Sipariş İstatistikleri

Sipariş İstatistiklerini kontrol edebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz..

Erişim

Panelinizden İstatistikler>Sipariş İstatistikleri bölümüne tıklayarak Sipariş İstatiklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sipariş İstatistik Detayları

Bu bölümde Sipariş İstatistikleri, Ortalama Sipariş Tutarı, Kargo Firmaları, Ödeme Yöntemleri, Üyelikli/Üyeliksiz Alışveriş Oranı, İptal Edilen/Onaylanan Siparişler ve Lokasyon gibi bölümler mevcuttur. Bu sayfa üzerinden bu istatistiklerin hepsini kolayca kontrol edebilirsiniz. Sipariş istatistiklerinizi detaylı olarak kontrol ederek hangi dönemlerde siparişlerinizin arttığını, hangi dönemde azaldığını görerek bu konu hakkında stratejilerinizi düzenleyebilirsiniz.
Öncelikle sayfanın en üst alanında istediğiniz tarihe göre filtreleyeceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu alandan gün, hafta, ay veya yıl gibi tarih belirleyerek özel tarihler üzerinden kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra ise Sipariş İstatistikleri alanı bulunmaktadır. Bu alandan siparişlerinize ait detaylı bir grafik bulunmaktadır. Toplam siparişler, onaylanan siparişler, onaylanan sipariş tutarı ve satılan ürün sayısı gibi.
Daha sonra ise Ortalama Sipariş Tutarı alanı bulunmaktadır. Buradan ise sitenizde yapılan alışverişlerin ortalamasını görüntüleyebilirsiniz.
Bir alt bölümünde bulunan istatistikler ise Kargo Firmaları, Ödeme Yöntemleri, Üyelikli/Üyeliksiz Alışveriş Oranı ve İptal Edilen/ Onaylanan Siparişler bulunan 4'lü istatistik alanıdr. Burada siparişleriniz ile ilgili biraz daha detayın bulunduğu bir bölüm mevcuttur. Örneğin verilen siparişlerin üye olan ve üye olmayanlar olarak oransal olarak detayını görebilirsiniz.
Bir diğer bölüm ise Lokasyon alanıdır. Burada ise gelen siparişlerinizin hangi lokasyondan geldiğini detaylı olarak görebileceğiniz bir ekran görebilirsiniz.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sipariş İstatistikleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular