Üye ve Bayi Yönetimi

Sitenizdeki tüm üyelerini görebileceğiniz ve ayarlarını değiştirerek yönetebileceğiniz alandır.

Yeni Üye Ekleme

Panelinizden yeni üye kaydı oluşturabilirsiniz. Üye ekleyebilmek için yeni üye ekle alanına tıklıyoruz.

Sadece zorunlu alanların doldurulması yeterlidir. Üye bilgilerini yazıp kaydediyoruz. 

Üyeye ait son giriş tarihi, kayıt tarihi, güncelleme tarihi, ait olduğu üye/bayi grubunu, mail listesinde olup olmadığını, puanlarını gibi bilgileri üye kartında görebilirsiniz. 

Eğer üyeyi geçici olarak pasif hale getirmek isterseniz yine üye kartında bulunun durumu alanını pasif hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda üyenin şifresini siz de değiştirebilirsiniz. Üye kartındaki şifreyi değiştir alanını aktif ederseniz üyenin yeni şifresini girebilirsiniz. 

Aktivasyon Sistemi

Ayarlar > Ek ayarlar > Üye Aktivasyon Sistemi ayarını eğer Bireysel Aktivasyon ise müşteri kendi mailine gelecek onay maili ile aktivasyonunu yapmalıdır. Yönetici aktivasyonu seçili ise, her üye pasif gelecektir siz istediğiniz üyeyi yönetici olarak admin panelinizden o üyeyi aktif hale getirmelisiniz. Aktivasyon sistemi kapalı ise tüm üyeleriniz aktivasyon işlemini yapmış gibi gözükür.

Yönetici aktivasyonunda üyenin aktivasyonunun onaylayacaksanız yine üye kartından durumu alanını aktif hale getirmeniz gerekecektir. 

Üye Filtresi

Üyelerinizi daha kolay bulabilmek için filtreleme yapabilirsiniz. Örnek olarak mail listesinde olan üyelerinizi listelemek istiyorsanız Filtreler alanından mail listesi açık olarak işaretleyip aratabilirsiniz. 

İhtiyacınıza yönelik filtrelemeyi yaptıktan sonra sonuçları kaydedebilir ya da Excel’e aktarabilirsiniz. 

Üye Silme

Üyeleri manuel ya da toplu şekilde silebilirsiniz. Manuel silmek için Üye kartının en altında bulunun sil alanından silebilirsiniz. 

Toplu şekilde üye silmek istiyorsanız üyelerin yanındaki kutucukları işaretleyerek İşlemler alanından üyeleri silebilirsiniz. 

Üye/Bayi Grubu Oluşturma

Üyelerinizin dışında bir bayiniz ya da fiyatlarınızı daha düşük görmesini istediğiniz bir grup varsa bu alanı kullanabilirsiniz. 

Örnek olarak Deneme Bayi adında bir bayi grubum var ve olduğundan düşük fiyatlar göstermek istiyorum. Ürünlerde göreceği alan için de Fiyat 2 alanını kullanacağım. Öncelikle ürünlerde ki Fiyat 2 alanına ürünlerin fiyatlarını giriyorum. Sonrasında üye bayi grubumu oluşturmalıyım. 

Üye/Bayi grupları alanından yeni Üye/Bayi Grubu Ekle alanına tıklıyoruz. 

Üye/Bayi grubumuzun adını giriyoruz. Farklı fiyatlar göstereceğim için fiyat türünü fiyat 2 olarak seçiyoruz. 

Diyelim fiyat 2 alanında zaten fiyatlarınız var ve bu fiyatlardan daha az fiyatta görmelerini istiyorsunuz bunun için fiyat çarpanını kullanabilirsiniz. Örnek olarak fiyat 2 de ki fiyatların %10 daha az görmelerini istiyoruz. Fiyat çarpanı oran ile çalışır. Yani %10 daha düşün fiyatlar görmesini istiyorsam fiyat çarpanına 0.90 yazmalıyım ya da %10 daha yüksek fiyatlarda görmelerini istiyorsam 1.10 yazmam gerekir. Direkt olarak fiyat 2 gözüksün istiyorsanız fiyat çarpanı 1 kalmalıdır. 

Bu üye/bayi grubuna atayacağımız üyeler alışverişsiz tahsilat sistemini kullanacaklarsa alışverişsiz tahsilatı aktif etmemiz gerekecektir. Kullanılmayacaksa da pasifte kalabilir. 

Üye /Bayi grubuna özel ödeme seçeneği seçebilirsiniz. Örnek olarak bu üye/bayi grubu yalnızca kredi kartı ve havale ile sipariş verebilmelerini istiyorsanız ödeme seçeneklerinden yalnızca havale ve kredi kartını işaretlemesiniz. 

Belli bir mail uzantısı ile üye olan kişilerin bu üye bayi grubuna otomatik olarak atanmasını istiyorsanız bu mail uzantısını ekleyebilirsiniz. Uzantı eklemek için mail adresinin @ işaretinden sonraki kısmını eklemeniz gereklidir. Örneğin, info@ideasoft.com.tr maili için uzantı olarak ideasoft.com.tr eklemelisiniz.

Düzenlemeleri yaptıktan sonra kaydedebiliriz. 

Üye/Üyeleri Üye Bayi Grubuna Ekleme

Üye ya da üyeleri Üye/Bayi grubuna atayabilmek için manuel ya da toplu işlem yapabilirsiniz. 

Manuel işlem için üye kartına girip Üye Grubunu değiştirebilirsiniz. 

Toplu işlem yapmak istiyorsanız, ilgili üyelerin yanındaki kutucukları işaretleyip İşlemler alanından taşı diyerek istediğiniz üye/bayi grubuna ekleyebilirsiniz. 

Üye/Bayi Grubuna özel Özel/Pos Oranı Tanımlama

Üye ve Bayi gruplarınız için gruba özel pos oranları tanımlayabilirsiniz. Üye/Bayi Grupları bölümünde daha önce eklemiş olduğunuz gruba tıklayalım. Sonrasında özel pos oranı tanımlama alanına tıklayalım. 

Açılan sayfada özel pos oranları ekle alanına tıklayalım. 

Pos Hesabını seçip, sabit oranları kopyala sabit oranları kopyalayabilir kopyalanmış oranlarda ilgili üye/bayi grubuna özel oranları düzenleme yapabilirsiniz. 

Üye bayi grubuna minimum taksit tutarı girebilir, artı taksit tanımlayabilirsiniz. 

Bu tanımladığınız özel pos oranlarını geçici olarak pasif hale getirebilir ya da kaldırmak istiyorsanız silebilirsiniz.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Üye ve Bayi Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular