gün 1500’ün üzerinde farklı ürün kategorisinden yüzbinlerce paketin sevkiyatını gerçekleştirmektedir.

Trendyol'da Mağaza Açmak

E-ticaret sitenizden ürün satışı yaparken bir yandan da Trendyol’daki mağazanız aracılığı ile ürünlerinizi farklı tüketicilere sunabilir markanızın işlem hacmini ve bilinirliğini artırabilirsiniz. Bu nedenlerin yanında e-ticaret yapan tüm firmaların Trendyol'da bir mağazalarının olmasının diğer avantajları da:

 • Trendyol’un müşteri kitlesine ulaşırsınız: Trendyol mağazası açmak, bu platformu ziyaret eden hedef kitleye ulaşma şansı tanıyacağı için, sıfırdan bir hedef kitle yaratma zorunluluğunuz ortadan kalkar.
 • Markanızı tanıtma şansınız olur: Sanal pazar üzerinde bir mağaza açmak markanızı geniş kitlelere tanıtma fırsatını size sağladığı için size bir avantaj sağlayacaktır. Bu platformların kitlelerine ulaştığınızda müşteri memnuniyetini artırdığınızda markanızı tanıtma fırsatınız olur.
 • Ürün listeleme ve reklam kanalı yaratma: Trendyol mağazası açmak size aynı zamanda ürünlerinizi bu platformda sergileme fırsatı sunarken, bir yanda da farklı reklam kanalı yaratmanızı sağlar.
 • Rakip analizi yapabilirsiniz: Trendyol mağazası olan diğer firmaları da takip ederek, onların yaptıkları fiyatlandırma stratejilerini ve indirim kampanyalarını takip ederek rakip analizi yapabilirsiniz.


 • Trendyol'da satış yapabilmek için öncelikle Trendyol'da bir mağaza açmalısınız. Trendyol'da mağaza açabilmek için ise Şahıs, Limited veya Anonim Şirketi olmanız gerekiyor ve bunun dışında bir ön şart bulunmuyor. Satış komisyon oranları ise bulunduğunuz kategoriye göre değişkenlik gösterir. Mağaza başvurunuzu yaptıktan sonra bu oranlar hakkında detaylı bilgiyi Trendyol'dan alabilirsiniz.

  Mağaza onayınız size iletildikten sonra ürünlerinizi yükleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek ile ilgili iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Hepsiburada'nın size vermiş olduğu Mağaza Paneli aracılığıyla Manuel olarak ürün girişlerini ve tüm güncelleme işlemlerini de tek tek gerçekleştirebilir veya IdeaSoft & Trendyol arasında entegrasyon kurulmasını sağlayan Trendyol Entegrasyonu ile ürün aktarımları, kategori eşleştirmeleri ve komisyon oranlarının otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

  Nasıl Başvururum?

  E-ticaret sitenizin yanı sıra Trendyol’da bir mağaza açmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşarak ürünlerinizi satışa sunmak istiyorsanız yukarıdaki "Hemen Başvur" butonuna tıklayarak Trendyol'a başvurunuzu iletebilirsiniz.

  Firma bilgileri
  • Firma Adı: Trendyol
  • Şehir: İstanbul
  • Kullanıcı Sayısı: 25 Milyon
  Ekran görüntüleri