Seo Analizi

Sitenizde bulunan Ürün, Kategori, Marka gibi bölümlerin Seo Analizleri'ni kontrol ve düzenleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz..

Erişim

Panelinizden Uygulamalar yazısına tıkladığınızda karşısına aşağıdaki gibi ekran görünecektir.
Bu sayfada arama alanına seo yazmanız durumunda karşınza Seo Analizi uygulaması gelecektir. Bu alana tıkladığınızda karşınıza Uygulama için Yükle yazısı çıkacaktır. Bu yazıya tıklayıp karşınıza çıkan izinlerin en alt bölümünde bulunan Kabul Et yazısına tıklamalısınız.

Uygulama Hakkında

Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alarak görünür olmanızı sağlamak için yapmanız gereken işlemlerin geneline arama motoru optimizasyonu (SEO) denir. SEO Analizi uygulaması sayesinde ürün, kategori, marka, blog ve diğer tüm sayfalarınız için oluşturduğunuz içeriklerin SEO’ya ne kadar uyumlu olduğunu ve yapmanız gereken düzenlemeleri öğrenebilirsiniz. Uygulamanın önerileri doğrultusunda yapacağınız geliştirmeler ile arama sonucu sıralamanızı iyileştirebilir, e-ticaret sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Uygulama Sayfası

Uygulama sayfasına erişim sağladığınızda karşınıza Senkronize işlemi devam etmektedir. şeklinde yazı gelmektedir. Sistem burada seo analizleri için ilgili bölümlerde senkronize işlemi yapmaktadır. Sitenizde bulunan Ürün, Kategori, Marka vs. gibi bölümlere göre işlem süresi değişmektedir.

Uygulama Kontrol ve Düzenleme

Bu sayfada ekran resminde de görüldüğü gibi Ana Sayfa, Ürünler, Kategoriler, Markalar, Bloglar ve Sayfalar sekmeleri mevcuttur.
  • Ana Sayfa sekmesinde düzenlemiş olduğunuz istatistikleri görmekteksiniz.
  • Ürünler sekmesinde her ürünün detayında ne gibi eksikliklerin yazdığı ve bu eksiklikleri daha detaylı göreceğiniz bölümler mevcuttur. 4 Adet Sorun yazısını tıkladığınızda sistem size sorunları göstermektedir.
Aşağıdaki ekran görüntüsünde örnek ürün sorunlarını detaylı şekilde görebilirsiniz.
  • Kategoriler sekmesinde her bir kategoride nasıl eksikliklerin yazdığı bölümler mevcuttur ve bu alanda düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde örnek kategori sorunlarını detaylı şekilde görebilirsiniz.
  • Markalar sekmesinde her bir markada nasıl eksikliklerin yazdığı bölümler mevcuttur ve bu alanda düzenlemelerde bulunabilirsiniz.
  • Bloglar sekmesinde her bir bloğunuzda nasıl eksikliklerin yazdığı bölümler mevcuttur ve bu alanda düzenlemelerde bulunabilirsiniz.
  • Sayfalar sekmesinde her bir sayfanızda nasıl eksikliklerin yazdığı bölümler mevcuttur ve bu alanda düzenlemelerde bulunabilirsiniz.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Seo Analizi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular