fbpx

Google Keywords Planner

Google Keywords Planner

Google Keyword Planner türkçesi Anahtar kelime planlayıcıdır. Google’ın kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Anahtar Kelime Planlayıcı ile Google Adwors reklamı vermek isteyen kullanıcılar,anahtar kelime fikirleri ve bunlara ait arama hacimlerini ile birlikte tahmini (T.B.M.) oranlarını görebilir.

Kullanım Alanları

Arama motorlarında yapılan aramaların büyük çoğunluğu belirli kelime ve kelime grupları oluşturmaktadır.Dolayısıyla sitenizin anahtar kelime stratejisini belirlemenizde en önemli nokta hangi kelimenin ne kadar arama hacmine sahip olduğudur.

Hem Seo hem de arama motoru reklamları açısından anahtar kelime planlayıcıyı kullanarak doğru stratejiler geliştirebilir ve doğru meta tag çalışmaları yapabilirsiniz.

Nasıl Kullanırım?

Yan taraftaki incele butonuna basarak Google Keywords Planner’a Gmail hesabınızla giriş yapmanız yeterlidir.Açılan sayfada “bir kelime öbeği,web sitesi veya kategori kullanarak yeni anahtar kelimeler arayın”sekmesine tıklayarak arama hacmini merak ettiğiniz kelimeyi ve kelime gruplarını buraya yazarak fikir al butonuna tıklayın.Keywords Planner,yazdığınız kelimelerle ilgili arama hacimlerini tıklama başı maliyetlerini (T.B.M) ve kelime ile ilgili rekabet düzeyi size bir liste halinde gösterecektir.

Google’ın ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu yararlı araçla birlikte birbirinden farklı anahtar kelime fikirleri oluşturabilir,reklam kampanyanızın bütçesini önceden tahmin edebilir ve Seo çalışmalarınızı daha doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.

Firma bilgileri
  • Geliştirici: Google Keyword Planner
  • Tür: Analiz
  • Kullanım Alanı: Eticaret
Ekran görüntüleri