Related Digital App Entegrasyonu

Related Digital Uygulaması Kurulum Aşamaları

Gereksinimler; RMC hesap referansı sadece e-mail olan markalar IdeaSoft üzerinden entegrasyon yapabileceklerdir. Entegrasyona başlamadan önce, entegre etmek istediğiniz RMC özelliklerinin, RMC paneliniz içerisinden kontrol ederek aktif olduğuna emin olunuz. Özellikler açık değilse lütfen hesap yöneticiniz ile iletişime geçiniz.
Related Digital Pazarlama Platformu ile pazarlama süreçlerinizi otomatikleştirerek daha fazla potansiyel müşteri edinebilir, daha fazla ziyaretçiyi müşteriniz haline dönüştürebilirsiniz.
IdeaSoft AppStore sayfasını ziyaret ederek uygulamaya erişebilirsiniz. Daha sonra “Giriş Yap" butonuna tıklayarak App Store mağazasına domain adresi ile giriş yapın.
“Uygulama Ara” bölümüne “Related Digital” yazarak uygulama detay sayfasına ulaşın.
Giriş yaptıktan sonra uygulamaya ait gerekli izinleri "Kabul Et" butonuna tıklayarak verin.
Kurulum yapabilmeniz için öncelikle bir Related Marketing Cloud hesabınızın olması gerekmektedir.
Eğer Related Digital hesabınız yoksa → “Hayır” seçeneğini işaretlemeniz sonucunda karşınıza çıkan bilgilendirme formunu doldurunuz. İlgili İş Ortağımız Related Digital en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.
Eğer Related Digital hesabınız varsa → “Evet” seçeneğini işaretlemeniz sonucunda karşınıza çıkan yükleme ekranından “Kuruluma Başla” butonuna tıklayarak, entegrasyona başlayabilirsiniz.
İleti Yönetim Sistemi (İYS), e-mail iş ortağınız Related Digital (Hedef Medya) ise Evet seçeneğini seçiniz.
Ürün Entegrasyonu, Related Digital Target ve Related Digital Recommend modüllerini kullanan müşterilerin; web ve mobil ortamlardaki ziyaretçilerinin davranışlarına göre tavsiye ürünler gösterebilmek, ziyaretçi verilerini kullanarak segmentasyon yapabilmek, banner, popup gösterimi gibi aksiyonlar alabilmek ve senaryolar kurmak için gerekli olan dosyalardır. Ürünlerin bağlı olduğu son kategoriye göre tavsiyeler oluşturulacaktır.
“Devam Et” butonu ile entegrasyona devam ediniz. Entegrasyonun tamamlanması sonrasında, ana menü içerisinden “Ürün Entegrasyonu” menüsüne tıklayınız ve entegrasyon sürecini bu menü üzerinde yer alan adımları izleyerek tamamlayınız.
Web sitenizi ziyaret edenlerin sayfa görüntülüme, ürün görüntüleme, satın alma gibi davranış datalarını toplamak istiyorsanız “Event” menüsünde yer alan ekranda “Aktifleştir” butonuna tıklayınız. Entegrasyonu tamamlamanız için CKEY ve AID bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.
Üye Entegrasyonları IdeaSoft üzerinden üye akışı saat sabah 06:00 da başlayarak 6 saatte bir olmaktadır.
Üye entegrasyonu, web sitenize üye olan kullanıcılarınızın, üyelik sırasında alınan tüm demografik bilgiler ile Related Digital paneline otomatik eklenmesini sağlar. Entegrasyonun yapılabilmesi için RMC panel içerisindeki demografik bilgiler ile bu alanda eşleşme yapılması gerekmektedir.
Entegrasyonu tamamlamanız için CKEY ve AID bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.
Eğer entegrasyon sırasında girmiş olduğunuz bilgileri değiştirmek, güncellemek veya kaldırmak isterseniz, “Ayarlar” sayfasından tüm entegrasyon alanlarını değiştirebilirsiniz.
Uygulama ile alakalı tüm detaylar ve destek için clientsupport@relateddigital.com mail adresi üzerinden destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Related Digital App Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular