fbpx

Google Analytics

Google Analytics Hakkında

Google Analytics,web sitenizin ziyaretçi istatistiklerini ve performans analizini gösteren, E-ticaret site sahipleri için son derecede yararlı olan ücrestiz bir Google servisidir.Google’ın bu servisi web sitenize giren ziyaretçilerin bütün adımlarını takip etmekte olup size günlük ve aylık olarak raporlama şeklinde sunmaktadır.

Kullanım Alanları

E-Ticaret firmaları için yaptıkları dijital pazalarlama yatırımlarını ölçümlemek,site trafiği kaynaklarını görüntülemek ve müşteri davranışlarını analiz edebilmek son derecede önemlidir.

Google Analytics ile e-ticaret sitenize gelen ziyaretçi sayılarını ölçümleyip ziyaretçilerin sitenizdeki yaptığı hareketleri gözlemleyen bu veritabanı sitenize gelen ziyaretçilerinizin hangi ülkeden ve şehirden geldiğini gösteren bir raporlama aracı olup aynı zamanda da Google’da hangi kelimeleri yazatarak sitenize geldiğini göstermektedir.

Müşterilerinizin sitede gezinirken ne kadar vakit geçirdiğini,hangi sayfalarda en çok kaldığını ve sitenize hangi sosyal ağlardan geldiğini de rapor halinde sunmaktadır.

Mobil ve tabletten gelen ziyaretçi sayılarını anlık aktif olan ziyaretçilerinizi eğer reklam veriyorsanız hangi reklamınıza tıklayıp sitenize geldiğini gibi de daha bir çok sorulara cevap veren bir raporlama yapmaktadır.

Nasıl Kullanırım?

Bu hizmeti kullanabilmeniz için bir gmail hesabı oluşturup ya da mevcut gmail hesabınız ile Analytics'e kayıt olmanız gerekmektedir.Buradan web sitenizi izlemek için bir izleme kodu almalısınız.Daha sonra almış olduğunuz kodu sitenizin ana sayfasının kod bölümüne yapıştırın tüm bunları yaptıktan sonra artık sizde sitenizin ziyaretçilerini takip edebilirsiniz.Analatics hesabınızı oluşturmak için yan tarafta bulunan incele butonuna basarak uygulamayı inceleyebilirsiniz.

Firma bilgileri
  • Geliştirici: Google Analytcis
  • Tür: Analiz
  • Kullanım Alanı: Eticaret
Ekran görüntüleri