ParamPOS Kurulumu

ParamPOS, belirli komisyon oranları uygulayarak ekstra kurulum ücreti talep etmeden 8 farklı kredi kartı markasına taksit ya da tek çekim kullanım imkanı sunan bir sanal POS sistemidir. 

Bilgilendirme: ParamPos gibi bir ödeme sistemi veya bir banka sanal posu ile anlaşmanızın farkı yukarda da belirtildiği gibi farklı kartlara uygulanacak taksit imkanıdır. Banka sanal poslarında sadece o bankaya ait taksit uygulanabiliyorken ParamPos gibi bir ödeme sistemiyle anlaşmanız durumunda anlaşmalı olduğu bankalar için taksit imkanı sunacaktır.

Firmanın web adresi param.com.tr üzerinden ya da çözüm merkezimizden https://www.ideasoft.com.tr/eticaret-cozum-merkezi/odeme-sistemleri/parampos/ komisyon oranlarını inceleyebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunuz onaylandıktan sonra kurulum için gerekli bilgiler sizlere mail olarak gönderilmiş olacaktır.

Admin panelinizde Genel Ayarlar >> Ödeme Ayarları >>  Pos Yönetimi >> ParamPOS Ayarları bölümünden kuruluma başlayabilirsiniz.

Pos yönetimi menüsü altında ParamPOS ayarları görünmüyorsa destek sistemi üzerinden destek talebi oluşturarak ya da telefonla destek ekibimize ulaşarak aktif ettirebilirsiniz.

Erişim bilgileri bölümüne, Param tarafından mail ile gönderilmiş olan, Param kullanıcı kodu, kullanıcı adı - kullanıcı şifresi ve iş yeri anahtarı bilgilerini ekleyerek kaydetmeliyiz.

Aktif poslar bölümünde ise her bankanın altında yer alan Pos Oranlarını Güncelle butonuna tıklayarak pos onlarını güncelleyerek kaydetmeliyiz. POS Oranlarını Güncelle butonuna tıkladığımızda oranlar otomatik olarak ParamPos tarafındaki veriye bağlı olarak gelecektir.

Not: Manuel olarak düzenleme sağlayabilirsiniz.

Her banka için bu işlemi yaptıktan sonra son olarak bir banka için Birincil Pos alanını “Evet” olarak işaretlemelisiniz. Sistemin çalışabilmesi için işaretleme sağlamalısınız. 

Aktif poslarda görünen Param Card üzerinden visa ve mastercard ile yine işlem yapılabildiği gibi Param Card kullanıcılarının da işlem yapılabilmesi sağlanmıştır.

Kurulumunuz tamamlanmıştır.

1 TL lik bir test ürünü oluşturarak test siparişi geçmenizi öneririz sorun yaşamanız durumunda Teknik Destek ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • ParamPOS Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular