ALVE

Firma Bilgileri
Skroutz.gr
Fiyat Karşılaştırma
Alve
600+
Screenshots

Alve Hakkında

2013 yılında Türkiye'deki faaliyetlerine başlayan Alve, Yunanista'nın içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen yüksek büyüme oranlarını devam ettirebilen en büyük teknoloji firması Skroutz.gr'nin bir alt firmasıdır. Skroutz.gr'nin e-ticaret, online alışveriş ve teknolojideki tecrübesini Türkiye pazarına fiyat ve ürün karşılaştırma platformu Alve ile aktararak,online alışveriş deneyimine yeni bir soluk kazandırmıştır.

2013 yılında kurulmasına rağmen yılda %270 büyüme göstererek sektörde giderek ağırlığını hissettiren Alve'de, tekstil, elektronik, anne bebek, outdoor, kozmetik gibi 600'e yakın kategoride 1.000.000'dan fazla ürün listeliyor.Teknosa, Medya Markt, D&R gibi büyük markalarla da çalışan Alve'yi yaklaşık olarak 350.000 online tüketici alışveriş yapmak için ziyaret ediyor.

Kullanım Alanları ve Avantajları

E-ticaret siteleri,ziyaretçiler edinmek ve bu ziyaretçilerden olabildiğince çok sayıda satış yaratmak durumundadır. Bunu gerçekleştirebilmek için arama motoru reklamaları, sosyal medya reklamaları gibi bir çok dijital marketing aracı mevcuttur. Ancak bu reklam araçlarını yönetmek hem bilgi-birikim hem de reklam bütçeleri ile ilgilidir.

Fiyat ve ürün karşılaştırma siteleri,bir çok firma ile entegre olarak,e-ticaret firmalarının ürünlerini kendi platformlarında listelerler.Bu platformların ziyaretçileri hali hazırda online alışveriş yapmak için ya da alışveriş yapmak istediği ürünü araştırmak için siteyi ziyaret etmiş kullanıcılardan oluşur.Dolayısyla özellikle online mağazaları bulunan KOBİ'ler için hedefli ziyaretçileri olan alternatif ve verimli bir dijital pazarlama aracıdır.

Fiyat ve ürün karşılaştırma siteleri,sizin sitenizde bulunan ürünleri belirli kategorilerde ve belirli kriterlerde listeleyerek son kullanıcıya gösterirler.Tıklama başı maliyet ile çalışan bu platformların,tıklama başı maliyetleri diğer dijital pazarlama yöntemlerine göre çok daha uygundur.

Alve'nin ortalama tıklama başı maliyeti 0,12 TL ve dönüşüm oranları ise %0,5 ile %1,5 arasıda değişmektedir.Online ticaret yapan ve yeni satış kanalları oluşturmak isteyen KOBİ'ler Alve platformuna entegre olarak daha düşük maliyetlerle ziyaretçi ve sipariş adetlerini arttırabilirler.

Alve entegrasyonu ile;

  • XML vasıtasıyla tüm ürünlerinizi kolayca aktarabilir
  • Daha hedefli bir dijital pazarlama kurgusu oluşturabilir
  • Düşük maliyetlerle yüksek dönüşüm oranları sağlayabilir
  • Yeni satış kanalları oluşturarak,yeni ziyaretçiler,yeni üyeler kazanabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz
  • Nasıl Başvururum?

    Sizde alternatif satış kanalları yaratmak,hedefli bir dijital pazarlama çalışması yaparak site ziyaretçinizi ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız yukarıdaki hemen başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu anında Alve'ye iletebilirsiniz.Alve müşteri temsilcileri kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçerek gerekli bilgileri aktaracaktır.

    UYARI: Alve ile entegre olmak ve ürünlerinizi listelemek için IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri'nden Entegre,Enterprise veya Platinium paket kullanıyor olmanız gerekmektedir.Bu paketler içerisinde Alve XML'i hali hazırda mevcuttur.