Ziraat Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Ziraat bankasına ait sanal pos anlaşması sağladığınızda aşağıdaki adımları takip ederek sitenize sanal pos entegrasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru

  • Sitenizdeki tüm sözleşmeler firmanıza uygun olarak doldurulmuş olmalıdır. Konuyla ilgili örnekler bulabileceğiniz Sözleşme örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Siteniz kalıcı domaine geçmiş olmalıdır.
  • SSL sertifikası kurulmuş olmalıdır.
  • Ürünleriniz, ürün açıklamalarıyla birlikte eklenmiş olmalıdır.

Ziraat sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere Mağaza Numarası, Kullanıcı Adı ve Güvenlik Kodu iletilecektir. Bu güvenlik numarasını bankanızın size bilgileri gönderdiği mailde belirttiği destek hattı numarasını arayarak banka yetkililerine iletin ve bir şifre talep edin.

Artık mağaza numarası, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz mevcut olacaktır.

1- https://sanalpos2.ziraatbank.com.tr/ziraat/report/user.login adresine tıklayarak banka yönetim ekranından elinizdeki bilgiler ile giriş yapın.

2- Sanal pos panelinizde menüde Yönetim sonrasında sol tarafta bulunan Kullanıcı Ekle butonuna tıklayınız.

3- Bu alanda kullanıcı adı, şifre oluşturun, mail adresi girin ve Rol alanında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.

4- 3D Sisteminiz banka tarafından açık veya kapalı olduğunu teyid etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına tıklayın.

Dikkat etmeniz gereken 3D Model tipinin ne olduğudur. Standartta model özelliği 3D olmalıdır. Farklı bir 3D tipi var ise bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanızı öneririz. 

3D sisteminiz açık olduğu için hemen Güncelle butonuna tıklayın. 

5- Açılan ekran 3D şifrenizi belirleyerek güncelle butonuna tıklayın. Son olarak da bu Api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekiyor.

Not: 3D sistemi ise , "3D Pay Hosting" bu ortak ödeme sistemi ile çalışıyor yani ilk 6 hane girildiğinde banka ekranına gitmeniz gerekiyor kart bilgilerini orada girip sipariş tamamlanıyor. En çok tercih edilen 3d modeli ise "Standart 3D" modeldir .Bu model ile tüm işlem kendi sayfanızda tamamlanır . Dilerseniz bankanızla görüşerek model değişikliği isteyebilirsiniz.

6- Yönetim panelinizde Ayarlar > Genel ayarlar > Ödeme Ayarları alanında Pos Yönetimi altında Ziraat Bankası (EST) posunu seçiniz.

7- Ardından banka panelinde yer alan mağaza numaranızı ve oluşturduğunuz api kullanıcısına ait bilgileri giriniz. Sonrasında 3D yöntemini seçiniz ve belirlediğiniz 3D şifrenizi giriniz. Bilgileri girdikten sonra sanal pos modunu canlı olarak belirleyerek ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise, 3D Secure Kullanma opsiyonunu seçmelisiniz. Bu sizin tercihinizde olan bir alan değildir. Bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş ise açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı olmalıdır.

8- Ardından aktif poslar alanında Ziraat bankası posunuzu seçiniz. 

Açılan bölümde;

•Eğer kullanacağınız tek pos Ziraat ise ya da tek çekimler için Ziraat  üzerinden ödeme alınacaksa birincil posu evet olarak işaretleyiniz. 

• Minimum taksit tutarı opsiyonel olarak belirleyebilirsiniz. Belli bir tutar üzerinde taksit yapılmasını, bu tutar altındaki siparişlerde tek çekim yapılmasını istiyorsanız istenilen tutarı yazabilirsiniz. Örneğin bu alana 100 yazdığımızda bu sanal pos üzerinden sepet toplamı 100 TL'nin altında olursa taksit seçenekleri görünmeyecek sadece tek çekim işlem yapılabilecektir.

• Posunuza ait taksit oranlarını yazın. Oranları bankanız tarafından öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o alanlara oran yazmalısınız. Diğerlerini "-" olarak bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranıdır taksit yapılmayacaksa sadece bu bölümü doldurmanız yeterlidir. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesecektir.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Ziraat Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular