Mail Şablonları

Mail Şablonu 

Müşterilerinize göndermek istediğiniz maillerin içeriğini hazırladığınız alandır.

Ayarlar > Mail Yönetimi altında bulunan Mail Yönetimi alanından mailini oluşturabilirsiniz. Açılan ekrandan alttaki veya üstteki Ekle butonlarından bir tanesine tıklamalısınız.

Ekle butonuna basınca gelen sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.

Bu kısımda Konu yazan yere mailinizin başlığını İçerik yazan alana ise mailinizin içeriğini yazabilirsiniz. İçerik alanında bulunan editör aracılığı ile yazılarınıza stil verebilirsiniz. (kalınlaştırma, renklendirme, renklendirme vb.)

Konu alanına mailin başlığını, İçerik alanına ise giden mailin içeriğini girebilirsiniz.

Mail İçerisine Resim Yüklemek

Mail şablonu oluştururken içerik alanına bir resim yüklemek için, yazı editörü üzerindeki simgeli resim yükleme butonuna basın. 

Gelen ekranda menüden Yükle butonuna tıkladıktan sonra dosyanızı bilgisayarınızdan seçin ve yükleyin. Ardından yüklenen görseli, ekranda bulun ve üzerine tıklayın. İsterseniz sağ tarafında bulunan Bağlantı başlığından görsele tıklandığında gitmesini istediğiniz tam adresi yazarak bir sayfaya yönlendirme sağlayabilirsiniz. 

Sağ üst köşede resim kaynağı;

/class/INNOVAEditor/assets/17e4305c64535dd47693b4ec9d687bfb.jpg

gibi görünecektir. Ancak bu şekilde resmi eklersek, içerik alanından o resmi görseniz bile, mail atıldığı zaman o görseli maili alan bir kişi göremeyecektir. Bu nedenle sadece toplu mail gönderirken, eğer bir resim yüklerseniz o resmin bağlantısının başına http:// ile başlamak şartıyla site adresinizi eklemelisiniz.

/class/INNOVAEditor/assets/17e4305c64535dd47693b4ec9d687bfb.jpg

yazan alanı

http://www.sitenizinadi.com/class/INNOVAEditor/assets/17e4305c64535dd47693b4ec9d687bfb.jpg

olarak değiştirmeniz gerekir.

http://www.sitenizinadi.com yazan alana kendi web sitenizin adresini yazmalısınız.

Site adresiniz ideasoftv6.com ise http://www.ideasoftv6.com/class/INNOVAEditor/assets/17e405c64535dd47693b4ec9d687bfb.jpg yazmalıdır.

Ardından sağ alttaki Ekle butonuna basarak sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Mail Gönderme Aşaması

Mailimizi hazırladık şimdi bu maili göndermek istiyoruz. Mail Yönetimi başlığına geldiğinizde oluşturmuş olduğunuz Mail Başlığı, Düzenle ve Mail Gönderimi butonunu görebilirsiniz. 

Mail Gönderimi butonuna bastığınızda bir filtreleme alanı ve üyelerinizin listesi aşağıya gelecektir. 

Dilerseniz Mail Ara & Yolla alanından belli topluluğa gönderebilirsiniz. İstediğiniz veriyi girdikten sonra Ara butonuna bastığınızda alta sonuçlar gelecektir. En baştaki kutuyu işaretlediğinizde bu sayfada bulunan 50 üyeyi seçer. Seçim yapıldıktan sonra filtre kısmında bulunan Seçililere Yolla diyebilirsiniz. İsterseniz Sonuçlara Yolla diyerek de gönderim sağlayabilirsiniz. Sağ taraftaki Kayıt Sayısı yazan kısımda, tek sayfada kaç adet kaydın çıkacağını belirleyebilirsiniz. 10’dan başlayıp 100’e kadar gösterim aralığı belirleyebilirsiniz. Tek seferde maksimum 100 adet mailing yapabilirsiniz. Günde 1000 adet ile sınırlıdır. 1000 adet dolduktan sonra dolduğu saatten itibaren 24 saat geçmesi gerekmektedir. Her 24 saatte bir 1000 ücretsiz gönderim hakkınız otomatik olarak tanımlanacaktır. 

Tavsiyeler

Mail gönderimi yaparken, gönderilen mailler kişilerin önemsiz (spam) klasörüne düşebilir. Bunu minimum düzeyde tutmak için sizlere sunduğumuz tavsiyelere göz atabilirsiniz, ilgili alan için buraya tıklayınız.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Mail Şablonları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular