Vakıfbank Sanal Pos Kurulum Kılavuzu

Vakıfbank bankasına ait sanal pos anlaşması sağladığınızda aşağıdaki adımları takip ederek sitenize sanal pos entegrasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Bankanın size mail ile göndermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile sanal pos paneline giriş yapınız. 

Giriş yapmanız gereken adres: https://onlineodeme.vakifbank.com.tr/AdminUI/Account/Login

 1. Sol tarafta yer alan Yönetim menüsü altında Üye İşyeri İşlemleri butonuna tıklayın.
 1. Açılan ekranda Üye işyerinizi görüntülemek mi istersiniz? Bölümünde detay butonuna tıklayın.
 1. Daha sonra açılan sayfa üzerinde görseldeki ekran ile karşılaşacaksınız. Üye iş yeri numarası ve şifre bilgisini bu ekranda görebilirsiniz. 
 1. 3D secure özelliğinin de banka tarafından zorunlu olup olmadığı bilgisi bu ekrandan görülebilir. Sadece 3D işleme yetkili olarak görüyorsanız sanal pos 3d özelliği aktif olarak kurulmalıdır.
 1. Vakıfbank panelinizi kapatmadan farklı bir sekmede sitenizin yönetim panelinde Ayarlar >> Genel Ayarlar >> Ödeme Ayarları alanını açarak Pos Yönetimi alanında Vakıfbank posunu seçiniz. 
 1. Banka ekranında gördüğünüz üye işyeri numarasını mağaza no bölümüne yazınız. Şifreyi şifre alanına yazınız. 3D banka panelinizde işleme yetkili olarak belirtilmişse 3D Secure Açık olarak belirleyiniz. 
 1. Banka ekranına tekrar dönerek 5. Maddede işaretlediğimiz Terminaller butonuna tıklayınız. Açılan sayfa üzerinde görseldeki ekran ile karşılaşacaksınız. Terminal numarasını kopyalayarak yönetim panelinizdeki pos no alanına yapıştırınız. 
 1. Vakıfbank paneli üzerinden alınan mağaza no gibi bilgiler girildikten sonra sanal pos modunu canlı olarak belirleyebilir ve ekle butonuna tıklayabilirsiniz. 

10- Yönetim panelinizde Aktif Poslar alanında Vakıfbank posunu seçiniz. 

     Açılan bölümde; 

 • Eğer kullanacağınız tek pos Vakıfbank ise ya da tek çekimler için Vakıfbank  üzerinden ödeme alınacaksa birincil posu evet olarak işaretleyiniz. 
 • Minimum taksit tutarı opsiyonel olarak belirleyebilirsiniz. Belli bir tutar üzerinde taksit yapılmasını, bu tutar altındaki siparişlerde tek çekim yapılmasını istiyorsanız istenilen tutarı yazabilirsiniz. Örneğin bu alana 100 yazdığımızda bu sanal pos üzerinden sepet toplamı 100 TL'nin altında olursa taksit seçenekleri görünmeyecek sadece tek çekim işlem yapılabilecektir.
 • Posunuza ait taksit oranlarını yazın. Oranları bankanız tarafından öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o alanlara oran yazmalısınız. Diğerlerini "-" olarak bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranıdır taksit yapılmayacaksa sadece bu bölümü doldurmanız yeterlidir. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesecektir.

11- 10. maddede belirtilen alanlar doldurulduktan sonra ekle butonuna tıklayarak pos kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz. Not: Taksit seçenekleri kullanımıyla ilgili hazırladığımız yardım sayfamızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.  (https://www.ideasoft.com.tr/sss/pos-yonetimi/taksit-secenekleri-kullanimi/)

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

 • Vakıfbank Sanal Pos Kurulum Kılavuzu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular