Konu anlatımları

V7.2.6.3

Versiyon yeniliklerini aşağıdaki yazıdan inceleyebilirsiniz.

Veri Katmanı (Datalayer) İçin Eklenen Yeni Etkinlikler Altyapımızda, Google Analytics 4 üzerinden yapılan E-ticaret ölçümlemelerinde mevcutta kullanılabilen "purchase", "begin_checkout", "view_item" ve "add_to_cart" etkinliklerine, bu versiyon ile birlikte "view_item_list", "add_to_wishlist", "remove_from_cart", "view_cart", "add_shipping_info" ve "add_payment_info" gibi analiz yeteneklerini arttıracak ve Google Tag Manager kullanımında avantajlar sağlayacak ekstra etkinlikler eklendi.
Script Kodsuz Datalayer (Veri Katmanı) Kullanımı Google Analytics 4'te, E-ticaret ölçümlemede kullanılan etkinliklerin tetiklenmesi için Sipariş Takibi & Dönüşüm Kodu, Sepet Takip Kodu ve Ürün Takip Kodu alanlarına ayrı ayrı script kod girilmesine gerek kalmadan; aktifleştirdiğinizde "purchase", "begin_checkout", "view_item", "add_to_cart", "view_item_list", "add_to_wishlist", "remove_from_cart", "view_cart", "add_shipping_info" ve add_payment_info etkinliklerinin otomatik olarak tetikleneceği ayar Ayarlar > Ek Ayarlar sayfasına eklenmiştir. Bu özellik Site İzleme Kodu alanında Google Tag Manager takip kodunuz ekli ise Google'a veri tetikleyecektir.
Promosyonların Kampanyalar Sayfasında Listelenmesi Oluşturulan promosyonların sitenin önyüzünde /kampanyalar sayfasında gösterilebilmesi sağlandı. Promosyon eklerken "Kampanyalar Sayfasında Görünüm" seçeneğinin aktif edilmesi durumunda ilgili promosyon için bir link ve görsel eklenebilecek. Sitenin önyüzünde /kampanyalar sayfasında ilgili promosyon eklenen görseliyle birlikte listelenip verilen link ile yönlendirme yapılabilecektir. Ayrıca yeni yönetim panelinde bulunan Promosyonlar sayfasındaki Kampanyalar Vitrini bağlantısından, eklenen kampanyalar için sıralama yapılabilmesi ve İçerikler > İçerik Ayarları sayfasından bu sayfaya üst içerik girilebilmesi sağlandı.
Saat Bazlı Promosyon Yeni yönetim panelinden promosyon eklerken veya varolan bir promosyonu düzenlerken; tarih geçerliliği seçeneğinin aktif edilmesi durumunda, ilgili promosyonun seçilen tarihlerde hangi saatte başlayıp hangi saatte biteceğinin belirlenebilmesi sağlandı.
Üyelerin Şifre Değişim Akışının Düzenlenmesi Giriş yapmış bir üyenin, Hesabım menüsünden şifresini değiştirmek istediğinde; mevcut şifresini de belirterek bu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmesi sağlandı.
Vepara Ödeme Sistemi Entegrasyonu Vepara ödeme sistemi entegrasyonu gerçekleştirildi.

Şu anda okuduğunuz makale

  • V7.2.6.3

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular