Sonuçlanmamış Ödemeler

Sonuçlanmamış ödemelerinizi görüntüleyebilmek/düzenleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz..

Erişim

Panelinizden Siparişler>Siparişler alanından Filtreler bölümüne tıklayarak açılan sayfada Ödeme Durumu>Sonuçlanmamış Ödemeler alanından görüntüleyebilir/düzenleyebilirsiniz.

Sonuçlanmamış Ödemeler

Sonuçlanmamış ödemeler, gelen ödemelerde eğer kaynağı tespit edilemez bir sipariş ise bu alana düşmektedir. Örneğin 3D kullanımının açık olduğu bir sanal pos üzerinden yapılan siparişte 3D şifresi girilmeden işlem yarıda bırakılırsa siteye geri bildirim gelmediğinden bu ödeme kaydı sonuçlanmamış olarak bu alana yansıyacaktır. Şifre girilmiş olsa bile sipariş sonlanma sayfası görülmeden siteden çıkılırsa siparişin başarılı yada başarısız olduğu siteye iletilmediğinden sonuçlanmamış ödemelerde kalmaktadır. Anlık olarak bankaya bağlanma aşamasında, müşterinizin bilgisayarında internetin veya elektriğin kesilmesi gibi birçok nedenden dolayı ödemenin nereden geldiğini sistem takip edemez ise sonuçlanmamış ödemeler kayıtlarında düşmektedir.
Bu alandaki bir kayıt ödemenin kesinlikle alındığı anlamına gelmez. Yarıda kesilmiş ödemeler de bu alana düşebilir. Ödemenin hesabınıza geçtiğini öğrenmek için bankanız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Ücretin hesabınıza geldiğini görmeniz durumunda ilgili siparişi seçip taşı butonuna tıklayarak başarılı siparişler bölümüne taşıyabilirsiniz.
Önemli Bilgi: Hesabınızda ilgili siparişin ücretini görmeden başarılı siparişler bölümüne taşı yapmamanız önerilmektedir.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sonuçlanmamış Ödemeler

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular