Popup & Bar Yönetimi

Popup & Bar yönetiminde sitenizin ana sayfasında, kategoriler de veya ürünlerde özel olarak oluşturabileceğiniz popuplar (sitede ilgili sayfaya ilk girişte ekrana çıkan bilgilendirme görseli) yanı sıra sayfa altında ya da üstünde info bar ekleyebileceğiniz sitenizde görsel farklar yaratabileceğiniz bir uygulamadır.

Sistemde toplam 20 adet popup oluşturulabilmektedir. Oluşturulan popuplar da gösterim sıklığı da belirleyerek istediğiniz sıklıkta ziyaretçilerinize gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

İnfo bar ise sabit ya da kapatılabilen özellikte kampanya duyuruları yapabileceğiniz bilgilendirme bölümüdür.

Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Popup & Bar Yönetimi bölümünden popup yada bar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ekle butonuna tıkladıktan sonra

popupbar-2

Popup Oluşturma

Popup ekle seçeneği ile popup oluşturmaya başladığınızda standart popup ya da çıkış teklifi olarak 2 seçenek çıkacaktır karşınıza. Standart popup anasayfa, ürün ya da kategoride belirleyeceğiniz saat aralıklarıyla ziyaretçilerinizde o sayfaya ilk girildiğinde karşılayacaktır. Çıkış teklifi ise sayfayı kapatma eğilimi olduğunda karşılaşılacaktır.

Örnek bir popup üzerinden inceleyelim

Durum: Eklediğiniz popup aktif seçildiğinde görünecektir kapatmak istediğinizde bu alandan pasif yapabilirsiniz.

Popup Adı: Ad kısmı popup yönetimi sayfasında da görüneceği için daha sonra hatırlayabileceğiniz şekilde eklediğiniz popupa göre bir isim belirleyebilirsiniz bu isim sadece admin panelinde görünecektir.

İçerik: İçerik alanındaki editör, admin panelinde yer alan diğer içerik editörleri ile aynı şekilde kullanılabilir. Bu alnada yapabileceklerinizle ilgili Yazı Editörü ile İçerik Düzenlemek konulu yardım sayfamızı inceleyebilirisniz.

Kullanım tipi: Standart ve çıkış teklifi olarak iki farklı seçenek yer almaktadır. Standart seçildiğinde popup kullanacağınız sayfaya ilk girildiğinde popup görünecektir. Çıkış teklifi seçerseniz görünmesini istediğiniz sayfalarda tarayıcıdaki kapatma butonuna yönelindiğinde popup görünecektir.

Gösterim Sıklığı: Eklediğiniz popup kaç saatte bir gösterileceğiniz belirleyebilirsiniz. Bu alana 1 ila 24 saat aralığında istediğiniz bir tam saat yazabilirsiniz. Örneğin 24 yazıldığında günde 2 kez gösterilir. 2 yazıldığında 2 saatte bir gösterilecektir.

Anasayfa: Eklenen popup Anasayfa gösterimi içinse bu seçenek aktif edilmelidir.

Ürün: Eklediğiniz popup ürünlerde gösterilmesi için bu seçenek aktif edilmelidir. bu alanda ürün seçimi olmayacaktır tüm ürünlerde gösterilecektir.

Kategori: Eklenen popup Kategori gösterimi içinse bu seçenek aktif edilmelidir.

Kategori Seçimi: Eklenen popup hangi kategoride gösterilmesini istiyorsanız bu alandan kategori seçimi yaparak yeşil artı butonuna tıklayabilirsiniz. Birden çok kategori seçimi de yapılabilmektedir.

Eklediğim popup sitede nasıl görünecek

Örnekteki popup ayakkabı kategorisi için hazırlamıştık, site üzerinden ayakkabı kategorisini tıkladığımızda aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

İnfo Bar Oluşturma

İnfo bar sabit ya da kapatılabilir şekilde eklenebilmektedir. Anasayfada, kategorilerde ya da ürünlerde gösterilebilmektedir.

Örnek bir info bar oluşturarak inceleyim

bar-2

Durum: Eklediğiniz info bar aktif seçildiğinde görünecektir kapatmak istediğinizde bu alandan pasif yapabilirsiniz.

Bar Adı: Ad kısmı popup yönetimi sayfasında da görüleceği için daha sonra hatırlayabileceğiniz şekilde eklediğiniz içeriğe göre bir isim belirleyebilirsiniz bu isim sadece admin panelinde görünecektir.

İçerik: İçerik alanındaki editör, admin panelinde yer alan diğer içerik editörleri ile aynı şekilde kullanılabilir. Bu alanda yapabilecekleriniz ile ilgili Yazı Editörü ile İçerik Düzenlemek konulu yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kapat butonu: Aktif ettiğinizde eklediğiniz barın üstünde kapatma butonu görünecektir. Ziyaretçileriniz tarafından kapatılabilecektir.

Konum: Eklediğiniz barın sayfanın üstünde ya da sayfa altında görüneceğini belirler.

Bar sabitlensin: Aktif edildiğinde sayfa scroll edildiğinde eklediğiniz bar sabit olarak kalacaktır.

Arka plan rengi: Eklediğiniz barın arka planında görünecek renktir. Burada html renk kodunu ekleyebileceğiniz gibi tıklandığında açılan renk seçeneklerinden de renk oluşturulabilir.

bar-3

Çerçeve rengi: Bar için oluşan çerçevenin rengini belirler. Arka plan renginde olduğu gibi renk kodu yazılabilir ya da seçim yapılabilir.

Anasayfa: Eklenen bar Anasayfa gösterimi içinse bu seçenek aktif edilmelidir.

Ürün: Eklediğiniz bar ürünlerde gösterilmesi için bu seçenek aktif edilmelidir. bu alanda ürün seçimi olmayacaktır tüm ürünlerde gösterilecektir.

Kategori: Eklenen bar Kategori gösterimi için ise bu seçenek aktif edilmelidir.

Kategori Seçimi: Eklenen bar hangi kategoride gösterilmesi istiyorsanız bu alandan kategori seçimi yaparak yeşil artı butonuna tıklayabilirsiniz. Birden çok kategori seçimi de yapılabilmektedir.

Eklediğim info bar sitede nasıl görünecek

İnfo barı oluştururken sabit kalsın olarak seçtiğimiz için sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda da bar görünmektedir.

bar-4
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Popup & Bar Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular