Mng Kargo Entegrasyonu

Mng kargo entegrasyonu pakete dahil bir özellik değildir. Entegrasyonu siteniz üzerinde kullanmak için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan satış birimimiz ile görüşebilirsiniz. UPS Kargo & IdeaSoft anlaşmasıyla özel fiyatları incelemek için Eticaret Çözüm Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mng kargo ile yapılan siparişlerde, gönderi verileri online olarak Mng sistemine aktarılarak, şube tarafından işleme alındıktan sonra kargo takibi yapılabilecektir. Entegrasyon kullanımına başlayabilmek için öncelikle, çalıştığınız Mng kargo şubesiyle iletişime geçerek entegrasyon için kullanılacak kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekmektedir.

Şubenizden aldığınız bilgileri yönetim panelinizde Ayarlar > Kargo Ayarları > Kargo Firmaları altında Mng Kargo Entegrasyonu bölümüne ekleyerek durumunu aktif hale getirebilirsiniz. 

Kargo entegrasyonu içerisinde yer alan bazı özellikler;

  • Koli sayısı sorulsun mu:  Sipariş durumunu kargoya verildi olarak değiştirdiğinizde koli sayısı sorulmasını istiyorsanız bu seçeneği aktif edebilirsiniz. Koli sayısı sorulsun mu seçeneğinin pasife alındığı durumlarda sistem otomatik olarak 1 koli üzerinden işlem yapacaktır.
  • Otomatik durum değiştirme: Otomatik durum değiştirme seçeneği Açık duruma getirilirse günde 2 defa otomatik olarak siparişleri tarar ve teslim edilen siparişlerin durumunu Teslim Edildi olarak değiştirir.
  • Sms gönderimi: Alıcı için 2 tip SMS seçeneği vardır. Ayrı ayrı ya da ikisi birlikte kullanılabilir. SMS hizmeti MNG tarafından gönderi özelinde ücretlendirilmektedir. Hayır seçili olması durumunda gönderiye SMS ücreti yansıtılmaz.

Barkod Oluşturma

Siparişler > siparişler sekmesi altında sipariş durumunu kargoya verildi olarak düzenlediğinizde barkod oluşacaktır. Siparişler sayfasında siparişi seçerek işlemler alanında ya da sipariş içerisine girerek kargo bilgisini yazdırabilirsiniz

Kargo bilgisini yazdır butonuna tıkladığınızda aşağıdakine benzer şekilde barkodunuz oluşacaktır. İlgili sayfanın çıktısını alarak gönderinizin üzerine yapıştırabilirsiniz. 

Kargo Takibi

Sipariş içerisinde Kargo Takip Adresi Getir butonuna tıkladığınızda şubeniz tarafından henüz işleme alınmamışsa "Kargo henüz işlem görmemiş" mesajı görünecektir.

Kargo işleme alındığında ise Kargo Takip Adresi Getir butonuna tıkladığınızda bu satırda ilgili gönderi için özel oluşan kargo takip linki görünecektir. Bu linki yeni bir sekmede açarak kargo durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamada müşterinize kargoya verildi maili gidecektir. Giden mail içinde kargo takip adresi de yer alacaktır.

Mail içerisinde yer alan kargo takip bağlantısına tıklandığına Mng kargonun kargo takip sayfasına yönlendirme yapılacaktır. 

Site üzerinden kargo takibi

Üyeleriniz hesabım alanında yer alan siparişlerim bölümünde kargo işlem görmüşse kargom nerede butonunu görüntüleyecektir. 

Kargo takibi işlemini üyeliksiz alışverişlerde ise http://www.siteadresi.com/kargo-takibi üzerinden takip numarası yazılarak yapılabilmektedir.

Not: Kargo takip işleminin yapılabilmesi için Ayarlar > Genel Ayarlar > Ek Ayarlar sekmesi altında kargo takip modülü açık olmalıdır. 

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Mng Kargo Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular