Yurtiçi Kargo Entegrasyonu

Yurtiçi Kargo Entegrasyonu

Yurtiçi kargo entegrasyonu pakete dahil bir özellik değildir. Detaylı bilgi için Eticaret Çözüm Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo entegrasyonu ile yapılan siparişlerde gönderilere ilişkin veriler online olarak Yurtiçi kargo sistemine aktarılacak ve şubede gönderi düzenlenmesi sonrasında kargo takibi yapılmasına olanak sağlanacaktır.

IdeaSoft - Yurtiçi Kargo entegrasyon hizmetinden yararlanabilmeniz için Yurtiçi Kargo'nun sözleşmeli müşterisi olmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve sözleşmeli müşteri başvurusunda bulunmak için Yurtiçi Kargo Bölge Müdürlükleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Not: Yurtiçi Kargo Entegrasyonu ek hizmete tabiidir.

API bilgilerini yönetim panelinden Ayarlar > Kargo Ayarları > Kargo Firmaları sayfasında üst tarafta bulunan Yurtiçi Kargo Entegrasyonu butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada ilgili alanlara eklemeniz gerekmektedir.

API bilgilerini ilgili alanlara ekledikten sonra çalışma durumunu Canlı seçtikten sonra ekranın sağ tarafından Durumu Aktif yapmanız gerekmektedir.

Siparişlerinizi kargoya teslim ettikten sonra takip numarasının sisteme otomatik olarak yansımasını ve siparişiniz teslim edildikten sonra otomatik teslim edildi durumuna alınmasını istiyorsanız “Otomatik Durum Değiştirme” aktif olması gerekmektedir.

Fatura Numarasını Otomatik oluştur seçeneği "Oluştur" seçildiğinde sistem entegrasyon aracılığı ile otomatik olarak fatura numarası oluşturacaktır. "Oluştur" seçili olmadığında siparişinizi Kargoya Verildi durumuna aldığınızda fatura numarasını manuel olarak yazmanız gerekmektedir.

Kargo firmaları gönderiler ile alakalı tazmin süreçlerinde ilgili gönderinin fatura numarasını talep ettiğinden dolayı fatura numarası girilmesi zararın kargo firması tarafından karşılanması için önemlidir. 

Önemli : Kargo etiketlerinde gönderi barkodu oluşması için sipariş durumu mutlaka “Kargoya Verildi” olarak seçilmesi ardından kargo etiketi yazdırılması gereklidir.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yurtiçi Kargo Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular